Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes vagyok és van...

Eniko91 kérdése:

18 hetes terhes vagyok és van egy 21 hónapos kisfiam, aki még mindig ölbe alszik el. Fáj a hasam az állandó emelgetéstől, lesz e valami baja a másik babának ettől az emelgetéstől? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Olyan válaszra lennèk kiváncsi aki hasonló helyzetben van vagy volt.Negatív kommentek nem èrdekelnek.
2015. aug. 10. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát gondolkodj egy kicsit: nem lehet nehezet emelni a terhesség alatt.
2015. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 13kg, 16 hónapos most és 38 hetes terhes vagyok.

Végig emelgetnem kellett és sokszor az utcán is úgy jövünk pár száz métert, hogy vinni kell.

Második emeletre lépcsőzéskor rendszeresen vinni kell, de már a hasamtól régóta csak csípőre tudom ültetni.

Semmi baja nincs és nem is lesz a tesójának. Kisgyerek mellé kistesót vállalni az ezzel jár sajnos.

2015. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a második válaszolónak, ez egy kicsit megnyugtatott :)
2015. aug. 10. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg kockázatos, próbáld meg leszoktatni róla vagy legalábbis ritkitani az emeléseket :/


Nem lesz könnyű az tény.. Hajrá :)

2015. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok,


Amúgy orvosod ellenőrzi a méhszájat rendszeresen, ha elkezd nyílni, akkor majd az apukája fogja altatni, vagy lassan elkezdhetnéd leszoktatni ölbenalvásról is, a baba mellett nem fog menni szerintem már és akkor pszichésen is megviselheti, ha akkor kell lemondania erről. Szerencsére legalább altatni nem kell az enyémet, az emelgetés elkerülhetetlen így is és bizony nehéz a vége felé már nagyon.

2015. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év van a lányaim között, én is sokat emelgettem a nagyot terhesen és eleinte még ő is ölben aludt el (szopizott), de kapott egy gyerekágyat amiben melléfekve tudtam altatni és egyedül mászott fel és le. Ugyanígy oldottuk meg az az etetőszéket is, mindig mellette álltam, de egyedül mászott be egy másik székről, így nem kellett annyit emelgetnem őt. Sokat keményedtem, valamit ki kellett találni. :)
2015. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, nagyon vigyázz, pláne ha emelés miatt fáj!akkor nem szabad, altasd ugy el hogy lefekszetek egymás mellé és átöleled vagy ilyesmi.
2015. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Párom kislánya is szeret kézben lenni hozzáteszem hogy ő 4 éves😊 de 14 kg. Kicsit apró növésű.Most is emelgetem bár nem annyit mint előtte.A szervezeted megérzi, hogy mikor kell leállnod.Az egyik válaszolónak viszont igaza van abban, hogy még a baba megszületése előtt szoktasd le az ölben altatásról mert ha a baba mellett szoktatod le azzal azt fogod elérni, hogy a baba miatt kell lemondania az ölben altatásról és féltékeny lesz a kicsire.😊 Én ezt a fiamnál úgy intéztem el mert sokáig ő is csak táncikálva aludt el hogy először leültem az ágyra vele úgy fogtam az ölembe és ringattam utána amikor ezt megszokta befeküdtem mellé az ágyba addig maradtam amíg el nem alszik utána szépen lassan fokozatosan kevesebb időt töltöttem mellette az ágyban😊 Kb egy fél év alatt értem el h egyedül alszik el 😊 De még a mai napig is estimese olvasása után befekszek mellé az ágyba megeszem adok neki puszit utána kijövök.Nehéz volt az az időszak de megérte😊.Sokkal nyugodtabban alszik így😊 37. Hetes kismama
2015. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!