Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mind a két gyerek diszlexiá...

Ha mind a két gyerek diszlexiás, vállalnátok harmadikat?

Figyelt kérdés

Én szerettem volna, de a második gyerekről is kiderült, most kicsit el vagyok keseredve. A férjemmel egyikőnk sem az, viszont mindkettőnk családjában volt. Úgy tűnik, hogy a gyerekeknél ezek jönnek elő. A harmadiknál is ez lesz?

Ne mondjátok, hogy környezet, korábban már megkaptam itt, de sokat foglalkozunk velük, olvasunk, énekelünk, rajzolunk, nem tudom milyen környezeti tényező lehet, de sem anyagilag, sem lelkileg, sem érzelmileg nincsenek elhanyagolva.


2015. jún. 15. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
És miért baj, hogy diszlexiások? Nem akarok ítélkezni, vagy ilyesmi, én is ismerek diszlexiás embert, két gyerek szuper édesanyja. És? Na bumm. Diplomás nő, tanfolyamon találkoztunk, mert pluszt tanult, és ismeri azokat a technikákat, amikkel ő is tud tanulni, csak alkalmazkodás kérdése. Ez nem olyan, mintha valami rémes, öröklődő mentális betegségük lenne, amitől életképtelenek. Ez "csak" diszlexia. Én biztosan nem tenném ettől függővé a gyerekvállalást, ez valami, amihez meg lehet tanulni alkalmazkodni. A valódi, tartalmas, szép és boldog életet egyáltalán nem befolyásolja.
2015. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nem
2015. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan zajlott le a szülés a két gyerek esetében?
2015. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Ez nem fogyatekossag. Amugymeg egyaltalan nem biztos h a 3. is az lesz.
2015. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha amúgy szeretnék harmadik gyereket, akkor még úgy is vállalnám, hogy biztosan diszlexiás lenne. Azért ez tényleg nem olyan borzasztó dolog, meg kell tanulni együttélni vele és más módon kompenzálni, de ezt nyilván neked nem kell magyaráznom, hiszen két diszlexiás gyereket nevelsz, nyilván te is tudod, hogy hogyan működnek ők. De amúgy meg teljes értékű emberek. Nem betegek, nem fogyatékosok, csak máshogy olvasnak.

Nekem a testvérem diszlexiás, és túl azon, hogy ő mondjuk szórakozásból tényleg nem olvas, meg sosem volt egy nyelvzseni, azért mégis sikeres felnőtt lett belőle, van egy tök jó szakmája, szereti csinálni, a munkáját elismerik, talpraesett fiatal felnőtt lett belőle, néha még irigylem is, hogy ő hogy ki tud állni magáért :) Jó, ennek persze nincs is köze a diszlexiához, csak tényleg nem mondaná senki, hogy ő emiatt bármiféle hátránnyal indult az életben. Egyébként nekem az egyetemen is volt több diszlexiás csoporttársam, szóval diplomát szerezni sem lehetetlen, de gondolom, ezzel is tisztában vagy :)


Na meg aztán tényleg nem biztos, hogy a harmadik gyerkőc is diszes lesz. De még ha igen, akkor is, ez tényleg olyan nagy baj?

2015. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A diszlexia nem egy olyan nagy probléma szerintem.
2015. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én diszgráfiás vagyok. Mikor iskolába jártam, ezt úgy hívták, hogy sz@r a helyesírásom :) Felnőtt koromban állapították meg hivatalosan. Végig jeles-kitűnő tanuló voltam (a magyar jegyem volt 4-es, ha sok tollbamondást írtunk), egyetemet végeztem, most olyan munkakörben dolgozom, ahol számítógéppel kell írnom (gyakrabban futtatom a helyesírás ellenőrzést).

Teljes életű életet lehet élni. Ez ne tántorítson vissza.

2015. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Teljesen normális lefolyású szülés volt. Nem voltak koraszülöttek sem.

Mondjuk a lányom még nem tudja. Épp ma mondtam neki, hogy jövőre majd jár megint a logopédushoz (eddig azért járt, mert pösze volt, kb. 2 hónapja vették ki a csoportból).

Egyelőre örül neki, mert szerette nagyon ezeket a foglalkozásokat. Próbálom megőrizni az önbizalmát, de az iskolában már csúfolják, sajnos a tanítónő nem kezeli helyén a dolgokat.

Mondjuk én kértem a vizsgálatot, mert ő azt sem tudta, hogy mi fán terem.

A másik gyerekem viszont nem hajlandó szerepelni, verset tanulni egyáltalán, még anyák napján sem. Bejelentette, hogy neki ez nem fog menni, és kész.

2015. jún. 16. 18:54
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Megnyugtatásként írom! Rólam 2. osztályos koromban derült ki, hogy gond van velem. Szüleimmel közölték, hogy irány a kisegítő iskola, mert belőlem soha semmi nem lesz. Szerencsére a szüleim nem hagyták magukat. Kezükbe vették az irányítást és kivizsgáltattak, ahol csak lehetett. Kiderült diszlexia és diszgráfia. A tanítóim még akkor erről a tanulási nehézségről nem is hallottak. Segíteni ők nem tudtak. Anyumék kerestek nekem képzett gyógypedagógust és heti kétszer saját költségükre hordtak át 1 órányira a lakhelyünktől a fejlesztésekre 7. osztályos koromig. A gimiben már nem árultam el, hogy diszlexiám van. Nem kellett, ha fáradt vagyok, vagy gyorsan írok olvasok még mindig tévesztek, de ki nem? Mellesleg 3 diplomát szereztem 25 éves koromra, köztük gyógypedagógusit is! Két sulit is végeztem egyszerre. A diszes gyerekek különlegesek! Kreatívak és máshogy látják a világot! Érdemes kitapasztalni a Te gyermekeidnek mi az erőssége és arra építeni. Minden további nélkül vállalnék harmadik gyereket, ha anyagilag tudnám biztosítani nekik a fejlesztéseket, amikre szükségük van! Az oviban és a suliban gyakran nem kapja meg az előírt óraszámot, tehát nem árt ha kerestem magán szakembert is! :)

2015. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!