Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, terhes. Az...

17 éves vagyok, terhes. Az elmúlt napokban a fülembe ültették hogy elvehetik tőlem a babám ez igaz?

Figyelt kérdés
Hol lehet erről bármi infot kapni? Akik voltak ilyen helyzetben(16-17 évesen) azok tudnának segíteni? Valamint abban hogyan lehet baba mellett tanulni?

2015. júl. 11. 23:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%

Jo.tanacs.ne.az apuka legyen a.gyamja.hanem amyukad

Mert fiatalok vagytok.1 ev.alatt. sok minden valtozhat...es mivel apuka a.gyamja (es pl te nem szoptatsz) es kulon valnak.utjaitok...gy a.gyerek automatikusan a.gyamjahoz kerulne.

Ha amyukadal jo.a.kapcsolatod akkor legyen o a.gyamja a.fiadnak

2015. júl. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim válasza:
17%

Elég felelőtlen vagy. Ismered a gumit de hát egyszer nem használtad. Pfff...:D

"Tudom hogy nem hagyjuk egyedül a kisbabát, de hát egyszer egyedül hagytam aztán ez lett a vége...." Majd ezzel a dumával fogsz jönni később is?

Az utolsó évedet középsuliban magántanulóként lehúzhatod és lehet egy érettségid. Utána ha még tanulni akarsz rakhatod szegény gyereket a bölcsibe. Gondolom anyádra nem tudod majd hagyni mert az meg dolgozni fog hogy eltartson titeket. Szép...

2015. júl. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan... dehogy veszik el. Ha megvannak a körülmények (lakhatás, tisztaság, fűtés télen) akkor nem fogják elvenni a babát. Én 17 évesen szültem, és nem volt gond. Pedig mindket nem támogattak a szülők...
2015. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
78%

#12

Mi az, hogy szegény gyereket bölcsibe iratja???

Miert lenne rossz ez a gyereknek?

Es ha mar tegyük fel 25 eves lenne akkor meg dolgozhatna is es akkor azert rakna bölcsibe

Es legalább korán megismeri a gyerek a szabályokat ( nem vesszük el mas játékát, nem futunk ki az útra, stb...)

Es szocializálódik

Ha a szülő otthon van vele akkor sem tud egész nap vele foglalkozni ( főzni, mosni, pakolni, stb... Kell csinálnia)

Es ez a gyereknek is jo

2015. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
79%

Én védőnő vagyok,és 18 év alatti várandóst minden esetben jeleznünk kell a Családsegítő Szolgálat felé,függetlenül a körülményektől.

Ha a gyermek apja nagykorú,és teljes körű apasági nyilatkozatot tesz,akkor ő lesz a gyermek gyámja.A gyám kapja a gyermek után járó juttatásokat is,mint GYES és családi pótlék.Az anyasági támogatás minden esetben az anyát illeti meg.Szóval ha az apa lesz a gyám,a gyermek 1 éves koráig nem dolgozhat,mert ő fogja kapni a GYES - t.Amint az anya betölti a 18. évét,onnantól el kell rendezni,hogy ő legyen a gyám.

Megoldás lehet még,ha az anya és apa összeházasodnak,és ezáltal a fiatalkorú anya is nagykorúvá válik.

Ettől függetlenül gáz,ahogy a Családsegítő Szolgálat munkatársa viselkedett.1 találkozásból nem lehet végső következtetést levonni,és dönteni.

2015. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
22%
döbbenetes számomra, hogy egy védőnő azt írja, apa, majd anya gyám lesz. hogy lehetne már gyám? a szülő gondviselő, gyámja nem lehet a saját gyerekének!
2015. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen gondviselő,de a szakemberek közt ez a megnevezése.

Sajnálom,hogy ez megdöbbentett.

2015. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
97%

nem igazán értem, hogy az #5-t és #15-t miért pontoztátok le, mikor sejtésem szerint ennek a két válaszolónak volt halvány sejtelme arról, amit írt, a többieknek nem...


gyermekvédelmis

2015. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Én viszont úgy értesültem hogy az apa nem is viheti el a babát 3 éves koráig. A másik pedig nem venné el. Azért annyi esze van hogy tudja a gyereknek az anyja mellett van a helye. És a gumi elfogyott azért a gyerekemre tudok majd figyelni,nem idegen a gyereknevelés nekem.

A gyest pedig ugy tudom hogy a nagyszülő is lehet vele itthon gyes-en. A Szüleimnek meg nem az a dolga hogy a gyerekeket neveljék,vigyázannak rá amíg én fene tudja hol vagyok. A párom pedig dolgozik és eltud tartani mind3-at ahogy eddig is egyutt éltünk és nem volt gond.

2015. júl. 12. 13:56
 20/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem vehetik el nyugi, hülye volt a csaj aki kiment, nála biztos minden percben patinás rend van a lakásban, ugyan már :D


A lényeg hogy van párod, szüleid támogatnak, van hol laknod stb, igy nem fogják elvenni

2015. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!