Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor es hogy mondtatok el...

Ti mikor es hogy mondtatok el a leendo nagyszuloknek, hogy babatok lesz?

Figyelt kérdés

kicsit felek a reakciojuktol, remelem nem kapnak sokkot :)


Felreertesek elkerulese vegett en is, parom is, elmultunk mar 30, de egyik oldalrol se szamitanak a baba erkezesere, jo lenne valami humorosabb modot talalni az elmondasara, az h terhes vagyok, olyan snassz..


Gondoltunk meg az UH foto atadasara, de mindenki igy csinalja, nem?!


2015. júl. 6. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Tapasztalatból mondom. (nem csak a magam tapasztalata, hanem sok barátnő, ismerős története alapján) Nem kell nagy dolgot csinálni belőle, mert a babavárás híre csak titeket fog lázba hozni. A nagyszülők és a közeli barátok igazából nem fognak belelkesedni, legfeljebb 2 percig amíg gratulálnak.

Ezért kár fotóval vagy bármivel készülni. Elég ha csak elmondjátok.

-hamarosan kisbabánk lesz. Így is lesz gratuláció.

2015. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát snassz vagy nem, én felhívtam anyámat, hogy két csíkos lett a tesztem. Köpni-nyelni nem tudott, pedig évek óta vár az unokára. :)) Nem gondolta, hogy ilyen korán elmondom majd neki, de mivel ő az anyukám, nekem így volt természetes. Szült több gyereket is, ismeri a kockázatokat, amik adódhatnak egy korai terhességben stb.


Anyósomnak két héttel később mondtuk el, amikor már megvolt az első ultrahang, és látszott, hogy él az embrió.


Két hónap múlva szülök. :)

2015. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh en nem attol tartok, h nem fognak belelkesedni, hanem attol h orulni se fognak...


Mivel en meg a kicsi lanyuk vagyok (harom testver kozul a legkisebb), most kaptam egy jo munkahelyet, parom levelzore jar, nem vagyunk hazasok, ami mindket oldalrol bun...


Szoval talan ha nem annyit mondanek, hogy: anya, apa terhes vagyok, hanem ravezetnem oket, lehet nem akadnanak ki anannyira.... Lehet akkor kicsit lelkesednenek....


De igen, abban is van relacio, amit te mondasz, hisz ott voltam mikor tesomek bejelentettek... Akkor is szivtak a fogukat, h ezt nem gondoltak at....

2015. júl. 6. 09:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Masodik! Gratula! Ettol nalunk tuti padlot fognanak! :D kimeletesebb kell;)
2015. júl. 6. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Én vettem nekik egy pici mesekönyvet aminek az a címe, hogy Nagymami mesélj nekem :) Bár én biztos voltam benne, hogy örülni fognak neki és nem csak két percig.
2015. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7 hetes voltam, amikor kiderült. Anyuékkal simán közöltem, hogy nagyszülők lesznek. Évek óta vágytak unokára, így először azt hitték, hogy hülyéskedek. Kellett pár perc, mire tudatosult bennük, hogy tényleg komoly a dolog. Rögtön utána párom elmondta anyósnak, hogy babánk lesz. Ő felhívta a komplett rokonságot, úgyhogy mire elmondtuk volna apósnak meg a sógoromnak, addigra már nem kellett mondani, mert tudta mindenki. Ez nagyon rosszul érintett, mert mégiscsak első baba, úgyhogy legközelebb szerintem a 20 hetes uh fotóval fogjuk tudatni, hogy helyzet van :-)
2015. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A mesekonyv is aranyos, tetszik!


Parom szulei mar regota vagynak unokara, de arra nem szamitanak, hogy nalunk elobb lesz, mint az idosebb testvernel, mondjuk abban biztos vagyok, hogy ott orulni fognak neki nagyon!

2015. júl. 6. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi esküvő után voltunk, számított rá mindenki. Anyukámnak egyből a tesztkor elmondtam, mert 30. szülinapomon lett pozitív és szülinapi aji lett, de rokonságnak, anyósoméknak csak 3,5 hónaposan, amikor már tuti minden oké volt és örültek nagyon, mert sokára jött össze. Most még később lett kistesó, és most anyukámnak is csak 2 hónaposan, anyák-napján mondtuk el, egy becsomagolt kiscipővel. Először azt sem tudta miről van szó, de örült. Az volt a jó pont, hogy mivel mindkét gyerek sokára jött össze, így mindenki meglepődöt és örült, hogy végre öszejött! Anyósomnak és rokonságak csak 3 hónaposan, de ő is örült nagyon. Apukámnak telefonon, mert elváltak a szüleim, Apósom sajnos meghalt... Szerintem a kiscipő is jó ötlet, de Anyósom a fotókat várja például mindig, hogy kire hasonlít...ha viszont lehet, hogy rossz reakció lesz, akkor inkább csak egyszerűen mond el, de ne magyarázkodj, ha elkezdenek szapulni...felnőttek vagytok, a ti életetek, a ti döntésetek. Normális emberek örülnek, ha unokájuk lesz, főleg, ha a gyerekek elmúltak 30 évesek...
2015. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Első babát 9 hetesen, elhívtuk őket vacsorázni és egy-egy pár horgolt fehér kiscipőt adtunk át. Második baba 7 hetesen, a lányunkról választottunk egy cuki képet, számítógépen megszerkesztettük úgy, hogy a szájánál legyen egy buborék és beleírtuk, hogy ekkor és ekkor nagytesó leszek.Mindkétszer nagyon örültek.
2015. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!