Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai lehet még a terhességi...

Korai lehet még a terhességi teszt? Tobbi lent

Figyelt kérdés
16.án voltunk együtt a barátommal és belém élvezett 2x is ma van 27.nemtudom korán e van még a teszthez..mert a menstruációmnaak már megkellett volna jönnie 19.én ..talán megis jött..barnás rózsaszínes volt nemis nagyon foglalkoztam vele...de most nemtudom ígymivan ..szóval úgy gondoltam holnap csinálok tesztet..szerintetek nemkorai?

2015. júl. 27. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aktus után kb 14 nap mire általában kimutatja a teszt. Van mikor elég 12 nap is de ha akkor negatív, az még lehet korai.
2015. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg 19 re vartad, akkor miért lenne korai 8 nap kesessel csinálni egy tesztet? Én már 4 nap késés után elkezdtem gyanakodni, bár nekem pontosak a ciklusaim.
2015. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor holnap csinálok teszteeet..amúgy voltunk együtt mult het szerdán is és sex után nagyon véreztem ...aztán abba maradta vérzés
2015. júl. 27. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg 19 re vartad, akkor miért lenne korai 8 nap kesessel csinálni egy tesztet? Én már 4 nap késés után elkezdtem gyanakodni, bár nekem pontosak a ciklusaim."

És azt a részét elolvastad, hogy 16-án voltak együtt védekezés nélkül először, vagyis 11 napja? Hiába késik neki 8 napja a vérzése, a teszt még így is lehet korai, sőt, korai is! Ugyanis szinte most volt még csak meg a beágyazódás, ha terhes is, most kezdett még csak el termelődni a HCG, amit meg vagy mutat ilyen korán teszt, vagy nem!

Kedves kérdező! Inkább várj még vele 3-4 napot bőven és reggeli vizeletből csinálj tesztet!

2015. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jolvan koszonom :)
2015. júl. 27. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom nem a fogantatast kell nézni, ki mit hisz, mikor lehetett. . Az egy csalóka pont. Én mindig mensihez képest teszteltem. Ha késett, teszteltem és nem az szamitott mikor szexeltem. Úgyhogy azért nem teljesen korai ez már!
2015. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom nem a fogantatast kell nézni, ki mit hisz, mikor lehetett. . Az egy csalóka pont. Én mindig mensihez képest teszteltem"

Nem a fogantatást kell nézni? Akkor szerinted mégis mit?

A HCG nevű hormon, mint ahogy korábban írtam is, a beágyazódást követően kezd el termelődni. Vagyis annál korábban semmilyen teszt nem mutatja ki! És mivel a kérdező legelőször 16-án volt együtt a barátjával védekezés nélkül, így adj hozzá a 16-hoz 10 napot. Az 26.-a. A védekezés nélküli aktusa 3 nappal a menstruációs ideje előtt volt. Szerinted ilyenkor mégis mit mutatott volna még a teszt? Elárulom, semmit!

Mivel a nagy könyvben előírtak szerint egy szabályos 28 napos ciklust nézve, kb. a 14. nap körül van peteérés, ha ekkor történik maga az aktus, akkor ugye míg megtörténik a megtermékenyítés, plusz a beágyazódás, akkor az kb. ott van a kimaradt vérzés körül. Tehát ha a kérdező a nagy könyvben előírtak szerint lett volna együtt védekezés nélkül a barátjával, akkor oké, hogy ha kimarad a vérzés, akkor lehetne tesztelni. De itt fizikai képtelenség lett volna, mivel 3 nap múlva kellett volna az aktust követően megjönnie a vérzésének! Érted?

De nyilvánvalóan így is fennállhat a terhesség, mivel nem mindenkinek van szabályos 28 napos ciklusa, nem mindenkinek van ugyanakkor peteérése és létezik spontán peteérés is. Tehát a kérdező lehet terhes, viszont ilyenkor igen is az aktust kell nézni és nem a menzeszt!

2015. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!