Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák, segített a...

Picsusz kérdése:

Cukros kismamák, segített a diéta?

Figyelt kérdés
Kinek mennyi volt a cukra,hogy diétára fogták,és segített?
2015. szept. 2. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Terheléses vizsgalatnal az éhgyomrim 3,4 volt, a két órás értek 9,3. 180 grammos diétát kellett csinálnom, két hetente jártam diabetológiára, ilyenkor volt próbareggelis vérvétel és ez elég volt. Nem kellett.befeküdnöm a kórházba egy napra sem szerencsére és nem kellett inzulinoznom sem magam. Itthon viszont mértem rendszeresen a cukromat, az elején minden étkezés előtt és utána egy órával, később ritkábban.
2015. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az éhgyomri 7 feletti, a terheléses érték 12 feletti lett, szóval jócskán meghaladta a határértéket. (Terhességi cukorbetegség, előtte nem voltam cukros.) A diéta abszolút elegendőnek bizonyult.
2015. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12 hetesen cukorterhelés után 8,9 ,180 grm CH diéta 3 hétig.Majd 4 pontos vérvétel , a reggeli utáni 7,9 lett ,levitték 160 CH-ra.Jövő héten megint 4 pontos ha akkor ia magas lesz inzulint kapok :(
2015. szept. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Jubilee ***** válasza:
Első terhességnél 24 hetesen derült ki, 8.8mmol lett a terheléses érték. 160g ch diéta. Második terhességnél elejétől kezdve 160g ch, nem is terheltek. Harmadik terhességnél elejétől kezdve 160g ch diéta. 12. héttől inzulin, mert nem tudtam 7 alatt tartani az értékeket. most fogok menni majd cukorterhelésre, hogy elmúlt-e a terhességi cukorbetegség. 6 hete szültem.
2015. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is elkezdtem a diétát,nem kellett befeküdnöm a kórházba.Remélem segít.Kaja után 1 óra eltetével mérjem magamnak itthon a cukrom,és írjam fel?Diabetikushoz csak jövőhéten megyek.
2015. szept. 3. 16:56
 6/14 Jubilee ***** válasza:
Igen, evés után 1 órával mérj. Akkor jó, ha 7 alatt van.
2015. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És te mit eszel pl.?Mindent csak keveset?Vagy tényleg csak ilyen diabetikus ételeket?
2015. szept. 7. 13:40
 8/14 Jubilee ***** válasza:
Én már megszültem július 25-én. Inzulinos voltam a harmadik terhességemnél a 12. héttől. Amellett is nagyon kellett figyelni az étkezésekre.
2015. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Jubilee ***** válasza:
Meg kell figyelned, hogy mit ehetsz és mit nem. Lehetőség szerint kerüld a fehér lisztes és cukros dolgokat, és napi 6x egyél.
2015. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam diabetikusnál,180g-os diétán vagyok.Ma reggel 1 d.korpás zsemlét ettem,1 szelet felvágottal,és paradicsommal,mégis 9-re felvitte a cukromat.Amúgy is megfigyeltem,hogy a reggeli mindig magas,utána már jó egész nap.Akkor mit egyek reggelire,hogy ne vigye fel?
2015. szept. 9. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!