Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Hogy állítsam meg a hízást?

SOS! Hogy állítsam meg a hízást?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hónapban havonta 4 kilót híztam. A második hónapban pedig odafigyeltem, hogy a szénhidrátot minél jobban csökkentsem. Semmi péktermék, semmi süti fagyi, se cukros üdítő, mégis szaladnak fel rám a kilók. Mit csinálhatok rosszul? 22 hetesen plusz 10 kilónál tartok, nagyon örülnék, ha sikerülne itt megállnom! Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
2015. aug. 15. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A diéta ennél jóval bonyolultabb. Javaslom, hogy keress egy dietetikust és magyarázza el, tanítsa meg a Ch diétát.
2015. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez genetika is. Kezdő súlyodat nem írtad le. Ha esetleg vékonyan kezdtél neki a terhességnek, akkor nem biztos, hogy olyan sok ez. Meg ha ilyen gyors a hízás üteme, akkor akár víz is lehet, eleinte nem látszik még.
2015. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdő súlyom 59 kg volt (164 cm vagyok). A genetika biztos bejátszik a családom nagyon hízékony, anyum 30 kilót tesóm több mint 40-et hízott a terhesség alatt. Nem szeretném követni a családi hagyományt! :)
2015. aug. 15. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ne fogkink mindent a genetikára és ne legyen már helyeslendő plusz 10 kiló a 22. hétig!

Én is szakembert javasolnék, aki elmondja és felügyeli a diétádat!

A családomba mindenki mázsa feletti,ha ránézek egy péksütire hízom. A saját konyhámat már reformra rendeztem be. Semmi agyondolgozott tartósított élelmiszer és társai. És 52 kilóval kezdtem a terhességet most a 35.héten vagyok 62. Nem lehetetlen sem PCOval sem genetikával megcsinálni csak akarni kell. Egy szakber tényleg rengeteget segít!! Próbáld ki még nem késő!!

2015. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem is fogok mindent a genetikára, mint látod a kérdésben sem foglaltam bele, csupán az egyik válaszoló vetette fel, hogy ennek is köze lehet hozzá. Mint ahogy írtam én sem követném a családi hagyományt. Sosem mértem a súlyom (nincs is mérlegem), így a hízás is váratlanul ért a havi mérlegelésnél. Aztán változtattam pár dolgon, de úgy látszik ez sem elég. Én sem tartom normálisnak a 10 kilót a 22. hétig. Viszont sokaktól hallottam, hogy miután belekezdtek a diétába nem híztak többet. Tehát ha ez a súly maradna a végéig akkor lennék a legboldogabb. Egyelőre a védőnő és a doki még nem javasolta a dietetikust, csupán azt, hogy teljes kiőrlésű pékterméket fogyasszak fehér kenyér helyett, meg sok zöldséget. A vicc, hogy egyáltalán nem eszem többet, mint terhesség előtt. :) Jövő héten fel is keresek egy szakembert. Félek a szülést is megnehezíti a hirtelen felszedett súlytöbblet.
2015. aug. 15. 23:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt javaslom, minél előbb csináljátok meg a cukorterheléses vizsgálatot. Lehet, hogy terhességi diabéteszed van, hiába nem viszel be felesleges szénhidrátot, az alapétkezésed sem jó. Pl. a teljes kiőrlésű termékek is becsapósak, nagyon sok termékhez csak színezéshez használnak másfajta lisztet, de az alap ugyanúgy fehér liszt.

Sokan azt hiszik, rettenetes egészégesen étkeznek, mert megesznek pl. borsófőzeléket fasírttal, utána banán. Elvileg nagyon egészséges, mert főzelék, hús és gyümölcs. Mégis mind szénhidrátbomba.

Érdemes odafigyelni arra is, ha műzlit, joghurtot, gyümölcsöt választasz, rengeteg cukrot, rejtett szénhidrátot tartalmazhatnak.

Javaslom, nézz táblázatokat, olvass utána mi a glikémiás index, és nézd meg az egyes alapanyagok, ételek szénhidráttartalmát. A boltban is érdemes megforgatni a terméket és szénhidráttáblázatot keresni.

A 160-180 ch-s diéta a legegészségesebb diéta, de kismamáknál orvosi ellenőrzés is szükséges. A legjobb lenne, ha étkezés után 1 órával meg tudnád mérni a cukrodat, ha 7 fölött van rendszeresen az eredmény, akkor ott baj van az étellel.

2015. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár én nem híztam, de terhességi cukrom lett (50 kg-ról indultam), ezért 160 grammos ch diétára állítottak.

58 kg voltam a szülés napján, le is ment minden a szüléssel.


Aztán hazajöttünk, nem figyeltem oda a kajára, egyből híztam vagy 5 kg-ot egy év alatt. Most elkezdtem edzeni járni és visszaálltam a diétára, le is estek a kilók.


Mindenképpen dietetikust javaslok, magánban lenne a legegyszerűbb, mert nem kell heteket várni és ott tényleg részletesen kiművelnek. Ezt nem lehet netről meg fórumokról megtanulni, ha nincs komoly dietetikai alapismereted.

Budapesten Dr. Nagy Erzsébetet ajánlom, a Bartók Béla úton van a rendelője.

2015. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána nézek, bár nálunk magán dietetikus nem biztos hogy lesz. Hétfőn kérek időpontot a kórházba. Hátha nem kell sokat várni! :)
2015. aug. 16. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:

En 2 hete csinalom a ch dietat. 22 hetes vagyok en is. 20 hetesen 5 kg plusznal jartam. A vedonom tanacsolta h kezdjem el. Jelenleg a 200 grammmosat csinalom, de a nap vegere kb 170 gramm jon ossze csak.

Azota nem hiztam, sot, egy het utan -1 kg-ot mutatott a merleg.

Igazabol nem olyan nehez, mint ahogy elsore tunik.

A kaloriabazis.hu sokat segit. Ott minden kajanak es keszetelnek meg lehet talalni a ch tartalmat is.

A kenyerbol tenyleg csak a rozskenyeret vedd mert tenyleg sok csaloka.

Koretnek nagyon finom a bulgur. Probald ki. Ugy kell elkesziteni mint a rizst, de elkeszulve olyan inkabb mint a tarhonya. Nagyon finom es full egeszseges, lassan felszivodo ch.

Cukor helyett edesito mindenhez.

Ja es nagyon fontos h tobbszor keveset kell enni.


Nekem az alabbiak szerint van megosztva a 200 gramm:

Reggeli 40 gr (07:30)

Tizorai 30 gr (10:00)

Ebed 50 gr (12:30)

Uzsonna 20 gr (16:00)

Vacsi 40 gr (19:30)

Potvacsi 20 gr (21:00) en ezt mar nem eszem meg.

A lenyeg h az etkezesek kozott minimum 2 maximum 4 oranak kell eltelnie.


Roviden ennyi kb a lenyeg. De ha megkerdezed a vedonodet, biztos h o is tud segiteni neked ebben. :-)

Ha akarod, menni fog!

2015. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!