Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A köldökzsinor a nyakán van a...

A köldökzsinor a nyakán van a babámnak?

Figyelt kérdés
Most mondta az uh.-án h valószínű a nyakán van , de ezért nem kell császározni? ki szült így h nyakán volt a zsinor a kicsinek? nehéz volt? 40.hetes kismama.
2015. júl. 22. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szülészorvosom mondta, hogy ez olyan gyakori jelenség, hogy nem érdemel szót. Szinte minden második babánál ott a zsinór, kitolási szakban, mikor a fej megszületett, meghúzza picit és átbuktatja a fején és ennyi. Extrém rövid zsinór esetén okozhat gondot, de akkor sem mindig. Emiatt felesleges császározni.
2015. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Harmadik babámnak a testére volt tekeredve a zsinór. (Csak utólag tudtam meg). Szülésnél a CTG mutatta, hogy fájásoknál lassul a szívverése. Akkor azt mondta az orvosom, hogy ha most nem a harmadik szülésem lenne, vagy nem haladna ilyen gyorsan a szülés, meg kéne császározni.

Egyébként - ahogy első válaszoló írta - a legtöbb esetben nem jelent problémát.

2015. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is a nyakán volt természetes úton szültem.
2015. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lanyomnak a derekán volt körbe a ctgn nekünk is lassult a sziverrese a fájásoknál. Ezert lett csaszar. Most nem tudunk semmit eddig előtte volt. 4 hete. Még 5 hét és kiderül.
2015. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én fiamnak egyszer a hóna alatt keresztbe és fel a nyaka körül is, tehát 2x volt rátekeredve. a szülésznőm vajúdás alatt mondta, mivel nálunk is lassult a szívhang. természetes úton szültem, semmi baja nem lett.
2015. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a nővérem nyakén is rajta volt, nem vette észre a doki, sajnos meghalt szülés közben így nincs nővérem! de én is és öcsém is így születtünk, de semmi bajunk, igaz császárosok voltunk mindketten.
2015. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!