Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvehetik a babát ha nem...

Elvehetik a babát ha nem járok nst -re? Messze van a kórház és nem merek utazni. Jogsi nincs párom dolgozik.

Figyelt kérdés
Nem felelőtlen vagyok csak félek elindulni

2015. aug. 10. 22:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
33%

azért ne essetek túlzásba. Az nst-re járás nemrég lett szokás, nekem egyik gyerekkel sem kellett járnom soha. A bevezetése óta sincs változás semmiben, nincs több szülésindítás, sürgős sectio. A legtöbb szülésznő és szakorvos szerint ha valami, akkor ez felesleges.


Egyébként a rendelet nem írja elő a terhesgondozás kötelező igénybevételét sem, most olvastam el, ezen meglepődtem.

2015. aug. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
59%
A jelmondatod legyen a kevesebb szelfi, több nst. Önmagában ezért nem vehetik el a gyereket, de gondolom vannak más problémák is, ha egy egyszerű nst-re nem akarsz elmenni és attól félsz, hogy elveszik a gyereket. A szüleid, a gyerek apja mit szól hozzá, hogy egy ilyen vizsgálatot kihagysz? Miért félsz elindulni?
2015. aug. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
53%

Én azt nem értem, miért regisztrál ide valaki teljes névvel. Aztán persze csodálkozik, ha csekkolják a facebookon.

Egyébként kérdező, nem értelek. Oké, hogy fiatal vagy, oké, hogy nincs jogsid, egyedül kell menned, de mi a fenétől fosol ennyire? Én ugyanennyi idős voltam az első terhességemnél, nekem sem volt jogsim, sőt, kapaszkodj meg, egyedül is laktam, se szülők, se pasi, senki. De amikor nst-re kellett mennem, felemeltem a sejhajomat, felszálltam a buszra, és elmentem, pedig nekem sem volt közel. Engem sem kísérgetett senki, mert bárki, akit megkérhettem volna, az mind dolgozott. És képzeld, túléltem, nem lett semmi bajom. Sőt, most, nyolc évvel később szintén egyedül járok mindenféle vizsgálatra, mert jogsim most sincs (nem tudok vezetni, hiába próbáltam, úgy látszik, ez nem megy), a férjem dolgozik, a kórház ugyanolyan messze van most is. És ugyanúgy felteszem a fenekem a buszra, és elmegyek vizsgálatra, ha kell.

2015. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
14%
Anyukaként nektek is lehetne több eszetek. Nemde?
2015. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem több van :)
2015. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
63%

Az lehet, de nem kellene így megalázni, hiszen senkinek nincsen hozzá joga. Felelőtlen igen, de azért ez már sok amit itt műveltek.


3 gyerekes anyuka

2015. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
63%

Elvehetik érte a babád: mégpedig a Jóisten/a Sors vagy nevezd ahogy akarod. Mert ha szabálytalan a szívhang és nem veszik észre, mert te nem jársz NSTre, és emiatt valami gond lesz a szülésnél, akkor az a te hibád lesz.


Nem kell félni elindulni, más dolgod úgy sincs, úgyse dolgoztál soha életedben, legalább ezt csináld tisztességesen.

2015. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem alázta meg senki. Viszont legalább tanul belőle, egyrészt azt, hogy nem pakoljuk ki a nyilvánosság elé az egész életünket, másrészt, hogy ez a mindenkibekaphatja stílus felnőttként már nem olyan menő, harmadrészt, hogy ha felnőttesdit akar játszani, akkor úgy is kellene viselkedni, pl. el kellene járni az előírt vizsgálatokra, akkor is, ha ez kényelmetlenséggel jár.
2015. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Na először is. Húsz éves vagyok nem gyerek. Eltudom dönteni h mit szeretnék és mit nem. Kettő, egy kérdést tettem fel és nagyon nem okoskodást kértem. Tudom mi az az nst és azt is hogy mire kell viszont nagyon gyakran elájulok mivel alacsony a vas szintem és a meleget sem bírom (gondolom most az jön h nem figyelek a babára.. Szedek 4000ft-os vas készítményt de nem használ) annyira sok itt az okos orvos amint látom..ha útközben egyedül a betonon elájulok vagy valami az jót tesz a kicsinek ugye? Az még hogy náci?! Nem vagyok náci.. Hiszek valamiben de ez nem hat ki semmire. Most vettünk egy nagy kertes házat, felújítás stb hogy jó helye legyen a babának. Rendszeresen járok minden vizsgálatra de az nst-t kórházban végzik és az innen egy óra busz és onnan meg fél óra séta. Veszélyeztett vagyok mivel pánik betegséggel küzdök nyolc éve és igencsak félek a dologtól. Viszont nem akartam akarom hogy ez miatt ne lehessen családom. És én kérek elnézést amiért mertem kérdezni tőletek.
2015. aug. 11. 11:23
 20/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kisbabád érdekében beszélj egy orvossal, hogy fektessen be erre a pár hétre. Jobb lesz így.
2015. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!