Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vallalnatok az 5. babat? Van...

Vallalnatok az 5. babat? Van erre jo megoldas?

Figyelt kérdés
17,16,13 es 11 honapos gyermekeim vannak. A pici miatt megtartanam, de nem tudom fogom e birni. Teljesen tanacstalan vagyok. Sokan elitelnenek ha megtartanam. Megszolnanak. Nem elunk rossz korulmenyek kozott..Mit tegyek?
2015. júl. 30. 17:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az első 3 évben lenne annyi. :)

Én megtartanám ha már jönni szeretne. Azt írod birjatok anyagilag. A picinek meg valóban jól jönne. Mások meg hogy mit gondolnak.. tényleg érdekel?

2015. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne mások miatt dönts. Azt döntsd el hogy bírnád-e energiával, idegekkel, lenne-e elég idő a gyerekekre egyesével. Párod akarja-e, gyerekek hogy viszonyulnak hozzá.
2015. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Parom nem mondott sem nemet sem igent. Az hogy birnam e azt hiszem hogy igenu. A nagy gyerekeim is segitenek de nem kerhetem toluk mindig. Nem akarom hogy teher legyen a szamukra. Igazabol minden megvan ahoz hogy jojjon... Aaahhh nagyon tanacstalan vagyok.:(
2015. júl. 30. 18:22
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az első három szám évben értendő. :) Ők már nagyok, a kistesó sem újdonság nekik. Az első két gyerek között is kicsi volt a korkülönbség. Akkorról mik a tapasztalataid? Ha az emlékeid alapján akkor ment a dolog, most, a nagyok segítsége mellett, meg persze rengeteg tapasztalattal a hátad mögött biztos nem lenne gond.


A nagyok segítenek a 11 hónapos körül? Magukat ellátják (pl. saját szoba takarítása, házi feladatok önálló elvégzése, besegítés mosogatásba stb.)? Mert ha lehet rájuk számítani, az szintén egy nagy előny, még talán könnyebb is a dolgod, mintha csak egy 11 hónaposod lenne.


Az anyagi körülmények jók, ezen nincs is mit ragozni, egy szintén fontos tétel kipipálva.


Az viszont ne érdekeljen meg, ki ítélne el vagy szólna meg! A te életed, a családod sorsa csak rátok tartozik. Mind az abortusznak, mind a szülésnek ti viselitek a következményeit, nem pedig a rokonok, ismerősök és egyéb ,,jóakarók". Ettől kezdve beleszólásuk sincs! Aki bármelyik döntés miatt elítél titeket, annak nincs helye a családod életében - legalábbis az én értékrendem ezt mondja. Szóval ezzel a részével ne foglalkozz, azt nézd csak, mi a jó neked, mi a jó a férjednek, és persze a 4 meglévő gyereketeknek!

2015. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Közben olvasom, hogy a gyerekeid most is segítenek. Esetleg nem lehetne őket megkérdezni, mit szólnának egy testvérhez? Nem kell tudniuk, hogy útban van, csak vessétek föl a férjeddel, hogy megfordult a fejetekben ennek a lehetősége, de kíváncsiak vagytok a véleményükre. Mindhárman elég nagyok már ahhoz, hogy eldöntsék, teher lenne-e nekik, vagy éppen pont örülnének.


Én legalábbis ezt tenném, mert igyekeznék minden gyerekem érdekét szem előtt tartani. Persze a döntés csak a tiétek, de talán könnyebb, ha mindenki álláspontját ismered.

2015. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Na igen!!! A 4-es hozzászólóval teljesen egyet értek!! :)
2015. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Amire megkerem oket mindenben segitenek. Csodas gyerekeim vannak! Felek a parom reakciojatol mert semmit nem mond. Nem akarom ot sem rossz helyzetbe hozni . Nem szeretnem ha tobbet dolgozna hiszen igy is keves idot tolt velunk.
2015. júl. 30. 18:39
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fontos lenne, hogy ő is foglaljon állást, hiszen mindnyájatok élete megváltozik. Mikor derült ki, hogy babát vársz? Nem lehet, hogy még idő kell neki, hogy átgondolja?


Azt írtad, az anyagi helyzetetek jó. Kellene neki többet dolgoznia a kicsi miatt? Jelentene-e ez számára valami plusz nehézséget, esetleg több műszakot, túlórát? Voltak gondok a 11 hós születésekor - itt éjszakázásra, gyakori kelésre gondolok, amitől ő fáradt volt a munkahelyén?


Ha mindezekre nem a válasz, akkor talán tényleg csak kell neki egy pár nap, amíg feldolgozza, és utána tudtok róla beszélni.


Egyébként én ötgyerekes családból jövök, imádtam mindig, hogy sokan vagyunk. A szüleimnek biztos nem volt könnyű, de gyerekként maga volt a paradicsom. :)

2015. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
7 en kell mennem ultrahangra. Akkor mar talan kimutatja menmyi idos terhesseg. A parom az a fajta ember aki akkor is dolgozok mikor nem kell... nyugodt a kiscsajunk nem volt ejszakazas meg ilyenek. Mai napig szoptatom. Megprobalok okosan donteni:S
2015. júl. 30. 20:38
 10/28 anonim ***** válasza:
Bízom benne, hogy bármilyen döntésre is juttok, nem bánjátok meg.
2015. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!