Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek, hogy baj lesz. Másnak...

Félek, hogy baj lesz. Másnak volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés
11 hetesen véreztem és görcsöltem, ekkor még nem aggódtam nagyon, a dokim megnyugtatott, hogy előfordul ilyesmi, de azért megvizsgál. Csúnya méhszájsebet talált, lekezelte, mondta, h valószínű csak az vérzett, de azért csináltuk még egy uhot. Ott aztán látott egy kisebb echoszegény területet. Azt mondta, hogy ez lehetett kezdődő ikerterhesség, leválás a petezsákból vagy hematóma. Még ekkor sem aggódtam nagyon. Bár veszélyeztetett terhes lettem, pihennem kellett és. kaptam utrogestant. Kicsit még volt vérzés, de nem sok. A következő kontrollon kiderült, hogy nem tűnt el a probléma, pedig arra számított az orvosom is. Helyette háromszor akkora lett ez a terület. Úgyhogy valószínű leválás a petezsákból. A dokim elment 3 hét szabira, ezért addig be akart fektetni a kórházba, hogy megfigyeljenek. De végül megengedte, hogy itthon pihenjek, mert a kórházban is csak fektetnének. Volt valakinek hasonló leválása, ami aztán javult? Kezdek aggódni, még csak 14 hetes várandós vagyok. Tudom a pozitív gondolkodás segít, de jó lenne mások tapasztalatáról olvasni. Köszönöm

2015. júl. 21. 19:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2016. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
baba veled maradt?
2021. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Akit érdekel, hogy alakult a sorsunk:

A baba végül egészségesen született meg a 39. héten, császárral. A terhesség viszont nem volt problémamentes, később is voltak vérezgetések, egy kis részen pedig részleges méhlepény leválás volt, ami nem tapadt vissza. Így szinte végig feküdnöm kellett. Ma már 5 és fél éves a fiam, egészséges.

2021. aug. 18. 19:45
 14/14 A kérdező kommentje:

Még azért szeretném megosztani a tapasztalataimat, ami azóta sok mindent megmagyaráz. Mindkét fiammal problémás terhességem volt, az első baba nem fejlődött megfelelően, végig lemaradt a fejlődésben (IUGR), de végül kis súllyal ugyan, de egészségesen született, ő ma 7 és fél éves. A második terhességem során az ebben a kérdésben is kiírt problémák voltak, hematoma, vérzések, részleges méhlepény leválás, de ő is egészséges lett. Ezért nem is vizsgálták, hogy vajon mi okozta a gondot a várandósság alatt.


A harmadik terhességem idén februárban sajnos nem végződött jól. 5 évvel a 2. babánk után ismét várandós lettem, 36 évesen. Ugyanúgy vérezgetések voltak, ezért progesteront kaptam. Sajnos a 13. héten erős görcsökkel vérezni kezdtem. Eleinte csak picit, aztán, mintha a csapot megnyitották volna ömlött... Rohantunk a kórházba, a baba elment, meg kellett műteni.


Az ügyeletes orvos kérdezte az anamnézis alapján, volt-e trombózis a családban, mert lehet, hogy örököltem a hajlamot. Nem volt trombózisom, de az orvos úgy magyarázta, hogy a babát tápláló hajszálerek valószínűleg "trombotizálódtak", mert a szövettan erre utal. Ezért érdemes utána járni, persze a TB nem támogatja.


Igazolódott a gyanúja, csináltattam egy trombózis panelt egy magánlaborban, örököltem a hajlamot MTHFR génmutáció formájában. Ez magyarázza az összes terhességem problémáit, ha vérhígítót kapok a terhesség kezdetétől, a baba talán ma is élne, épp a napokban született volna meg.


Ez a génmutáció nagyon gyakori, csak sokan nem tudnak róla, és az orvosok sem kezdik ezzel a terhesgondozást. Ezért én mindenkinek azt tanácsolom, akinek nem problémamentes a terhessége, vagy volt a családban trombózis, az csináltassa meg a vizsgálatot.

2021. aug. 18. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!