Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális kétségbe esés?

Ez normális kétségbe esés?

Figyelt kérdés

15 hetes kismama vagyok, első baba lesz. Nagyon örülök neki, már nagyon várom, hogy a kezembe tarthassam vagy érezzem már a pocakomban. :)

De félek attól, hogy mikor megérkezik, hogy minden rendben lesz e. Félek, hogy semmit se tudok az anyaságról.. már azon is gondolkodtam, hogy majd mikor ő alszik én biztos ott fogok ülni felette éberen, nehogy valami baj legyen.

Lehet az is a baj, hogy hamarább érkezett, mint vártuk és nem volt időm felkészülni.

Normális ez a félelem?



2015. szept. 2. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen normális :) Nálam is így volt, de aztán olyan volt mintha erre születtem volna. Előj9nnek az ösztönök, ne félj. Az hogy mellette vagy ha alszik, az meg nem baj. Énis 5 percenként ránéztem. Nekem sem volt időm, 17 évesen szültem szóval elég váratlan volt. De ment szerencsére, pedig nem volt segítségem :)
2015. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. :) Megsúgom..én már 3x szültem,de minden gyereknél feszült voltam a szülés közeledtével,hogy mi lesz,hogy lesz ezután.. mindig akadnak kételyek az emberben,akár mennyit is szül. Én pl. azon kattogtam,tudok-e majd mindegyikre időt szakítani,hogy ne érezzék hiányomat,lesz e elég tejem,tudok e elég nyugis lenni hozzá..stb. De aztán minden ment a maga útján,szépen,ahogy az lenni szokott.Jöttek a döccenők,de megoldottam.Te is meg fogod,és jó anyukája leszel a picikéteknek.Gratulálok,szép babavárást kívánok. :)
2015. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi:) Ha minden szakirodalmat elolvastál volna már a gyermekvállalás előtt, akkor sem tudnál rá telejsen felkészülni, az elsőre szerintem senki se tud, talán azokat kivéve, akik úgy nőttek fel, hogy mindig volt rájuk bízott kisbaba. De még ebben az esetben is a Te gyereked egészen egyedi lesz, egyéni nehézségekkel és egyéni örömökkel.


AZt kell elfogadnod, hogy az elején nem fog minden zökkenőmentesen menni, nem biztos, hogy elsőre mindig meg fogod tudni hozni a legjobb döntéseket, és azt, hogy ez így van rendjén. Minden anyát az első gyerek tanítja meg az anyaságra. Kinél hosszabb, kinél rövidebb, de mindig egy folyamat, amíg megismeritek egymást, amíg mersz az ösztöneidre hallgatni, amíg kialakul az önbizalmad. Abban a pillanatban fog a gyermeked is igazán megnyugodni, és utána úgy egymásra hangolódtok, amit szintén nem lehet előre elképzelni.


Tudd, hogy kitől kérhetsz megbízható tanácsot, ha valamiben bizonytalan vagy, de apró-cseprő dolgokban engedd meg magadnak az első suta lépéseket. Csodálatos időszaknak nézel elébe, élvezd úgy, ahogy van!

2015. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!