Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Képtelen vagyok tartani a...

Képtelen vagyok tartani a diétát. Nem tudom, mi bajom van?

Figyelt kérdés
160g szénhidrát diétán vagyok már nagyon rég. Inzulinrezisztens vagyok, és már azért kellett tartanom, hogy sikerüljön a baba. Sikerült is, kétszer. A másodikat várom. Viszont néhány hónapja nem bírok diétázni. Olyan, mintha a jó érzést keresném, nem testileg, lelkileg érzem azt, hogy cukros dolgokra van szükségem. Az egész napot hajtásnak érzem, segítségem nincs, de meg is tudok oldani mindent, nem érzem annyira, hogy túl lennék terhelve. Mégsem tudok nemet mondani. Nem tudom, ha évekig ment, most miért nem megy... hogyan tudnám újra összeszedni az akaraterőm? A babának sem mindegy, és nekem sem, mennyit hízom, mi lesz a vége. Van más is hasonló helyzetben? Mit tett?
2015. júl. 28. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichologus tud segiteni.
2015. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanígy vagyok. nekem az émelygés tette be a kaput, a fekete kenyereknek már a látványától rosszul vagyok, kifejezetten a fehér lisztes dolgokra vágynék, nasinak persze nem répára. Ez részben hormonális, részben lelki dolog szerintem.


nekem az vált be, hogy ha nagyon-nagyon vágyom valamire, akkor engedek a csábításnak, inkább addig, amíg egy szeletnél meg tudok állni, és nem eszem pl. egy tepsi süteményt. Utána igyekszem kompenzálni. De az Ir szempontjából nyilván ez sem jó.

2015. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Èn is megértelek, de ha most nem tartod be, könnyedén egy cukorbetegséggel született babád lehet. Ès gondolom, nem szeretnél egy gyermeket felnevelni akinek minden napját, óráját a cukorbetegség határozza meg, aki egész életében szenved töle... Ès úgy hogy biztosan tudod, hogy te okoztad neki ezt.
2015. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de én is azt mondom engedj picit a csábításnak, persze tudj mértéket tartani. De ha ennyire kívánod annak lehet valami oka van. De lehet megeszel egy kocka csokit és megnyugszik a lelked, és legyünk őszinték azzal nem ártasz sem magadnak, sem a babádnak. De minél tovább kínzod magad, annál jobban fogod kívánni.
2015. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmondom oszinten, hogy aterzem helyzetedet. Ennel a terhessegemnel csak az edes dolgokat kivanom, es persze a sok gyumit, ami tele van cukorral...dinnye, sbarack, barack, sdinnye...stb. Nekem nagyon mjnimalisan lett magasabb a cukrom, ezert a dokim engedelyezte a kisebb bunozest, es megmondom oszinten szoktam is bunozni neha. Persze nagyreszben olyan dolgokat eszek, amiket cukrosoknak kell es szabad, de nem gondolnam azt, hogy 1 gomboc fagyitol, vagy sgy kocka csokitol, par szem csokis keksztol olyan borzaszto dolog tortenne. Viszont ha kivanom (nem napi szinten) akkor en megeszem, mert ugy erzem a sanyargatassal sokkal jobban artok a babanak mint ezzel. Persze nasinak inkabb Norbi pudingot turorudit, natur joghurtot cukormentes muzlivel t valasztok , de valamikor nagyon vagyom az edes izre. Amikor a fiamat vartamakkor is csak min lett magasabb a cukro es ugyanigy engedtem neha a csabitasnak. Lekopogom h semmi baja nem lett a fiamnak...persze fo a mertekletesseg, ahogy az elozo hozzaszolo is irta kell tudni megalljt parancsolni, es nem atesni a lo tuloldalara :) 36hkml
2015. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Cukorterhelésem teljesen jó lett, nincs terhességi cukrom, de mivel eleve diétán vagyok, ez elvárható volt. Viszont én nem csokira, cukorkára vágyom, hanem fehér lisztes dolgokra, hamburgerre, pizzára, sült krumplira, ilyen szemét kajákra, és ugye ezek nem kevés szénhidrát tartalmú dolgok, még ebédre sem férnek bele, főleg, amennyit mennyiségre meg bírnék enni belőle. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet mondok, de olyan, mintha valami kábszeres lennék, akinek hiányzik az anyag. Csak nekem a péksütemények, ropogós fehér kenyér és a gyors kaják hiányoznak. Napközben ezekre gondolok, annyira kívánnám... nem ettem még. Egy szénhidrát csökkentett pizzát igen, azzal is túlléptem a korlátot, de még csak köszönőviszonyban sincs az igazival, sajnos. Azt reméltem, ezzel majd lenyugszom. Nem így lett.
2015. júl. 28. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, ne minden nap, de holnap csinálj otthon magadnak egy jó hamburgert. Sok paradicsommal, uborkával, és jó ízűen, lelkifurdalás nélkül edd meg!
2015. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!