Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék a félelmeim ellen?

Mit tehetnék a félelmeim ellen?

Figyelt kérdés
Most vagyok 25 hetes és naponta eszembe jut, hogy jó anya leszek-e, képes leszek-e megfelelően ellátni a babámat. Annyi mindent nem tudok még. Anyukám azt mondja, ne aggódjak, sok minden magától, ösztönösen jön majd, azonban én mégis parázok...
2008. szept. 7. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem azt mondta a leendő gyermekorvosunk, hogy nem jó anyukának kell lenni, hanem boldog anyukának. az segít azokban a helyzetekben is, amikor nem tudom egyből, hogy mi a helyes, és a baba is érzi, ő is kiegyensúlyozott és boldog lesz.

Ja, és amikor említettem neki, hogy mindent elolvastam, ami a kezembe akad, azt tanácsolta, inkább ne olvassak, mert úgyis minden baba külön egyéniség, és rá fogok jönni, hogy mire van szüksége a picurkámnak.

szerintem lazíts. :)

2008. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is sokat aggódom, de engem anyukám szavai ilyenkor megnyugtatnak. Ő is azt mondta, hogy sokmindent ösztönösen tudni fogok. Mesélt nekem arról milyen volt amikor kisbaba voltam, néhány nap után a sírásom hangjából is tudta mit szeretnék. Mivel már most nagyon szeretjük őt, és készülünk a fogadására biztos hogy jó anyukák leszünk!

2008. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ezzel ugyanígy vagyok, de mindig megnyugtatom magam, hogy senkisem tud egyből mindent pláne az első babás anyukák. Bízom benne, hogy nekem is sikerülni fog, hiszen imádom a picurokat és már nagyon várom az én kisbabámat. Majd közösen 3 mindent megoldunk, kisebb-nagyobb nehézségekkel, de majd beletanulunk. Úgyhogy ne aggódj biztos jó anyuka leszel, ha már most ilyen dolgok miatt aggódsz. Sok egészséget és örömet. 16 hetes kismama
2008. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam az első babámnál. Olvastam, ha kellett, ha nem. Aggódtam, tanultam. Aztán megszületett a kislányom és az első pillanattól kezdve "tudtam" mindent. Minden, ami ösztönszerű, azonnal megérkezett. többet nem olvastam semmit a témával kapcsolatban és a kislányom nagyon boldog baba most is és öt éve folyamatosan.

Nyugi! Az ösztönök benned is élnek. Te is tudni fogsz mindent!

Boldog babavárást!

2008. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!