Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortuszon estem át múlt...

Abortuszon estem át múlt héten. Amikor hazaértem a kórházból, elmentem pisilni és vmi babszem nagyságú pirosas vmi jött ki a hüvelyemből. Szerintetek lehetséges, hogy bennem maradt a magzat egy darabja? :-S :- ( Sem előtte, sem utána nem volt ilyen.

Figyelt kérdés

Hallottatok már ilyenről?

Légyszives, a b*nkó, f*kázó emberek kerüljenek, van elég bajom így is. Köszönöm.


2010. márc. 5. 03:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszokat. Őszintén megmondom, lehet, hogy ti nem vagytok orvosok, de picit megnyugodtam :) Főleg, h azóta sincs semmi panaszom. :) Remélem tényleg csak ilyen tisztulás valamiről van szó.
2010. márc. 5. 13:28
 12/22 A kérdező kommentje:

Jajj, igen, szerettem volna még valamit.

Ez most gusztustalannak fog hangzani. Amikor ugy kijött belőlem ez a vmi, megijedtem és wc papírral kiszedtem a wc-ből. Megvizsgáltam ugye, megszagoltam és vmi eszméletlen büdös volt :S

Akinek volt már ilyen és esetleg ő is megszagolta, neki is büdös volt? Tudom, h ez kicsit talán visszataszító, de tényleg megijedtem :S

2010. márc. 5. 13:30
 13/22 anonim ***** válasza:

Óó, én is szoktam ilyeneket csinálni, szóval egyáltalán nem gáz, sőt még normálisnak is nevezhetjük. Persze, hogy kíváncsi vagy mi jött ki belőled. Én is kíváncsi vagyok a válaszra.

Egyébként örülök, hogy azt írtad erről az egészről amit írtál. Én nagyon abortuszellenes vagyok, de rád nem tudok haragudni, mert te is érzed, tudod, hogy mit rontottál el és mit kellett volna másképp csinálni, és nem intézted el egy legyintéssel, hogy az csak egy embrió volt.

2010. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Tudod, még ha azt is mondom, h legyen igazuk azoknak akik szerint "csak egy embrió", úgy gondolom, h az a nő aki egyszer teherbe esik (mindegy, hogy 4 hetes, 8 hetes, 12 hetes terhes) és abortuszra megy és nem érzi a tettének súlyát, nem erősödtek fel benne az anyai érzések, nincs lelkiismeretfurdalása, akkor talán jobb is, hogy az a kicsi nem születik meg. Mert én is elég fiatal terhes voltam, de mindig tisztában voltam azzal, h egy élet növekedik bennem és hogy meg kellene születnie, az a normális. Csak lehet, hogy szegény babával toltam volna ki. Hogy így jobb e, vagy úgy jobb lett volna e, már soha nem fogom megtudni. De az biztos, h rettentő érzés. Azthittem ez csak addig rossz, amíg bent vok, nem gondoltam, h ilyen érzéseket vált ki belőlem. Amikor altatásból felébredtem, végig azt kiabáltam, h elvettétek a gyermekemet, adjátok vissza! :S :( Pedig én akrtam.:(
2010. márc. 5. 14:11
 15/22 anonim ***** válasza:

Szegény, nagyon együttérzek veled.

De ez az egész valahol önzőség, mert a babának biztos, hogy nem jobb így, de neked igen, mert gondolom belegondoltál abba, hogy ha mégis megszülöd már mennyire kötödnél hozzá, és nem tudnán esetleg örökbeadni, akkor pedig rossz élete lenne (gondolom) neki is, meg neked is. Viszont ha örökbe adtad volna, ő biztos jó helyre került volna, de te biztos nem tudtál volna újra normálisan élni. Nem is tudom mit akartam ezzel mondani, de megértelek, és kívánok szép életet, és sok jó embertől, jó időben született gyereket, és pótold be rajtuk amit most el kellett veszítened!

2010. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

De apuka nélkül? :S Oké, tudom, vannak olyan anyák, akik egyedül nevelik fel a gyerekeket stb. Na de mégsem az a "normális".. :S Ráadásul sem munkám , még az iskolapadot koptatok. És ha egyszer meg lesz mindenem, szeretnék mindent megadni annak a picinek. Ha legalább az egyik feltétel (vagy az apa, vagy az anyagiak) adottak lettek volna, lehet h nem így döntök. De sajnos nem volt meg egyik sem :(

Azt, h a pici babámnak jót tettem, úgy értettem, h ő már nem szenved, nem kell nélkülöznie, apa nélkül élnie stb. És arról nem is beszélve, hogy éretlennek tartom magam az anyasághoz. Nem önzőségből, h nekem jobb legyen. Hidd el, mindennél jobban örülnék, ha nem így alakult volna :(

Az örökbeadásról csak annyi a véleményem (biztos sokan nem értenek majd velem egyet) , h szerintem az az anya aki megszüli a gyermekét és oda adja másnak, az nem anya. De lehet, h ez csak rám igaz. Mert ha bennem ennyi idő után ilyen erősek lettek az anyai érzelmek (ami régebben abszolút nem volt elmondható rólam), akkor ha 9 hónapig bennem növekszik, egy velem a kisbaba, utána a karomban tartom, biztos h nem adnám oda senkinek!!!! Akkor pedig jöhetne a nélkülözés, a kölcsönökből élés, és nem kis feladat azt sem elmagyarázni egy gyermeknek, h "igen, anyukád egy felelőtlen kis csitri volt, azért nincs apukád".. Szóval én sem támogatom az abortuszt. Viszont azt vallom, hogy vannak olyan esetek, amikor jobb a magzatnak így. Azt viszont végképp nem támogatom, h a kisbaba pl. egy árvaházban kössön ki. :S El sem tudnám képzelni h ilyet tegyek. :S Lehet, h ezzel most nem leszek szimpatikus nektek, de én tényleg így gondolom.

2010. márc. 5. 14:34
 17/22 A kérdező kommentje:

Látom sokakat érdekel a téma, elmondok egy történetet, szerintem nagyon megrázó :S

Falunkban van egy harmincas éveinek elejében járó hölgy. Párkapcsolata van 8 éve. 7 abortuszon esett át. Szibnte már ezt használja "védekezésnek" :S Legutolsó abortuszta kb. 1 éve volt. Azóta semmi sem változott, ugyanolyan rossz a kapcsolata párjával (párja csajozik, iszik stb.), ugyanaz a munkahelye, most mégis babát szeretnének :S

Kérdem én, ha 7 babából egyet sem szült meg, akkor megérdemli egyáltalán h szülhessen? Lehet, h kegyetlenségnek hangzik amit most fogok írni, de úgy érzem, nem érdemli megy h anya legyen. Aki 7x egymás után képes megtenni egy ilyen rossz dolgot, az milyen anya lehet vajon..? Mert védekezhetne 100féle módon. Balesetek vannak, nem mondom h nincsenek. De nem ennyiszer és talán egy 8 éves kapcsolatban nem 7szer. Lehet h rosszul látom, de ez a véleményem.


A másik. Az örökbefogadás. Falunkban 2 példa is van arra, h miért is dönt mostanában olyan sok ember e mellett. Én nem mondom, h mindenki, de legtöbben a pénzért teszik. Az állam nem kevés pénzt ad minden örökbe fogadott gyermek után. Az egyik családot még úgy ahogy megértem, mondjuk ott is kicsit túlzásba estek. Ott nem lehetett saját gyermek, örökbe fogadtak 5 (!) gyermeket.az első évben 2t, utána minden évben 1et. aki szülhet, és lehet saját gyermeke, ott sem gyakori az 5 gyermek, hát még így..

Másik család. 2 egészséges fiuk van, a nő 2 éve volt abortuszon, mert nincs pénzük gyerekre, 1,5 éve viszont kihoztak 3 kisgyermeket az árvaházból :S Nem hiszem, h fél év alatt annyit változott a helyzet, h rögtön 3mal (!) is tudnak gyarapodni. A másik pedig, h a sajátomat megölöm, másét meg felnevelem? :O ez nekem annyira felfoghatatlan. felfoghatatlan néha az emberek viselkedése... :S

És igen, az ilyen nők magatartása miatt mondják már lassan mindenkire aki terhességmegszakító műtétet kér, h felelőtlen, meggondolatlan kis csitri. Pedig, higgyétek el, sokan nem önszántukból csinálják.

2010. márc. 5. 14:52
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem vetted támadásnak az előző kommentemet. Egyébként viszonylag mindenben egyetértek veled. Örülök, hogy ennyire átlátod oda-vissza ezt az egészet (bár nem tudom, hogy az örökbefogadás tényleg így működik-e, mert én azt hittem, mindenféle megfelelési vizsgálatok meg mindig van mielőtt gyrek kerülhetne valakihez és érthetetlen amit leírtál történet). Amúgy egyáltalán nem vagy kevésbé szimpatikus, szerintem is sokan megérdemelnék, hogy ne lehessenek "anyák". Én ilyenkor abba gondolok bele, hogy hányan, de hányan próbálkoznak gyerekkel és nem jön össze, másoknak meg semmit nem jelent egy, két vagy több abortusz. Te nem ez a kategória vagy, ne vedd magadra, de ettől a témától komolyan nagyon ki tudok borulni. Egyszerűen szörnyű még belegondolni is.
2010. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem, abszolút nem vettem támadásnak :)

Amúgy, igen, vannak kritériumok, csak sajnos annyira sok az árvaházas gyermek, h (csúny ilyet mondani) de kb. mindent megfelelőnek nyilvánítanak. A 2 család közül egyik sem olyan, h lop, csal, hazudik, de nemhiszem, h 5 gyerkőcnek + a két szülőnek egy 3 szobás lakás elég lenne :S a gyerekek megnőnek, saját térre lesz szükségük egy idő után. Egyébként lehet, h nekik még ez is jobb, mint az árvaházban, mert úgy gondolom, h ott sincsenek jobb körülmények :S

Igen, én is sajnálom az olyan embereket, akik próbálkoznak és nem jön nekik össze :( Ilyenkor letudnám köpni az olyan "anyákat" akik a 8. gyermeküket tartják meg. :S nagyon visszataszító néha a valóság. az élet pedig igazságtalan.

mondjuk abban biztos vok (ez az egy nyugtat), h egy olyan pár akik évek óta gyermeket szeretnének és nem jön nekik össze, azok nagyon szeretni fognak egy örökbefogadott gyermeket is. szóval lehet, h ez a sors keze. mert minden rosszban a jót kell keresni.

2010. márc. 5. 16:04
 20/22 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy átérzed ennek a dolognak a súlyosságát, de vannak olyan helyzetek amikor nincs más megoldás pl neked még nem jött el arra az idő, hogy szülj.. otthon laksz, tanulsz nincs kapcsolatod stb.

Avval viszont nem értek egyet hogy csak a nőnek kellene védekeznie. Ez olyan mintha azt mondanád hogy a pasik legyenek csak felelőtlenek. Mert pl ha a pasi nem figyel és teherbe ejt vkit akkor egész életében fizetheti a gyerektartást. Sok nő így próbálja magát bebiztosítani h teherbe ejteti magát vmi gazdagabb de ostobább (aki nem figyel arra h védekezzen) férfival és az apa meg kénytelen fizetni.. Mind1 ezt csak mellékesen írtam, hogy azért a védekezés nem feltétlenül a nő dolga, hanem annak a dolga aki nem akar gyereket.

Amúgy az abortusznál használt narkotikumoknak is erős depresszív mellékhatása van..

2010. márc. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!