Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima szülések után császár?...

Sima szülések után császár? Ti hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés

2 sima szülésem után, úgy néz ki, hogy 4 hét múlva császárom lesz.

Nem bánom igazából "beletörődtem" és elfogadtam.

Tudom, hogy a kicsi egészsége miatt muszáj, nem is alkudoztam a dokival.


Arra lennék kíváncsi, hogy utána, Ti hogyan éltétek meg a napokat?

Én a sima szülések után 2 órával már mentem a babámért az újszülött osztályra, sétáltam, beindulta tejem.

Császárnál a fekvés miatt kb. 12 óra múlva kaphatom meg (állítólag) és azt mondta a barátnőm, hogy a tej is nehezebben indul be....


2015. aug. 19. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia,én mind a 3 gyerekemet császárral szültem. Igaz a 12 órás szigorú fekvés,de az nem,hogy addig nem kaphatod meg a babádat. 3 órát kell neki lennie inkubátorban,megfigyelik,aztán kiviszik őket.Persze gondolom kórháza válogatja,de a 12 órás ,,megvonást,, nem hiszem azért,húgy úgy van. A tej beindulása annyi mindentől függ,hogy nem fognám rá kimondottan a császáros szülésre,ha ép nem durran be a cici már a 2. napon.Többediket simán szülő nőkkel voltam együtt a szobában(vegyesen voltunk fektetve),nekik sem evett hamarabb mérhető mennyiséget mint az enyémek. :) Genetika..alkati kérdés ez inkább. Van aki a korai kötődés hiányát is betudja a műtétnek..én ezt sem tapasztaltam magamon...azonnal rajongtam értük,az elsőnél is,beindultak az ösztönök,nem kellett hozzá 1 hét... :) Szóval nem olyan rémisztő ez,mint amilyennek látszik.Persze nem leányálom... de kibírható,és biztos minden a lehető legjobban fog alakulni nálatok is. Gratulálok,és gyros felépülést kívánok. :)
2015. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* gyors
2015. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egész életemben rettegtem a császártól, a fájdalom, a heg, minden miatt. Az első gyerekem simán született, minden fájdalomcsillapítás nélkül. A gátsebem még fél év múlva is gyakran fájt. A 2. kislányunknál már az elején megmondta a doki, h programozott császár lesz. Végig rettegtem miatta..

Amikor bevittek a műtőbe, az első nagyon kellemes "meglepetés" az EDA volt, amit úgy beadott az orvos, hogy semmit, de ez komoly, semmit nem éreztem belőle.

Maga a műtét gyorsan ment, és amint összevarrtak, már vittek is vissza a szobába. Hallottam én is, hogy sok helyen 24 órát megfigyelőben kell feküdni, na itt nem. Amint visszatoltak, máris hozták a kincsemet, és szoptathattam. Ez egyrészt hatalmas öröm volt, hiszen nagyon vágytam rá, hogy lássam, másrészt nem annyira tartom jónak, mert meg se tudtam mozdulni, behelyezték a karomba és a nővér ott is hagyott. Nagyon féltem, hogy ki ne csússzon a kezemből. Nem várták meg a 12 órát, 6 óra múlva felhúztak az ágyból, hát ez brutális volt, nem is bírtam felkelni; de újabb 6 óra után sikerült. A szoptatás remekül ment, másnap már 100 g-ot szopott, pillanatok alatt beindult a tejem, és a szobatársamnak se volt ezzel problémája.

A 4. napon hazajöhettünk, már akkor is én fürdettem meg itthon, minden kicsit nehezebb ugyan, de ha elhatározod magad, akkor biztosan sikerül. Figyelembe véve, milyen stramm anyuka voltál a két szülésed után, tuti minden rendben lesz! Sok-sok egészséget, boldogságot nektek!

2015. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tudom hol fogsz szulni,de amiket leirtal azok miazt ne aggodj.En ket csaszaron vagyok tul.itt ahogy kitolnak a mutobol mar a kezedbe nyomjak a gyreket :) apa bent lehet az orzoben abban a ket oraban amit ott kell tolteni mutet utan.mindketszer mar itt mellre KELLETT!! Tenni a kicsit :) nem mintha bantam volna.aztan kivisznek szobara es ha kered hozzak a kicsit mikor sir.masodik Fiamat este 9 kor elvittek de a csecsemos lelkere kotottem,hogy hozza amint nyekereg mert szettdurran a mellem :) negyed 3 kor szuletett. Hozta is ejfel korul es nem is engedtem vissza.mondtak ha pelust kell cserelni csengessek es jonnek.siman megetettem fekve,attpakoltam egyik felemrol a masikra,bufiztettem.mindent meg lehet oldani.3. napon hazajottunk.szoval nyugi.

En most keszulok a harmadikat normal uton szulni,persze szigoru kriteriumonak kell majd megfelenunk de nem adom fel.

Es remelem ezuttal sikerul.

2015. aug. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Kicsit nyugodtabb vagyok! :)

Váromm ár nagyon! :)

2015. aug. 22. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!