Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama segítségért...

8 hetes kismama segítségért fáradozik! Mi tévő legyek? Továbbiakban lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátommal elég rég óta együtt vagyunk, szóba jött a babatervezés és be is vállt első próbálkozásra. Sose voltam az a bulizós típus, tehát egyáltalán nem hiányozna a fiatal élet. Ma már 8 hetes kismama vagyok mind a ketten nagyon örülünk neki, de van egy hatalmas problémám. A szüleink nem támogatnak minket, és ki akarnak dobni az utcára!! Ma voltunk családsegítőnél mert anyukám kényszerít az abortuszra, van 3 nap gondolkodási időm, de egy másodpercre se gondoltam, hogy elvetetem! A páromhoz nem költözhetek, mivel a páromnak se engedik, hogy gyermeket vállaljunk. Nem szeretnénk elvetetni, mivel az előbbiekben leírtam, hogy tervezett a bébi. Anyukám felajánlotta, hogy anyaotthonba menjek, de nem szeretnék ilyen jövőt a kicsinek (se magamnak)! Nem azt mondtam anyukámnak, hogy nevelje fel a gyerekemet, hanem hogy ne dobjon ki az utcára és fogadja el a döntésünket. Az anyagiakkal nincs probléma, sok félretett pénzünk van ilyen fiatalon. Az anyukám nem vállalja a gyámságot és az anyósom sem. Már csak az abortusz maradt? :( A normális válaszokat előre is meg köszönöm, tanácsot, segítséget kértem mit tehetek, nem oltásokat! (Roma nő vagyok aki nem segélyből és családi pótlékból nőtt fel! :)


17/L, 17/F.


2015. aug. 3. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

"Sziasztok! A barátommal elég rég óta együtt vagyunk, szóba jött a babatervezés és be is vállt első próbálkozásra."

Ez nagyon felelőtlen döntés volt. Nem azért, mert neked nem fog hiányozni a fiatalkor, hanem azért, mert nem tudod megadni a gyereknek azt, amire szüksége lesz! Sok félretett pénz? Akkor gondolom ki tudtok venni egy albérletet és meg is van oldva a dolog. Teljesen egyetértek anyukáddal, pedig annyi idős vagyok, mint te. Ugyanis nem védekezés mellett sikerült be a baba, hanem megtettetek mindent azért, hogy terhes legyél!

Az abortuszt ugyan ellenzem, de az örökbeadáson nagyon elgondolkodnék a helyedben, talán akkor anyukád is megbékélne.

2015. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Semmi probléma nincsen,írom a segítséget.Felnőttek vállalnak gyereket közös döntéssel,végiggondolva miket kell nekik megadni.Ketten.Nem anyának,apának,anyósnak,apósnak.Ti ketten vállaljátok,magatoknak szülsz,ti tartjàtok el.Tehát ha sok félretett pénzetek van,akkor albérletet kivesztek,párod keres munkát,vagy ha van neki,az még jobb.Kb.50 ezer az albi,igényektől függően,a maradékból esztek,és várjátok a bébit.Ha megszülöd,akkor kapod majd a GYES-t és a családit.Ez a felnőtt élet.Ha közösen,felnőtt módra eldöntöttétek,hogy jöhet a baba,akkor a további felelősségteljes viselkedés ez.Nem a család támogatásának elvárása.Úgyhogy nincs itt gond.
2015. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Napi kamu.

Ha mégse az, nagyon szomorú.


17 évesen "elég régóta" lehettek együtt. Munkaviszonyotok is bizonyára több év. Megfontolt, felelős döntés lehetett. Csak gratulálni lehet.

2015. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Ráadásul csak 8 hetes vagy, van még háromnegyed éved melózni. Fogjátok magatokat, letesztek egy egyszobásra egy foglalót, kibérlitek, melót kerestek, tesztek még félre, és felnevelitek. A nagyik meg vagy jönnek segíteni, vagy nem. A sulit meg befejezitek, ha telik rá, meg amikor telik rá. Gratulálok a családotokhoz! Sok sikert az életben!
2015. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok félretett pénzetek van, akkor nem lehet baj. Albérlet és belevágtok a nagybetüs életbe, megvalositjátok a csodálatos terveiteket.
2015. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha kiskoru vagy nem dobhat ki.
2015. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha jól átgondoltátok, akkor arra is gondoltatok, hogy mi lesz, ha elfogy az a rengeteg félretett pénz, amin csücsültök. Úgyhogy el lehet menni dolgozni, ha gyereket csinálni felnőttek vagytok, akkor albérletbe költözni meg dolgozni is.
2015. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
Jaj valaszolok, nezzetek mar korbe hany varandos-kisgyerekes el egyutt a szulokkel/anyosekkal, en biztos nem dobnam utcara a gyerekem aki az unokam varja. Anyagiakban nem.de lakhatasban segitenek!
2015. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan, ahogy előttem írták. A sok-sok félretett pénzből vennék ki egy albérletet, megvennék mindent, amit a babának kell, és megszülném illetve becsületben felnevelném a gyereket. Biztosan menni fog, ha ilyen stabil a kapcsolat és gazdag tinik vagyok :P
2015. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

mégis mit vártál anyádtól? eltart pluszban egy gyereket is? ha olyan sok pénzetek van (vajh miből?!), akkor szépen különköltöztök, ahogy a felnőttek csinálják!


17évesen gyerek? érettségi legalább megvan?

2015. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!