Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként szabad-e bobozni?

Kismamaként szabad-e bobozni?

Figyelt kérdés
Babát várok (a 19. héten vagyok). Hamarosan nyaralni megyünk, nagyon szeretek bobozni, de nem tudom, hogy ez árthat-e valamit. Csak sportolással kapcsolatos cikkeket találtam, erre sajnos nem térnek ki. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, van-e bármilyen infója a témában?

2015. júl. 6. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Én biztos nem vállalnám be.
2015. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Amikor először ültem nyári bobban, oldalra dőlt, erővel billentettük vissza. Arról nem beszélve, hogy mennyire rázott. Én 21 hetes vagyok, de eszem ágában sem lenne most beleülni.
2015. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tervezed, hogy kiesel a bobból, :-), akkor szerintem szabad, de ne vadulj nagyon.

A bobozást nem próbáltam ugyan, de hegyet másztam, vízitúráztam, sátraztam a terhességeim alatt. Ha amúgy is aktív vagy, panaszmentes a terhesség, szerintem nyugodtan, de azért óvatosan.

2015. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom ezt eldönteni, mert a futást pl. általában nem ellenzik, persze hozzáteszik, hogy aki eddig nem tette, ne most akarja elkezdeni. Számomra a bob sem nagyon tűnik veszélyesebbnek, mint a futás, de erről konkrétan nem találok sehol semmit. Van még bárkinek véleménye, tapasztalata erről?
2015. júl. 6. 13:32
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieknek a válaszokat! Ha valaki próbálta esetleg babával, írjon!
2015. júl. 6. 13:34
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Egy ismerősöm csúszdán csúszott le igaz már idősebb terhes volt kb. 30 hét, rögtön megindult a szülés,én nem vállalnám be.
2015. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én se vállalnám be..szerintem a futás, hegymászás, kulonbozo sport tevékenységekben nincs semmi extrém..amikor én boboztam konkrétan kiestem (doltem) a bobbol, tul gyorsan érkeztem... benéztem a kanyart :D kék-zold lettem..ráadásul belém repult a mogottunk halado is, mert nem tudott fékezni
2015. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki próbálta babával, jelent valamit?


Tavaly a pécsiben a szemünk láttára csupa véres fejjel szállt ki a 18 év körüli fiú a bobból...

2015. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hű, ezek a kommentek megrémítettek...Nekem ilyen tapasztalatom nincs, bár csak a sástói bobpályán voltam, az nem volt ilyen extrém, sőt egész nagymamásan indult, csak a végére durvult be kicsit! De úgy látom, máshol nem ilyen biztató a helyzet :( Köszi mindenkinek, aki eddig írt!
2015. júl. 6. 15:04
 10/17 A kérdező kommentje:
Mitől lett véres egyébként az illető feje?? Szembetalálta egy faág? El sem tudom képzelni...
2015. júl. 6. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!