Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíség, mit rontok el?...

Segíség, mit rontok el? Képtelen vagyok tisztán tartani a kutyáim és a környezetünk! :S

Figyelt kérdés

A kutyáimnak retteneseten hullik a szőre. Pedig az orvos szerint semmi baj velük. Már mindent próbáltam, etettem maradékot, főztem nekik, ettek noname tápokat, dogchowt, ettek Acana-t adultot, sportosat, Orijent, Royal canint... De semmi. Acanától a Royal caninig szép fényes lett a szőrük, viszont a hullás megmaradt és mellé bejött a csontsoványra fogyás! Pedig dupla adagot adtam de úgy meg nem tuduk finanszírozni mert az már túl sok volt. Adtam már nekik tojást, túrót, Béres cseppet, olíva olajat, de semmi! Persze nem egyszerre. 20 ezres vitaminokat nem tudok venni. Egyszerűen nem értem. :( Még a Mari néni moslékon élő 15 éves kutyájával nincs semmi gond, bezzeg az én kutyáimmal igen, pedig kutyaiskolásak, ápoltak, orvoshoz járnak, minden ami kell! A másik az hogy megsimogatom őket, és utána megdörzsölöm az ujjaim akkor ilyen kis piszokgalacsinok keletkeznek! Pedig eskü a kutyáim SEMMIT nem csinálnak, napi program: fekszenek a csempén, fekszenek a betonon, sétálnak a fűben. Még a legkisebb pocsoját is kikerülik, és mégis... Ott van a cicám, neki gyönyörű fényes és tiszta szőre van, de egyszerűen lehetetlen megsimogatni mert egy marok szőr marad a kezemben! :( És nem csak most nyáron. Pedig ő aztán tényleg mindent eszik a jó táptól a húsig.

A kutyaágyaink egy nap alatt korom feketék lesznek annyi szőr megy rájuk, világos kékből, és minden tiszta piszok amihez hozzáérnek, vagy ahol tartózkodnak. Minden tele van szőrrel. A szoba, a fürdő, a törülköző, ha kiveszek egy tányért a fiókból, még abban is van! :( Amikor volt szőnyeg akkor az is egy nap alatt fekete lett. Már minden nap takarítok, de nem segít! Minden nap elmosogatok, felposzívózom a lakást, kikefélem a butorokat, felmosok! Az ágyuk hetente mosom. Mégis ahogy száradás után újból bejönnek, rögtön tiszta mocsok lesz minden. Már teljesen kivagyok, kedvem sincs hozzájuk érni vagy akármi, mert olyan rossz... Mégis mit csinálok rosszul? Akárhova megyek más benti kutyákhoz, mind szép, kellemes simogatni, tiszta a lakás, sőt még a kutya ágya is tiszta és szőrmentes! :( Mit tegyek, kihez forduljak? Több fésülés, évente 2-3-nál több fürdetés szóba sem jöhet mert 1, a többi kutya enélkül is tiszta, 2, a kutyáim szőrét tönkretenné, kimenne belőle a göndörség és mégjobban hullana, stb, az elsővel így megjártam.


2010. júl. 3. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Jó hosszúra sikeredett...milyen fajtáról van szó? Valami hosszúszőrűről? Mert azok nyáron erősen vedlenek, minden nap át kell őket fésülni, és az se árt, ha időnkként megfürdeted kutyasamponnal.


De, szerintem, ilyen mértékű vedlés akkor sem természetes. Ha az orvos szerint nincs baja...kérdezz meg egy másik orvost is. Az a biztos.


Az, hogy soványak, rosszul hangzik, megint csak, vidd el egy másik dokihoz.

Persze, mit értesz azalatt, hogy csontsovány? A kutya akkor van jó súlyban, ha nem dudorodik ki a hasa, és érezni a bordáit.

2010. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk is ez van, de az én kutyám nem mudi, szóval lehet fésülni, ezzel próbálok segítek rajta, de így is kaotikus a helyzet. Még a kajában, innivalóban, az ágyamban, mindenhol szőr van! Nemrég rendeltem furminatort, remélem segíteni fog. És ha csak egy kefével átdörzsölöd őket? Az is árt a szőrüknek?
2010. júl. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bocsi, ha nem a mudis lány vagy, csak a stílusodból meg a 3 kutyából gondoltam :) Meg hogy egyszer már írtad, h az első kutyud szőrét elrontottad a sok fésüléssel...
2010. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy az én kutyáim mudik, mert én nem?

Amúgy közepes szőrük van.

Vékonyak csak addig voltak amíg vissza nem váltottunk a dogchowra. Már visszahíztak.

És ahova járok ott több orvos van, legalább három, és mindig másik vizsgál, aki épp ott van, azt mondja mind hogy semmi bajuk.

A szőrük a kefétől is egyenes lesz és én nem akarom mert nem egyenes szőrű kutyákat vettem. Dörzsölni meg azt nem tudom hogy, attól nem jön ki a szőr csak ha végighúzom. Ja és amúgy SZÁLANKÉNT hullik a szőrük, amikor fésülöm, alig marad a fésűbe pár szár, de a lakás tele van ilyen egyszál szőrökkel.

2010. júl. 3. 17:30
 5/17 A kérdező kommentje:
Sok embernek van 3 kutyája. Amúgy van egy negyedik is, csak az anyukámmal lakik de én vagyok a főnöke. És ő szép, nagyon, még csak nem is vedlett, menhelyi kutya volt pedig, dog chowt eszik és azon kívül semmi extra, csak a kötelező oltás, és mégis. :(
2010. júl. 3. 17:32
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és volt amikor kint laktak csak. Értelemszerűen akkor a lakással nem volt akkora gond de a kutyákkal nem változott semmi szóval kb mindent próbáltunk már.
2010. júl. 3. 17:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, most igazándiból benti kutyák?

A bent tartott kutyáknak szinte folyamatosan jön a szőrük.

talán a szőr zsírtartalma kevés lehet náluk, ha szinte a semmit sem csinálástól is piszkos lesz a szőrük.

Meg kellene próbálnod a Selen Pet-et.

[link]

2010. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Bent alszanak, de ha itthon vagyok akkor mindig kint vannak nappal.

Tudom hogy mindig hullik a bentieknek, de ennyire egy kutyán sem láttam.

2010. júl. 4. 00:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy 3 orvoshoz képest én csak amatőr vagyok. Ha sok minden nem hozott változást, csak ajánlani tudok néhány dolgot, ami itt-ott bejött másnál.

Pl. lenmag az ivóvízbe

A Lavet-nek van bőrtápláló tablettája , a sötétebb zöld dobozos

A fekhelyüket ,ha kimosod, ne öblítőt használj, hanem ecetet.

2010. júl. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Végső ajánlatom:

[link]

2010. júl. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!