Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen magas láz árt a babára...

Milyen magas láz árt a babára nézve?

Figyelt kérdés

Tegnap elkapta, valami nyavalyát. Mintha úthenger ment volna át rajtam oda-vissza úgy fájnak és elnehezültek a tagjaim. Plusz lázam van. Nem magas 38,1. Panadolt szedek a doki telefonos javaslatára, mivel úgy szédülök, hogy nem bírtam elmenni a rendelésre. De kb 1-2 órára nyomja csak le a lázam, majd újra beáll 38,1-ra. Fürdőzöm, meztelenül fekszem, de semmi nem használ. Mekkora láznál kell már aggódnom a baba miatt?


24 hkm


2015. szept. 2. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez tartósan megmarad, az sem jó, felmelegszik a magzatvíz.

A középső harmadban szedhetsz Algopirynt, azt váltogasd a Panadollal.

(mielőtt valaki nekem esne, gyógyszergyárban dolgozom, tudom, hogy lehet szedni)

2015. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan láz 38,3-tól van, szerintem kb attól. De a magzatvíz hőmérséklete a testhőmérséklettől függ, szerintem a 38 sem éppen tökéletes. Panadolt 6 óránként szabad bevenni, szerintem kérd ki a nőgyógyász véleményét is ha van telefonszámod, vagy a védőnőét. Elméletileg Algopyrint is lehet már szedni 12 hetes kor után de szakemberre kell hallgatni nyilván, ezért inkább kérdezősködj tovább szerintem.
2015. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg majd bemegyünk az ügyeletre, ha a párom itthon lesz. Hívtam másik dokit is, azt mondta 38,5 alatt nem kell csillapítani a lázat. Hát nem is tudom mit gondoljak. Ha csak rólam lenne szó nem idegeskednék. :( De eddig is eléggé paramami voltam. :( Bár a Babóca eléggé aktív (mondhatni túlzottan is).
2015. szept. 2. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért én bemennék az ügyeletre.. Nekem annó 38.4et nem lehetett megmozdítani itthon. Ahol lakunk van éjjeli telefonos ügyelet mondta a doki hogy ha 2 gyógyszer meg langyos fürdő nem húzza 38 alá fussunk be az ügyeletre. Ott azt mondták jól tettem kaptam infuziót és így mehettem haza. Szerintem a tartós 38.5 nagyon magas a magzatnak.
2015. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem bemegyünk az ügyeletre, de mire a párom hazaért sikerült lenyomni a lázat, hűtőfürdő + gyógyszer kombinációval. Azóta vissza a sem tért! :) Még 24 óráig sem tartott ez a betegség, remélem nem ennyitől lesz baja a Bébinek.
2015. szept. 3. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!