Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondanátok pár dolgot a...

Mondanátok pár dolgot a kombinált tesztről? Érdemes megcsinálni? STB.

Figyelt kérdés
Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos! Köszönöm!

2015. júl. 20. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, bár az eredmény ugye nem pontos, csak amolyan kockázatfelmérés.

Nézik a tarkóredőt, orrcsontot, béta hcg-t, életkort meg még nemtommit, és egy szoftver kiköp egy arányszámot, hogy mennyire veszélyeztetett a magzat dawn-ra és edwardsra.

Én 36 voltam terhesen, közepes kockázat jött ki, a dokim csináltatott még egy szívultrahangot, és utána a genetikus is meg ő is azt mondták, minden oké, nem kell amniocentézis.

Szerintem azt a 8-9 ezer forintot megéri.

2015. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

36-37 évesen úgyis közepes kockázat jön ki, így ebben az életkorban már nem érdemes. Neten vannak táblázatok, hogy ki milyen százalékban esélyes a Down kórra. Sajnos sok orvos megcsináltatja idősebb nőknél is a tesztet, ami jobb lesz mint az életkori kockázatuk, majd beijeszti őket, hogy húúúúderossz eredmény jött ki, menjen azonnal genetikára.


Ha fiatalabb vagy akkor érdemes elvégeztetni, ha rossz eredmény jön ki akkor érdemes lepény v. m.víz vizsgálatra menni. Ha amolyan közepes se nem jó se nem rossz akkor meg az integrált vagy a quartett tesztet érdemes elvégeztetni, mert azok jóval pontosabbak (viszont integráltat kombi nélkül úgy tudom nem csinálnak).

2015. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!