Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet titkolni egy...

Meddig lehet titkolni egy terhesséset? Kb mikortól látszik egyértelműen?

Figyelt kérdés
Az előző munkahelyemről azonnal kirúgtak, amint elmondtam. Lehetséges, hogy a jövő héten sikerül új helyre mennem, de emiatt inkább nem beszélnék a terhességemről, amíg nem muszáj, nem kockáztathatok meg még egy ilyet. Emiatt kérdezem, hogy megfelelő öltözködéssel, normál testsúllyal (167cm/54kg/14.hét) meddig letehséges ez?

2015. júl. 29. 17:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
A terhességed miatt nem rúghattak volna ki. Munkaügyi bíróság.
2015. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Próbaidőn voltál, hogy kirúgtak?

Mert csak akkor tehetik meg.


Egyébként alkati. 14. héten én már rég nem tudtam titkolni, mindenki rájött a munkahelyen. Max. az utca embere nem tudta, de aki nap, mint nap látott, az igen.

2015. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mennyi idős terhes vagy? Hát figyelj.. én kb 20 hetes korig tudtam volna titkolni.

Ha határozatlan szerződésed van és majd ha lejár a próbaidőd akkor már védett vagy, nem rúghatnak ki.

2015. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
165 cm vagyok és 58 kg-val lettem terhes. Most vagyok 16 hetes és nem tudom titkolni. Alkat függő, nekem a dokim mondta, hogy az átlagnál nagyobb a hasam. Ha szerencséd van nem veszik észre, de ha 3 hónap a próbaidő, akkor nem sok esélyt látok. Én mondjuk titkolni sem tudtam volna, az egész napos hányástól.... :(
2015. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Egyébként az új munkahelyeden hiába titkolod. Ha még kihúzod a próbaidő végéig, akkor is kirúghatnak a terhességed ellenére is, mert megtévesztetted őket. Ebben az esetben nem téged véd a munka törvénykönyve, hanem őket. Más az, ha az adott helyen dolgozva jössz rá a terhesség tényére és más az, ha már eleve tudod.
2015. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, elírtam terhességet :D

Tudom, hogy nem rúghattak volna ki, de próbaidőn voltam, és semmivel nem tudnám bizonyítani, hogy emiatt történt, ők meg nyilván letagadnák és másra fognák.

Valamennyire látszik most is, a 14. héten, látszott már 2 hete is, de szerintem még rá lehet fogni, hogy csak háj, mert ugye nem ismerek előtte, amíg lapos volt a hasam.

2015. júl. 29. 17:30
 7/22 A kérdező kommentje:
#5, igazad van, én is gondoltam erre, elég reménytelen mindenépp a helyzet. De talán a kissebbik rossz, ha 1-2 hónap után küldenek el, mint ha eleve fel sem vesznek. Azt mondjuk nem tudom, hogy a munkába állás előtt kötelességem-e bejelenteni.
2015. júl. 29. 17:38
 8/22 anonim ***** válasza:

Most kezd majd csak igazán látszódni rajtad, így nem fogod tudni titkolni. Próbaidő végéig biztos nem. Utána is néznének nagyot, ha azt mondanád terhes lettél, mert már jócskán nagy hasad lesz hozzá, hogy csak most tudtad meg szöveggel állj a főnök elé.


Egyébként, ha rendesek és terhesen is végezhető munkád van akkor nem fognak kirúgni, de tény sajnos megtehetik. Nagyon gyorsan gondold át, ha kiderül, akkor mit fognak rólad gondolni?


Rossz helyzet, az biztos, remélem sikerül valahogy megoldanod. Én a helyedben nem is mennék dolgozni így, hogy új munkahelyen még csak most kezdenél. Ráadásul nem is tudnál olyan sokat dolgozni, hogy egyáltalán értelme legyen magadat ilyen stressznek kitenni a pénz miatt :S

2015. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

"Tudom, hogy nem rúghattak volna ki, de próbaidőn voltam, és semmivel nem tudnám bizonyítani, hogy emiatt történt, ők meg nyilván letagadnák és másra fognák. "


Rosszul tudod. Próba idő alatt bármilyen indokkal kirúghatnak és a terhesség sem véd. Nem is kérhetted volna számon tőlük.

2015. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9#, amikor én tanultam munkajogot, akkor még azt mondták, hogy a terhesség bejelentése után semmilyen indokkal nem lehet kirúgni, azóta persze változhatott, nem tudom, de ezen nem is rágódom, ami történt, megtörtént, nem is arra irányult a kérdés, hogy jogos volt-e vagy sem, csak hozzá tartozik a sztorihoz.
2015. júl. 29. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!