Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, terhes. Az...

17 éves vagyok, terhes. Az elmúlt napokban a fülembe ültették hogy elvehetik tőlem a babám ez igaz?

Figyelt kérdés
Hol lehet erről bármi infot kapni? Akik voltak ilyen helyzetben(16-17 évesen) azok tudnának segíteni? Valamint abban hogyan lehet baba mellett tanulni?

2015. júl. 11. 23:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 18as mert csak a sajat gondrolataikat irtak le es nincsenek tiszaban dolgokal...ok csak azt lagatak x cigany anyuja "13"évesen es haza vihete q gyerekét,csak a fontos előzményekről halvány sejtésük nincs hogy hogyan lehetséges!

Nem azert mert "cigany"hanem azert mert gyámság alatt van a babája.

Csak tudod nem erdemes megcáfolni a buta valasszolot mert "okosabbnak"gondoljak magukat es a sajat hülyeségük mellett kialnak.

Lasd:"védőnő"utáni kommit!hogy meg magyarazak hogy nem lehet gyámja az édesapa.

*nem azert kerül gyámság alá a gyerek mert anyuka alkalmatlan a gyerek nevelésben,hanem azert mert nem nagykorú"

Teljesen mas ez a gyámság mint ha szülői hanyagság miatt kerülne gyámság alá *

2015. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!

Mivel te fiatalkorú vagy,ha anyukád marad otthon GYES-en a picivel,1 éves koráig nem dolgozhat.Ezt fontos figyelembe venni,amikor arról van a szó,hogy ki legyen a baba gyámja vagy gondviselője.Azon kívül mivel 17 éves vagy,anyukád feltehetően kap utánad családi pótlékot.Ez a gyermek születésével elvész.Mármint vagy utánad kapja tovább 18 éves korodig,vagy a baba után,és akkor utánad nem.

Mivel a párod dolgozik,jó lenne,ha nem is veszítené el a munkáját azért,mert otthon marad GYES-en,merthogy ő sem dolgozhat GYES mellett a baba 1 éves koráig.

Na most,hogy ne bukjátok el 1 éves koráig amúgy járó juttatásokat,célszerű lenne összeházasodni,ezáltal te nagykorúvá válsz,és igényelhetsz mindent te.

Ha összeházasodtok,akkor nem kell apasági nyilatkozat,de ha nem vesz el,akkor kell.

2015. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
19%

21es! védőnő utáni kommentelő vagyok!

nem, apa és anya nem lehet gyámja a saját gyereküknek!

a szülők mindig gondviselők, gyámok a szülőkön kívül lehet bárki. nem a dolgok menetébe kötöttem bele, hanem a szóhasználattal. de úgy látszik te se vagy képben ennek a szónak a jelentésével. sajnálom

2015. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

De azert lenne apuka a gyámja mert apuka nagykorú.

Hasonlo eset pl az amikor a szulok alkalmatlan a gyerek nevelesre es pl idosebb testver aki kulon normalis kiegyensulyozott eletet el akkor az idosebb testver gyamja lehet pl a huganak.


Es mit mindenki azt irja hogy nem veszik el mert van hol lakni stb...nen is ez miatt kell a "gyamsagot"valalni.hanem azert mert anyuka nincs 18 eves.ebben az esetben pedig lehwt az apuka a gyamja

2015. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
volt egy tárgyalás még májusban ahol a gyámhivatalból is ott volt egy nő. A nő mondta a gyermekjólétis csajnak hogy mi összeházasodhatunk és erre az engedélyt megfogjuk tőle kapni,mert mikor beszélgettek velünk normálisak voltunk és a páromnak van állása. Mondták hogy volt egy másik eset is,de ott a nagymama lett a gyám mert a srác az apuka megbízhatatlan volt. A másik pedig az iskola. Ezt a félévet magántanulóként jártam és ment csak kiváncsi vagyok milyen ha a gyerek is megvan.
2015. júl. 12. 21:37
 26/40 anonim ***** válasza:

24es! akkor megpróbálom másképp leírni.

már miért lenne az apa gyámja a saját gyerekének? nagykorú, cselekvőképes! az apa a gyerek apja lesz és mivel nagykorú, ezért nem kell a babának gyám!

gyám akkor kell ha apa mondjuk nem lakik velük, vagy cselekvőképtelen, ilyenkor lehet valaki gyám!

egy szülő nem lehet a saját gyerekének a gyámja, hisz ő a gondviselője.

így érted? teljesen rendben van az amit írsz, magával a apa-gyám szóhasználattal van a bajom, te sem vagy gondolom a gyermeked gyámja, hanem a gondviselője vagy. a kiskorú anyuka párja, aki nagykorú, ugyanúgy nem lesz gyámja a saját gyerekének ahogy te sem, ő a szülője :)

2015. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki? Történt valami azóta?
2015. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"Természetesen gondviselő,de a szakemberek közt ez a megnevezése.

Sajnálom,hogy ez megdöbbentett."


Aha. Engem egy ilyen bakiért úgy megvágtak volna az egyetemen, hogy csak úgy nyekkenek. Pedig a tanáraim is szakemberek voltak.


Egyébként egy védőnőtől azt sem vártam volna, hogy "teljes körű apasági nyilatkozat". Teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat, akkor már.

2015. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
9%
Gratulálok neked. 17 éves fejjel a mai világba gyereket szülni a semmire? Jól indul szegény kisgyerek élete. Jobban járna szegény gyerek ha elvennék tőled. Mondjuk manapság már a 13 éves kislányok élnek nemi életet a tojáshéjjal a fenekükön. Lehet offolni, nekem ez a véleményem. 25/L
2015. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Igen. Azóta kértünk engedélyt a házasságra amit megkaptunk. Már nem sok idő an hátra.. Izgulok nagyon.

Azért emeltem ki hátha valaki tájékozódik belőle.

Szerintem a gyerekem semmiben nem fog hiányt szenvedni. Megvan minden eddig ami kell és szükséges. Van babaszoba is. És ezután is meg lesz Mindene. Elfogadom azért a véleményed viszont arról fogalmad sincs milyen ha intézetben vagy. Nekem viszont van. Két éves koromig ott voltam amíg a Szüleim örökbe nem fogadtak. Jaj és még valami. Valaki írta hogy az anyukám majd dolgozni fog hogy eltartson. Erre csak annyit hogy a párom dolgozik valamint az anyukám 1 év és nyugdíjba megy. Nagyon hajtania magát amúgy se kéne mivel nem minimálbért keres a főiskolai 2 dimplomájával. Ezt csak azért írtam le hogy ne feltételezd még a véletlen kedvéért sem hogy kisebbség vagyunk.

2015. aug. 6. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!