Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó émelygés, hányinger,...

Állandó émelygés, hányinger, hányás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Állandóan rosszullétek gyötörnek. Ki se merek itthonról mozdulni nehogy hányjak.Egész nap tart nem csak reggelente. Mivel veszélyes munkám van így táppénzen vagyok viszont munka mellett iskolába is jártam amit be szeretnék fejezni. 5 hónapos leszek mire a vizsgák lesznek, viszont addig még 2 hónapig iskolába is járnom kellene, de ezektől a rosszullétektől nem merek elindulni. 1 óra buszozás meg fél óra BKV és egy kis séta. Valami tippet tudnátok adni?
2015. aug. 23. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én is ugyanebben vagyok :(

Én még dolgozom, de jövő héten szerintem elmegyek táppénzre, amíg nem lesz jobb, mert így borzasztó. Állandóan hányingerem van, émelygek, szédülök is néha, és többször kell hánynom.

Azt vettem észre, ha fekszem, úgy jobb (bár akkor is tört már rám hányás, de valahogy jobb pihenni). Amúgy is fáradt is vagyok nagyon. B6-ot szedek, de nem mondhatnám, hogy sokat segít.

Munkába 1 órát oda, 1-et vissza utazok, na ezt nem bírnám már sokáig, mert folyton öklendezni kell. Nagyon kínos.

Szerintem sok jó dolgot nem lehet tenni.

Én pl. sósabbat kívánok, néha 1-1 falat kaja lemegy... citromot is nyalogatok, hátha attól jobb lesz.


Kitartást! Hanyadik hét?

2015. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Este készíts az ágy mellé egy almát. Mikor felébredsz lassan edd meg,mielőtt kikelnél vagy felülnél az ágy szélére. Miután megetted várj pár percet,lassan ülj ki az ágy szélére,várj vagy 15 másodpercet és úgy állj fel,de ne kapkodva. Vagy esetleg háztartási keksz (azt mondjuk ha nem segít igen rossz emésztetlenül viszont látni.)
2015. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A múltkor én is almával próbálkoztam, de az is kijött.... belőlem reggel minden kijön. Meg este is :D
2015. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Többször keveset étkezés, B6, gyömbértea, kóla, ropi. Ha neked reggelente van hányingered, esetleg valami könnyű reggeli sem megoldás? Nekem inkább evés után volt hányingerem de az javított a helyzeten, hogy már néha macska adagokat ettem csak. A következőt pedig mielőtt éhes lettem volna, mert az éhségtől is hányingerem volt. Ezt sajnos ki kell tapasztalni, általánosságban nehéz bármire is rámondani, hogy na ez tuti használ.
2015. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hányhetes vagy? A 12. hét után ezek a tünetek csökkenek, vagy teljesen megszűnnek, addig valahogy ki kell bírni.


A másik: szedsz terhesvitamint? Ha igen, milyet? Gravidától, Elevittől lehet hányingered, sőt hányást is tud okozni, helyettük ajánloma Hipp Natalt+folsavval kiegészítve.

2015. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: sajnos nem csak reggelente. De akkor mindig. Reggel mielőtt eszem, hányok (a nagy semmit!), miutàn eszem, hányok. Nèha napközben is, és még este is, biztos ami biztos. B6 sem segít. Étvágyam nincs, már addig fajult, hogy a hűtőt ha kinyitom, rohanok a wc-re...
2015. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 7 hetes vagyok, napok óta csak a hányinger volt, rá néztem a kedvenc ételemre és már attól is :( alig eszem, nincs étvágyam, de próbálok valamit csipegetni hiszen még a "nagyobbik" is szopizik meg sokat nyüzsög így nekem is talpon kell legyek.


Ma jutottam el arra a pontra h reggel már hánytam.. Előző terhességemnél 1 hétig nem tudtam se inni se enni, minden ki jött. Kórház is lett a vége (infúzió)

Rettegek h ez ne forduljon elő még egyszer.


Gravida, femibion helyett én is a hipp natal + folsav ajánlom. :)


Hány hetes vagy? Általában 12 hét után el múlik.

2015. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán 2-es vagyok,én írtam az almát,hát sajnos van,hogy semmi nem segít,viszont a kólát abszolút nem ajánlom. Egészségtelen anélkül is,hogy nem vársz babát. Gondoljatok bele,sok helyen a wc-ben használják vízkőoldónak meg fehérítőnek,mert mar. Tegyél bele egy pohár kólába egy kocka nyers húst,nézd meg mi lesz reggelre vele...plusz szénsavas is,tehát megint nem tesz jót a terhesség alatt amúgy sem ajánlott a szénsavas italok fogyasztása. Gravidát szedtem én is,mert az Elevit nem jött be,viszont nem a terhes vitamintól hánysz, hanem attól mert terhes vagy. Nekem a 12. héttől mintha elvágták volna,tök jól voltam,aztán időnként,1-2 havonta 1-szer visszajött,de akkor inkább már csak este-éjszaka. Sajnos ez van,de megéri minden szenvedés. :)
2015. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egész nap hányingerem van, a gyömbér tea segített. Én azt gondoltam nem hatnak ezek a növényi alapú dolgok mert túl gyengék, de azért megpróbáltam. Lehet, hogy csak placebo, de nálam hatott.
2015. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a 8-as válaszhoz szólnék hozzá.


Lehet hányni a terhes vitamintól. Én "babaprojekt" előtt kezdtem el Gravidát szedni, és ha reggel vettem be, akkor 20 perc után olyan hányingerem lett, hogy majdnem összeestem és volt hogy ki is jött a vitamin, ha este, akkor semmi bajom nem volt. Ha kihagytam, akkor megint semmi bajom nem volt, tehát nem betegség okozta a hányingert. A terhességre se foghattam, mert még mindig nem jött össze a baba. Valami olyan anyag lehet a bevonatban, amit nem mindenki bír.

2015. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!