Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hiszik azt, hogy lustasá...

Miért hiszik azt, hogy lustaságból nem dolgoznék?

Figyelt kérdés
Babát várok és az orvos a munkahelyem miatt táppénzre akar küldeni. A férjem családja nem ért meg, olyanokkal példáznak, hogy van aki szülés előtt 10 nappal ment utoljára dolgozni. Meg hogy a nővére végig vérzett a terhesség alatt, de saját felelősségére kijött a kórházból és dolgozni ment. Én meg otthon ülnék még hónapokat...
2015. szept. 1. 06:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2015. szept. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok olyan kismama van, aki a pozitív teszt után hirtelen annyira terhes lesz, hogy munkakeptelenne válik, pedig valójában semmi baja. Aztán olyan is van, aki simán viseli az egészet, nem fogja fel betegségnek és dolgozik, amíg tud. Ez a kettő az etalon, a középső réteg valahogy megszunik sok ember agyaban: amikor a kismama valóban veszélyeztetett terhes és valóban orvosilag ellenjavallat számára a munka.

Nem kell velük foglalkozni, ennyi az egész.

2015. szept. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Fontos információ lenne, hogy milyen a munkahelyed! Mit dolgozol?
2015. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy kispostán dolgozom egyedül ablaknál. Veszélyeztetett terhesnek írt a doki mert sokat kell emelgetni és sok a beteg ügyfél. 8 hetes vagyok.
2015. szept. 1. 07:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az sem normális, hogy valaki vérezve végigdolgozza a terhességet...
2015. szept. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Ez bizony táppénzcsalás és nem csak hogy a családnak van igaza, de még szarul is jössz ki a nagy munkaundor miatt anyagilag.

Ha nem végezhető egy munkakör terhesen, akkor távolléti díj jár, ami lényegesen több (~dupla annyi) mint a táppénz.

2015. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem indok a táppénzre. A munkáltatódnak olyan munkakört kell biztosítania, amit terhesen is tudsz végezni, ellenkező esetben távolléti díj jár (ami közel annyi, mint a fizetésed). Az emelgetést mondjuk másra bízza, az ügyfelezés meg nem akkora ügy. Ennyi erővel szinte senki nem dolgozna terhesen, mert bárhol találkozhat betegekkel.
2015. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a főnőkkel kell megbeszélni,tud-e könnyített munkát adni :-)
2015. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez szerintem sem indok otthon maradni. Komolyan a doki javasolta? Azért ez nem veszélyes munkakör. Engem a dokim nem írt ki, pedig volt egy vetélésem is előtte. Egy nagy sportüzletben dolgoztam, ketten voltunk, de létrázni kellett, meg 6-7 doboz cipőt egyszerre felvinni a 3 méteres ponc tetejére. Csak azért jöttem el 23 hetesen táppénzre, mert nem fértem ki a kirakatba a 40 cm-s résen már a hasamtól, meg a méter széles raktárban is útban volt már a hasam, főleg létrázáskor. Amúgy bírtam volna, nem volt bajom. De egy barátnőm szintén postán dolgozott, szintén egyedül, ráadásul utazott 3 órát naponta. 30 hetesen jött el táppénzre. Ja, és szintén vetélés után...

Persze nyilván, ha orvosi indoka van, akkor felelőtlenség dolgozni, de a terhesség maga nem betegség.

2015. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A főnököddel kell megbeszélni, hogy nem emelhetsz, adjon másik munkakört. Ha nem tud, akkor jól írják a többiek, nem a kevés táppénz, hanem a jóval több távolléti díj jár.
2015. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!