Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit csináljak a férjemmel?

Most mit csináljak a férjemmel?

Figyelt kérdés
Van már két gyerkőcünk, 3 éves és 1 éves. A férjem hallani sem akar még egy gyerekről, de viszont most 14 hetes terhes vagyok ikrekkel. Amikor elmondtam neki, hát mit ne mondjak, nem volt felhőtlen az öröme. Én sem számítottam rá, hogy ilyen korán újra teherbe esek, főleg nem ikrekkel. Szerintem semmi akadálya annak, hogy ne tudnánk felnevelni 4 gyerkőcöt, anyagi hátterünk rendben, most épültünk 5 hálószobás házat, szóval helyhiánnyal sem szenvedünk, valamiért ő még sem rajong, pedig ők is négyen vannak testvérek. Az a kifogása a babák ellen, hogy az ikrek sok pénzzel járnak, új babakocsi, nagyobb autó, kétszer annyi mindenből. De érdekes, mert a terhesség elején szóba került az abortusz pont ezek a dolgok és a férjem miatt, viszont amikor felhoztam a témát akkor hallani sem akart az abortuszról. Már azért kezd megbékélni a dologgal, hogy nemsokára nagycsaládosok leszünk. Látom rajta, hogy egyre jobban várja, egyre többet beszél, hogy majd vajon milyenek lesznek, kire fognak hasonlítani stb. mégis azt érzem, hogy nem kifejezetten örül. Szerintetek túl fog ezen lépni, vagy egyszerűen befolyásolni fogják őt a régi elképzelései?

2015. aug. 16. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még a nők egy részét is megrémíti a terhesség, ha várt is.

Hát még nem várt, ikrek, apa részéről.


Szerintem teljesen normális reakció tőle egy ismeretlen helyzetre.

Egy kollégám járt úgy, hogy mesterséges megtermékenyítéssel sikerült egy gyereket összehozniuk.

Aztán mondták pár évvel később, hogy akkor egy kistesót is megpróbálnak.

Egyik reggel úgy jött be a fickó dolgozni, mint aki szellemet látott. Nem is nagyon lehetett szólni hozzá, a munkájából is elkalandozott, nagyon furcsán viselkedett.

Amikor már a főnöke szólt rá, hogy vagy vegyen ki szabadságot vagy kapja össze magát, annyira rosszul dolgozik - akkor derült ki, hogy összejött a kistesó: rögtön három.


Sokáig emésztgette, mert 2 gyereket terveztek, erre 4 lett hirtelen. Aztán idővel beleszokott.


DE! Azt nagyon hiányolom a leírásodból, hogy mikor kommunikáltok, mikor van lehetősége a férjednek is elmondani az érzéseit, kételyeit. Csak beszélni róla, anélkül, hogy bárki ítélkezne felette. Valahol ez lenne a kulcs, mert így egymás mellett gyötrődtök, mindenki a maga keresztjével, de nem igazán osztoztok rajtuk.

2015. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon sokat beszélünk erről a férjemmel, a két gyermekünket nagyon akarta, ő adta nekik a nevüket is, nagyon jó apa, nagyon jó férj. Remélem ő is belejön, én nem voltam meglepődve, hogy ikreink lesznek, a családban mind a két testvéremnél ikrek vannak :)
2015. aug. 16. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

talán ha hallani sem akart több gyerekről akkor védekeznie kellett volna.

ti nem szoktatok megbeszélni olyan apróságot, hogy legyen még gyerek?!

2015. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából így 14 hetesen már kicsit elkéstetek az ezen való gondolkodással...

De ahogy leírtad a férjed normálisnak tűnik, ha meglesznek a babák biztos elfelejti az ellenérzéseit, ha látja milyen kis cukik lesznek.

Biztos kicsit "sokkolta", hogy ikrek, de majd belejön.

2015. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond, mivel írtad, hogy már pozitív irányba mozdult el, várja őket. Nálunk is hasonlóan alakult a helyzet. A második gyereket nem akarta a férjem, beszélt a lelkemre, hogy vetessem el. Persze eszem ágában sem volt. Ő azzal érvelt, hogy az első kislányunk már kezd önállósodni, végre egyre könnyebb vele. Most meg kezdhetjük elölről a pici babával az egész nyűglődést. Aztán belenyugodott, főleg amikor kiderült, hogy megint lányunk lesz.

Szóval valószínűleg igaz, hogy az apák is megijednek kicsit az új jövevényektől, idő kell nekik a gondolatot megszokni.

2015. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!