Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy ne hízzak...

Mit csináljak, hogy ne hízzak ekkora ütemben? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Most vagyok 26 hetes terhes és az elmúlt 3 hét alatt 4 kg jött fel, úgy hogy számolom a kalóriát és szénhidrátot. Napi kb 1600-1800 kalóriát viszek be és 160-80 gramm szénhidrátot, mit tehetek még többet? Már 9 kg-t híztam :-(
2015. júl. 2. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Úristen, #6-os, mekkora hülyeséget írtál! És ezt tanácsnak szántad egy terhes nőnek...!


Én 27 hetes vagyok, én is a 160-180gr ch-t tartom, és 10 kg jött fel eddig. Az elmúlt hetekben ugrott meg nagyon. Én is kínlódom, hogy miért... Tegnap vettem észre, hogy a bokám kicsit vastagabb. Én is a vízre gyanakszom.

2015. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Ezek szerint nagyon hasonlo gondjaink vannak, szinte egy idoben. Remelem, jon a huvosebb ido, akkor ha viz, az is kicsit tavozni fog.
2015. júl. 3. 11:33
 13/17 anonim ***** válasza:
Miért nem jó az arányod? Mennyi gyors felszívódásút eszel? Hogy osztod el napi szinten? Leírnád egy átlagos napodat?
2015. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Persze, leírom.

Átlagban igy néz ki, csúszás szokott lenni, főleg attól függ hogy dolgozom.

Reggel 4:30 kelés: jacobs kávé- gyors felszívódású... Nem tudok lemondani róla, nagyon kell az energia reggel

Reggeli 6-7-8 körül, szünetfüggő- 1 szelet teljes kiörlésű kenyér, szalámi, sajt, vaj, paprika

11 körül- tejes kávé, kis keksz

13 körül ugyan az mint reggelire

15 körül ebéd- általában főzök: lecsó, paprikás, hús salival... kis gyümölcs

18 körül fél szelet teljes kiörlésű kenyér, hal, vagy virslí túróval meg paradicsommal

Utána semmi 10-11 körül fekszem

2015. júl. 3. 18:50
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha nem reggeles vagyok kevesebbet eszem, mert nem is vagyok ennyi órát ébren.
2015. júl. 3. 18:53
 16/17 anonim ***** válasza:

4:30 kelés: jacobs kávé- gyors felszívódású... Nem tudok lemondani róla, nagyon kell az energia reggel


Szerintem nem is kell.


Reggeli 6-7-8 körül, szünetfüggő- 1 szelet teljes

kiörlésű kenyér, szalámi, sajt, vaj, paprika

Próbálj meg szalámi helyett előre lesütött csirkemellből vékony szeletet vágni. Vajat ha lehet iktasd ki.


11 körül- tejes kávé, kis keksz


13 körül ugyan az mint reggelire

Ha gyümölcsöt eszel tudod hogy melyikben mennyi szénhidrát van? Eléggé eltérőek. Én ide tenném a gyümölcsöt és nem az ebédhez. Ráadásul kaja elé, hogy ne erjedjen, mert az erjedésnél a cukrok módosulnak. Ez egy rossz magyar szokás, hogy a gyorsabb emésztésűt esszük a lassú emésztésű után.


15 körül ebéd- általában főzök: lecsó, paprikás, hús salival... kis gyümölcs

Innen kivenném a gyümölcsöt.


18 körül fél szelet teljes kiörlésű kenyér, hal, vagy virslí túróval meg paradicsommal

Innen meg kivenném a túrót, de ez már nem a kalória miatt és közvetlen fekvés előtt enném üresen (max. 1 paradicsom, ha nem bírod üresen).



Ha tudsz vegyél cukrosoknak való kekszet (persze, ha nem lesz tőle túl kevés a szénhidrát).


Én ezekre figyelnék kicsit, mert ezeken lehet úgy változtatni, hogy ne érezd azt, hogy semmit sem ehetsz:

Vaj

Keksz

Gyümölcs

Szalámi/virsli helyett sovány hús (lehetőleg csirkemell, amit te párolsz, így jóval töb húst is ehetnél mennyiségileg, mivel nem számít bele sem a szénhidrát sem a zsír fogyasztásba.)


Tartsd pontosan 160 grammon a szénhidrátot. Állíts össze napi étrendből 6-8 félét, így nem lesz egyhangú, ráadásul nem kell minden reggel újra és újra számolgatni.

2015. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves utolsó!!! :-)
2015. júl. 6. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!