Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehér köpeny szindróma? Más...

Fehér köpeny szindróma? Más is volt így?

Figyelt kérdés
Terhességem 21. hetében járok. Már az első alkalommal 140-et mért a védőnő, kaptam 2x1 dopegytet. Otthon folyamatosan mérem. Sosem magas, de ha bent merjük akkor igen. Ma is 150-et mertünk :( fehérje nincs a pisiben, nem dagadok. Volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő is, szép értékeket mértek. Előző terhességemnél is volt probléma, de ott később jött elő minden itt meg már az elején. Mire számíthatok? Pénteken megyek a nődokimhoz, már előre félek hogy mi lesz :(

2015. aug. 26. 12:28
1 2
 1/12 Lencsibaba0121 ***** válasza:
44%
Én is így voltam, a dokim nem is mért bent vérnyomást, csak az itthoni értékeket vittem mindig. Amikor már itthol is emelkedett, akkor léptünk! :)
2015. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok, mikor "hivatalosan" merik, akkor 140-150-160, ha peddig itthon, akkpor mindig 130 alatt van. Szerintem azert van igy mert elfaradok mire a rendelobe erek (mar nem konnyu a jarkalas 34 hetesen, foleg a melegben), s ahogy megerkezek, mar merik is a vernyomast. Persze az is hozzajarul, hogy olyankor mar izgulok is, hogy nehogy megint magas legyen, amitol meg jobban megno a vernyomasom... A nogyogyasz is azt javasolta, hogy pihenjek meg, mielott mernek a vernyomast, penteken kiprobalom, remelem minden rendben lesz igy
2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a nőgyógyásznál és a nőgyógyászaton volt magas, védőnőnél, háziorvosnál nem. De én előre szóltam az orvosomnak, meg számított is rá, mert betegesen rettegek tőle és minden nőgyógyászattól, nőgyógyászati dologtól. Nekem rendszeresen mértek 160-at nála. Nekem itthon napi háromszor kellett mérnem és írnom, hogy legyen nyoma. Mivel itthon mindig jók voltak az értékek, ezért nem írt fel gyógyszert sem, és be sem fektetett a kórházba, mert az csak rontott volna a helyzeten, tudta jól. Én mondjuk dagadtam, de forró nyár volt, meg családi vonás, de fehérje nem volt a vizeletemben. Annyi volt, hogy a végén nekem többször kellett nst-re járnom, mert ott is mindig az egekben volt a pulzusom és a vérnyomásom, és nem akartak kockáztatni, főleg a szülésznőm aggódott, de ő nem ismert olyan régóta. Dokim nem piszkált vele, elég egyértelmű volt, hogy fehér köpeny szindróma, még a kiskönyvbe is beírta. Inkább viccelődött, hogy milyen hatással van rám a látványa, a felesége szívét sem dobogtatja meg így, ha láthatja és hasonlók.
2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itthon én is mérem napi 3x mérem, néha többször is de a legmagasabb itthon a 128/80 volt. Ha itthon is magas lenne (tartósan 140 felett) akkor azonnal szólnom kell.
2015. aug. 26. 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban nekem is magas vérnyomást mért a védőnő és az orvos is, majd lassacskán megnyugodtam, és azután ők is alacsony értékeket mértek. Itthon mindig rendben volt a vérnyomásom. Igen, ez a fehér köpeny szindróma.
2015. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, volt hogy 170-et mértek,őket a guta kerülgette én meg mondtam,hogy mindig magas ha orvos méri. 2 hét otthoni napi5x mérés annyira hozzàszoktatott hogy màr a rendelőben is csak 130-140et mértek otthon meg sosem volt 110 nél magasabb. Nyugi,ha otthon n magas akkor nincs baj, gondolom magadat nem csapod be a gyerek érdekében.
2015. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* nem magas
2015. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Mérésnél 150- 160-ot is mértek, nekem már akkor a pillanatban az egekben volt a pulzusom is, amikor a karomra kezdték csatolni a mérőt, éreztem, ahogy szaporábban megy a szívem. Mindig szóltam is, hogy tuti magas lesz, pumpálják magasra a higanyszálat. :)

Egyébként nekem is a dokim itthoni mért eredményekre támaszkodott, itthon mértem napi 3x és vittem a papírt. Itthon 120/80 fölé sosem ment. Nem volt gond szülésig, nem szedtem vérnyomáscsökkentőt sem.

Ja, és a poén, hogy én is egészségügyben dolgozom, napi szinten mértem én is már vérnyomását, de ez a fehér köpeny szindróma ettől függetlenül végigkísért, nemcsak terhesség alatt, hanem előtte- és azóta is. Ez van. :)

2015. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem csapom be magam! :) akármennyire is utálom a dokikat nem hazudhatok hogy otthon jó. Lányommal egy idő után nem volt jó. Szóltam is, kaptam gyógyszert. 24 órás mérő is volt rajtam azon is csodaszép eredmények voltak. Egyszer mért 147-et mert előtte 2 perccel lépcsőztem meg felvittem egy kis görögdinnyét. A többi érték 110-125 között volt, éjszaka és kora este ez lement 90-re is.
2015. aug. 26. 16:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző terhességnél 120-140-ig mindent mértek, most a védőnő 120-at, màr riogat. Itthon rendszerint 90-100/60-70eket mérek, sokszor szenvedek alacsony vérnyomàsos tünetektől. Fejfàjàs, àlmossàg. Itthon tovàbbra is mérni fogom, ha felfelé megy, úgyis jelzem. Magunkkal csesznék ki, ha nem ìgy tennék. De elsőre sem volt gond, most sem lesz. A fehérköpeny szindrómàm pedig nem múlik, csak enyhül.
2015. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!