Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős bélmozgás, vagy...

Nagyon erős bélmozgás, vagy terhesség?

Figyelt kérdés
Már vagy 5 hónapja nagyon erős mozgásokat érzek a hasamban, 9 hónapja szültem. Nagyon idegesit, hogy mi lehet ez, hol a bordáim alatt érzem, hol a hasam közepén... Terhes nem vagyok, hasam nem nött, esetleg ez a szülés miatt lehet? Szinte egész nap érzem, nem tartom normálisnak, segitsetek..persze dokihoz is megyek jövő héten...
2015. aug. 20. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A belsőszervek rendeződnek vissza, plusz a bélmozgás. 2 éve szültem az utolsót, én azóta is érzem, pedig kizárt hogy terhes vagyok :D
2015. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11 hónapja szültem és néha még érzem, ahogy jönnek-mennek a beleim.
2015. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szuléstol van...normális dolog. :) én is sokáig éreztem, ahogy visszarendezodtek a belso szervek
2015. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezik mifelénk fantommozgásnak. A belső szerveid rendeződnek vissza, plusz a hormonoktól feltankolt szervezeted alapból is generálja, mert megszokta a magzat mozgását. Tulajdonképpen ez az agyban játszódik le, néha még a belső szervek rendeződése sem kell hozzá - a szülés folyamán a testedet trauma érte, kiszakították belőle a magzatot, amelyet a sajátjaként kezelt. Ezért generál mozgást.

Fura dolog ez, nekem is volt, az én lányom is 9 hónapos volt akkor. Ha a hasamra tettem a kezem, még a "rugdosást" is éreztem, nagyon durva volt.

A nőgyógyászom magyarázta el ezt, és hozzátette, hogy akinek pl. levágják a lábát, hosszú időn, akár éveken keresztül is próbálja mozgatni a nem létező lábujjait, és el is hiszi, hogy mozgatja, mert ÉRZI.

Durva. És ugyanez a helyzet a magzattal, a test azért táplálja, mert szerves részének érzi.

2015. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én erről ugy olvastam,hogy "fantombabamozgás",és igen természetes, néha még a mai napig is érzek lyet,peig nem vagyok terhes, és ha nem tudnám biztosra mondanám,hogy magzatmozgás.
2015. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!