Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, de a...

10 hetes terhes vagyok, de a mai manuális vizsgálatnál azt mondta az orvos, hogy a méh mérete alapján szerinte ez a terhesség legalább egy héttel idősebb. Miért?

Figyelt kérdés
Napra pontosan tudom a fogantatás dátumát,mégis idősebbnek saccol a doki.Szerinte ikerterhesség sem kizárt,majd a 12 hetes genetikai UH-n úgyis kiderül.Szerintetek?
2010. márc. 11. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahanggal meg se nézett?? Fura egy doki... ultrahanggal egyértelműen ki lehet zárni az ikerterhességet, és a magzati méretkből pontos magzati kort is lehet mondani. Ő meg itt kőkori módszerekkel saccolgat... Hát...
2010. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a 7. héten látszott az uh-on.
2010. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt UH? Pedig már hallani (látni) lehet a szívhangot is. Ilyenkor egy hét eltérés méretben nem mérvadó, az persze nem lenne jó, ha kisebb lenne a magzat, mint a 10 hetes méret, de így minden OK.


Szóval sztem semmi gáz, örülj és pihenj sokat!


Boldog babavárást!


16 hetes km

2010. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Volt UH az 5,és 7 héten.Szívhang,stb rendben.Egyedül most nem csinált UH-t,csak a kézi módszerrel nézett meg.

Egyébként örülnék ikreknek is:))

Persze,így oké,hogy nem kisebb hanem nagyobb a baba,de kissé meglepett:O

Nem vagyok ideges,örülök,hogy szépen fejlődik,csak gondoltam megkérdezem,volt-e más is így,hogy nagyobb volt a pici a koránál.

Köszi a válaszokat.

2010. márc. 11. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez előfordul, hogy egy baba az átlagosnál jobban növekszik az elején (kapásból ha az átlagosnál nagyobb a méhed, akkor 10 hetes terhességgel is nagyobb lesz az átlagosnál, velem is ez volt).

Nyilván nem kizárt az ikerterhesség, de azért nem is tuti :-) Ha napra pontosan tudod a fogamzás dátumát, akkor ne engedj a negyvennyolcból, ha UH alapján meg akarják változtatni a kiírásod dátumát. (Néha 2 héttel is előbbre hozzák a baba méreteire hivatkozva, aztán a végén ott állsz 38 hetes terhesen ami szerintük már 40, indítani akarnak és sürgetnek és paráztatnak, pedig még lenne terminusig két nyugodt heted, és túlhordásig meg még újabb kettő. Nagyon nem mindegy, se neked, se a gyereknek, úgyhogy ha tudod a foganás napját, akkor ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak.)

2010. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,megnyugtattál:)
2010. márc. 11. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Úgy értettem, hogy mindkettő.
2010. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!