Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek?! 5éve volt egy...

Mit tegyek?! 5éve volt egy abortuszom amiről senki nem tud a környezetemben, most babát várunk a férjemmel de nem szeretném ha a terhes kiskönyvembe bekerülne, baj lehet belőlle ha eltitkolom?!

Figyelt kérdés
a másik dolog hogy most amikor először voltam a nőgyógyászomnál és rákérdezett hogy első terhesség mondtam hogy nem volt egy abortuszom,ugyhogy most nem tudom hogy tagadhatnám le?!vagy talán nem emlékszik már rá?!vagy mondjam meg hogy nem szeretném ha bekerülne?
2012. nov. 9. 11:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%

Szomorú, hogy már itt tartotok, de őszinték nem vagytok egymással. Talán egészségügyileg nem lesz bajod belőle, bár lehet, hogy az orvos így is észrevesz jeleket. Megint más kérdés, hogy mindig ott fog bújkálni benned, hogy egy nagy titkod van a gyerekekd előtt. Hogyan lezs ezután? Hogyan beszélgettek majd a már majdnem felnőtt gyereketekkel, mit jelent az abortuszról stb?


Mindenesetre az orvost köti titoktartás.

2012. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Jubilee ***** válasza:
100%
Szerintem annak be kell kerülnie a kiskönyvbe, mert előfordulhatnak nem várt komplikációk terhesség alatt. :( Elhiszem, hogy kellemetlen lenne, ha a család megtudná, de ez neked kórtörténeti előzmény.
2012. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Hazudni nem szabad!!Ki tudja mi lesz később,és lehet,hogy ez fontos információ lenne!!

A védőnőd fogja kiadni a kiskönyvedet,ezt vele beszéld majd meg.De NE hazudj!

2012. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha a leleteden nincs rajta hogy volt egy vetélésed akkor szerintem titkold el a védőnőnél. De én úgy tudom, hogy minden terhességnél másik kis könyvet adnak.
2012. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
igy van elég nagy teher ez a lelkemen de nem szeretném ha a terhes könyvemben viritson egy életen át,tudod van hogy meg akarják nézni,anyukám barátnők,stb,nem szeretném hogy megtudják,változtatni már sajnos nem tudok rajta :( amugy a dokinak elmondtam meg nem is titkolnám csak nem szeretném ha irásba kerülne,érted?amugy a babánknak nagyon örülünk,fél éve vártunk rá és most itt van velünk,a legnagyobb boldogság!!!
2012. nov. 9. 12:01
 6/30 anonim ***** válasza:
A férjednek mond el,így bekerülhet a kis könyvedbe is.A többi embernek nincs köze hozzá.
2012. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
ja a férjem tudja,anno is ő volt a párom
2012. nov. 9. 12:03
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem kell a terhes kiskönyvedet senkinek se mutogatni. De tuti, hogy kiváltanád az orvosok ellenszenvét, ha letagadnád és mégis kiderülne. És iszonyatos szemetek tudnak lenni -és ez terhesen biztos nem esne jól.

Szerintem felelőtlenség lenne. És ha tudnának az abortuszról, biztos jobban odafigyelnének bizonyos dolgokra. Mondjuk, hogy véletlenül se menjen el a babád.

2012. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

csak annyit kell mondani a védőnőnek hogy ne írja be a kiskönyvbe és akkor nem fogja beírni !!!!

az én védőnőm direkt rá is kérdezett nálam...szóval nem lesz gond csak szólj!

2012. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%

szia annó én is igy voltam nem vagyok rá büszke de én hazudtam

mármint a védőnőnek feltette a kérdést és én azt mondtam igen első terhesség ha megmondod a mostani illetve ha lesz még több baba minden egyes kiskönyvbe benne lesz amugy nekem egy 6 éves kapcsolatom volt amibe besikeredett és sajnos elvetettem a babát erről csak én tudtam és az akkori párom illetve miután megismerkedtem a férjemmel neki természetesen elmondtam de mivel faluba lakunk és ha ott is elmondtam volna akkor már mindenki tudná van 2 kislányom most várom a 3 babát remélem kisfiu na de ez mindegy ugyhogy ha nem akarod nem kell elmondanod

annó én az orvosnak először mondtam utána nem és nem emlékezett rá nekem is mindig eszembe jut de ezt mai napig nem bánom hogy nem mondtam el sajnálom

2012. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!