Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is gond valamiért a...

Akkor is gond valamiért a túlsúly, ha semmi eü problémát nem okoz terhesség alatt? Miért?

Figyelt kérdés
Nincs se magas vérnyomásom, se terhességi cukrom, van egy két évesem, akivel rohangálok egész nap, ésszel eszem, de mivel jelentős túlsúlyról indultam, természetesen most sem vagyok sovány. Első babánál sem voltam, de most több vagyok. A védőnő meg ijesztget, és folyton válogatott kifejezésekkel ecseteli, hogy kövér vagyok. Tudom, de ezen nem fogok már változtatni úgy sem a hátralevő 10-12 hétben, nem? Akkor minek jó ijesztgetni?
2015. aug. 5. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
A szülésnél könnyebben repedsz, a többit te is tudod. Egyébként nagyon nem mindegy, hogy valaki tunya 80 kg-os vagy aktív, rohangálós 100 kg-os, szerintem az utóbbi jobb egészésgügyi állapotban lehet.
2015. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miért repednék könnyebben? A kötőszövet ugyanaz nem? A baba normál súlyú.
2015. aug. 5. 16:31
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Igen,mert okozhat terhességi cukrot ami utánna meg is megmaradhat.Ha már babát vársz akkor ne diétázz,de figyelj oda,hogy mit eszel.Kerüld a felesleges szénhidrátot és inkább tápanyagdús ételt egyél.Amúgy a tusúly nagyon felborítja a hormonháztartást ami a szülésnél okoz nehézséget,ha pddig véletlenül császárra kerül sor a dokinak nehéz áthatolni a zsirrétegen.
2015. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nincs terhességi cukrom. 2x is terheltek mert első babával volt. Most nincs. Nem eszem cukros és lisztes dolgokat. Fogytam már sokat baba előtt, de még most is 90 vagyok.
2015. aug. 5. 16:33
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Mert a terhességi cukor és a gyermek cukorbetegsége sokkal magasabb rizikon van. Aztán a szív és érrendszeri betegségek rizikója is sokkal nagyobb egy túlsúlyos terhesnek mint egy normál súlyú terhesnek.


Azért vagy kövér mert többet eszel magasabb a kalória beviteled mint egy normál súlyú embernél. Ha ez nem így lenne, akkor nem híznál vagy hanem fogynál. Ha nagyobb a kalória beviteled akkor kérdéses, hogy mitöl nagyobb, ha ez cukor vagy a cokur bármely formája akkor a terhességi cukor és a baba cukorbetegségének nagy a rizikója.


Ahány kilóval több vagy annyival több súlyt visz a szived. vagy is ha 10 kg feleleget úgy képzelj el, hogy megfogsz egy 10kg-s súlyt és azzal rohangálsz egész nap. Már egy félóra után megterhelö. Egy terhesnek csak néhány hónapot kell azt a 8-20kg terhet magával cipelnie, a te testetdnek a tulsúlyt és a babát is cipelnie kell. A szív nem végletekig terhelhetö, így egyszer problémás lehet.

A teher még az izületekre is kihat.

2015. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Hát irodalmilag gond, de pl az én orvosom (idős, 20ezer+ szüléssel) egy szóval nem mondta soha, hogy gondja lenne a súlyommal, vagy a gyarapodással. 2. gyereknél sem mondta, sőt amikor kérdeztem, hogy ha nem fordul be és császár kell, ahhoz én kövér vagyok és rizikós, nem? Azt mondta, nem ettől függ, gyönyörűen gyógyult kövérebb császárosa is már. (Azóta befordult a fiam szerencsére)


30kg van rajtam, 15kg ot híztam mind a két gyereknél összesen (elsőnél 20kg le is ment szüléstől 3 hónapra), a laborom annyira jó, hogy a védőnő mindne alkalommal mondja, hogy ilyet ritkán lát és az első szülésem is 1,5 óra volt összesen repedés nélkül, meg gond nélkül.

Biztosan nem ez a statisztika, de engem eddig soha nem ijesztegetett senki és nem is volt oka rá.

Szerintem ez csak tapasztalatlanság és könyvből terhesgondozás, hogy ok nélkül piszkálódik, nyeld le és annyi.

2015. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd rá! Én majdnem 90 kilóval kezdtem a terhességet, és előre féltem, hogy mindenkitől kapni fogom az ívet, ennek ellenére egyszer mondta el a doki, hogy óvatosan a sóval, fűszerekkel, és nem halálra enni magam. Mondtam, hogy sose volt szokásom, és ennyi volt. Nagyon fittnek érzem magam a túlsúly ellenére, és jobban pörgök, mint 1-2 átlag testalkatú kismama. Tudom, hogy "nemjóezígy", de nem most fogok nekiállni fogyózni. Ne adj a védőnő ijesztgetésére! Én is mindig félve lépek a mérlegre nála, de csak legyint, hogy ne aggódjak, van ettől rosszabb is. Inkább örüljek, hogy ilyen jó bírom a terhességet, és minden eredményem tökéletes. :) Szerencsére eddig alig jött fel valami pluszba, bár még hátra van 13 hét.
2015. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
En ene
2015. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
En ennel nagyobb sullyal kezdtem mind a 2 terhességet. Másodiknál most még hét van. En is teljesen jo terhessegeket tudok. Most is minden értékem szuper. Nem híztam sőt az elsőnél végig fogytam szülésig. Igaz nekem császár lett nem e miatt de mivel nem hasat hanem lent vagnak semmi gond nem volt császárnál. Szépen gyógyulgat. En is egy 3eves melett futkosok. Mindent megcsinalok túlsúly ide vagy oda. Nem szabad elhagyni magad ezeket meg ereszd el a füled melett nekem már nem mondja a védőnő mert tudja hogy nem érdekel.
2015. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bocsi telefonom megh*lyult.tehat 3het van még a masodik baba érkezésig (utolso)
2015. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!