Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama segítségért...

8 hetes kismama segítségért fáradozik! Mi tévő legyek? Továbbiakban lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátommal elég rég óta együtt vagyunk, szóba jött a babatervezés és be is vállt első próbálkozásra. Sose voltam az a bulizós típus, tehát egyáltalán nem hiányozna a fiatal élet. Ma már 8 hetes kismama vagyok mind a ketten nagyon örülünk neki, de van egy hatalmas problémám. A szüleink nem támogatnak minket, és ki akarnak dobni az utcára!! Ma voltunk családsegítőnél mert anyukám kényszerít az abortuszra, van 3 nap gondolkodási időm, de egy másodpercre se gondoltam, hogy elvetetem! A páromhoz nem költözhetek, mivel a páromnak se engedik, hogy gyermeket vállaljunk. Nem szeretnénk elvetetni, mivel az előbbiekben leírtam, hogy tervezett a bébi. Anyukám felajánlotta, hogy anyaotthonba menjek, de nem szeretnék ilyen jövőt a kicsinek (se magamnak)! Nem azt mondtam anyukámnak, hogy nevelje fel a gyerekemet, hanem hogy ne dobjon ki az utcára és fogadja el a döntésünket. Az anyagiakkal nincs probléma, sok félretett pénzünk van ilyen fiatalon. Az anyukám nem vállalja a gyámságot és az anyósom sem. Már csak az abortusz maradt? :( A normális válaszokat előre is meg köszönöm, tanácsot, segítséget kértem mit tehetek, nem oltásokat! (Roma nő vagyok aki nem segélyből és családi pótlékból nőtt fel! :)


17/L, 17/F.


2015. aug. 3. 19:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Válságterhesség.hu oldal De nagyon fiatalok vagytok.Mit mond a családsegitő? Ő tud valamit javasolni,ha meg akrjátok tartani? Mikor leszel nagykorú?? Drukkolok hogy megoldodjon..
2015. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
8as, ez tök jo, de nem az volt a kérdés, hogy te mit tennél a kérdezö édesanyja helyében. Vagy hogy hányan élnek igy együtt. Az együttélés náluk nem opcio.
2015. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

és anno amikor írtam, hogy anya is kényszeríthet abortuszra gyermeket, még lepontoztak...


vegyetek ki albit, párod menjen el dolgozni nem kell megijedni!

2015. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

18 év alatti még kaparós sorsjegyet sem vehetne elvileg, nemhogy gyereket vállalni....sztem még albit sem adhatnak ki kiskorúnak.


Valaki írta, h kiskorúak, nem rakhatják ki őket otthonról. Jah, 17 évesek, majd kirakják őket pár hónap múlva, ha betöltik a 18-at.


De én azt nem értem, h ha az "anyagiakkal nincs probléma" akkor miért is gond az, ha a szülők nem támogatnak benneteket, kérdező? Gondolom, van munkátok, jövedelmetek, félretett pénzetek, a szülők kivesznek nektek egy albit, ti meg ott laktok és fizetitek a lakbért, rezsit, kaját, tisztítószereket, babacuccokat, gyógyszereket, ruhákat, játékokat, tápszert (ha kell), pelenkát, bébiételt, stb.


Ha te büszke vagy, h nem segélyből nőttél fel, a gyerekedet miért akarod segélyre szülni?

2015. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Házasság esetén nincs automatikus nagykorúsítás?

Mert akkor még azt is be lehet iktatni, és akkor simán vehet ki albérletet, ha már nagykorú, és talán a saját gyerekének sem kell gyámot találnia, nem? Vagy én tudom rosszul? Nincs benne rutinom, de mintha hallottam volna ilyesmiről.

2015. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%
Amugy minden rosszinduat nélkül szeretném megkérdezni, hogy a tervezett bébi nálatok miért csak annyit takar, hogy tudatosan nem védekeztetek? A többi kérdésre, hogy hol, hogyan, miböl fogjátok felnevelni miért nincs válasz? Ezen miért nem gondolkoztatok? Ha az volt a terv, hogy édesanyádék házába szülsz, esetleg anyoséba, akkor az ö véleményüket miért nem kértétek ki elöször?
2015. aug. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egy tervezett baba úgy néz ki higy: van lakás van munka van félre tett pénz. Látjuk a jövőt kb előre 2 évet. Bár magyarba ezt is nehéz. ...aztán ha bármi probléma felmerul mert ugye lehetnek gondok is akkor arra is van megoldás...mert ugye szét is mehettek. És akkor egyedül kell nevelni a picit. De sztem élvezni kellene a nyári szünetet nem pedig ilyen kérdéseket feltenni. Bár lehet hogy sok fiatalnak ez segítség. ...
2015. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Elmultal 16 TE dontesz hogy megtartod vagy sem. A tobbi a paroddal a ti dolgotok. Alberlet egy megoldas. Mire megszulsz es parod lesz 18 akkor o lehet a baba gyamja.

16/l 14 hetes kismama :) annyi hogy tamogatnak a szuleim parom es a parom csaladja. Az abortusz nalunk szoba se jott. Parom egybol jobban kereso munkahelyre valtott (kamionos). Mi megtudtuk oldani a magunk modjan. Ugy hogy neki is van gyereke a baban kivul.

Sok sikert :)

2015. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta? Van fejlemény?
2015. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!