Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha 16 hetes veszélyeztete...

Baj, ha 16 hetes veszélyeztetett terhesen nem érzek magzatmozgást? A védőnő nem talált szívhangot pár napja.2. Baba, de nem emlékszem, hogy ennyi idős terhességnél már minden nap kellene- e érezni.

Figyelt kérdés
Kb. 1;5 hete éreztem először magzatmogást. Nem görcsölök, nem vérzek, de az utóbbi pár napban nem éreztem mozgást. 2 nap múlva van időpontom orvoshoz, uh is lesz. Vérzés, görcsölés kezdődő petezsák leválás miatt. A védőnő kicsit megijesztett, hogy nem talált szívhangot, de azt mondta ne izguljak...

2015. aug. 8. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

16 hetesen egyáltalán nem kell minden nap érezni a magzatmozgást.

23 hetesen próbáltunk először szivhangot hallgatni, sokáig kereste a védőnő de eredménytelenül. Szóval én emiatt sem aggódnék.

2015. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, nem jelent ez semmi rosszat. Én 22. héten kezdtem el érezni a babám, pedig már nem első, hanem második baba. A mozgását akkor sem éreztem még minden nap. A szívhangot itthon is meg tudom hallgatni, de azt is csak 20. héttől találtam meg biztonsággal, előtte hol volt, hol nem volt meg. 16 hetesen ez semmi rosszat nem jelent! Még a védőnőnél sem. Azt sem értem, miért keresett ilyen korán szívhangot, csak megijeszt vele, ha nem találja, pedig ez gyakori.


Amíg nem görcsölsz és vérzel, ne félj! Bízz a testedben, a babádban, és lazíts!

2015. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, kicsit megnyugodtam. Én is meglepődtem, hogy ilyen korán nézett szívhangot a védőnő, azt mondta a fenyegető vetélés miatt nyugodtabb lenne, ha találna, de ne izguljak. Aztán olyan furán kérdezte, hogy milyen gyakran éreztem a magzatmozgást. Nem értem magamat sem, nem vagyok " paramami" típus, csak ez most más, mint az előző babánál.
2015. aug. 8. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
A 15. hét 6. napon éreztem először a kicsit,utána egy hétig semmi,aztán egyszer megint éreztem meg akkor amikor finomat ettem mocorgott. De úgy igazán a 20-21. héttől éreztem. Olyan sok helye van még odabent,hogy jól el tud bújni :) Majd a 30-32. héttől szinte minden mozgását érezni fogod. :)
2015. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,vki írta,hogy korán keresett szívhangot,igen ez akkor lenne korai,hogy ha még nem érezné a mozgást. Viszont mivel érzi kell. Nekem legalábbis ezt mondta a védőnő. Nekem nagyon nehezen találta meg,de végül meglett. Ezután már a gondozáson is nézték a szívhangot meg a tanácsadáson is. Kérdező pihenj sokat!
2015. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!