Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikortól tudtátok úgy...

Ti mikortól tudtátok úgy igazán átélni, hogy babátok fog születni?

Figyelt kérdés
Én most 9 hetes vagyok, de még annyira megfoghatatlan, hogy gyerekem lesz. Várom, és kíváncsi vagyok, de még nem tört rám semmiféle extra szeretethullám.
2015. szept. 15. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 22-24. héten, amikor már kezdett nőni a pocak, és éreztem mozogni.
2015. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első babánál valahol a huszadik hét körül már teljesen beleéltük magunkat a férjemmel. Most a másodiknál annyira sok az egyéb tennivaló, a nagyobbal a dolgok, munka, és sok más, hogy már a harmincadik héten vagyunk, de ő épp tegnap vallotta be, ahogy rúgta a kezét a pocakomon keresztül, hogy lelkileg ő még csak a pozitív tesztnél tart, iszonyú gyorsan megy az idő :)))
2015. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor az utolsó oxitocin terhelés vizsgálat eredménye rossz lett, és közölték, hogy akkor irány a szülő szoba :D

40+4 hetes voltam.

Sőt, amikor az utolsó tolófájások közben fél füllel hallottam, hogy azt mondta a dokinőm: Jöhet a csecsemős!

Akkor esett le, hogy úristen, itt jön a fiam, neki hívják a csecsemős nővért!!!

Na jó, várandósság közben is átéltük párszor, de azt hiszem ezt sosem lehet felfogni, csak megélni...


Boldog babavárást, könnyű szülést!!


6 hetes kisfiú anyukája

2015. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Több ilyen momentum volt, amikor úgy igazán tudatosult:

- mikor rossz lett az afp-m, akkor éreztem úgy először azt, hogy nagyon aggódom, és hogy milyen fontos nekem ez a gyerek

- aztán amikor úgy igazán mozogni kezdett

- mikor beszereztük a babaholmikat, a helyén állt már a kiságy, vasalgattam a ruhát stb.


Ugyanakkor ezek ellenére sokszor volt ez a "felfoghatatlan, hogy nemsokára lesz egy gyerekem" érzés.


A szeretethullám kaocsán meg olyat írok, amiért itt meg fognak kövezni: nekem az a hatalmas szerelem, ami tényleg, mint egy hullám érkezik, akkor jött el, amikor a babám olyan kb. 3 hetes volt. Addig is szerettem, örültem neki, de az a szívet szorongató, túlcsorduló szeretet csak néhány hét után jött.

2015. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A harmadikat várjuk, 13 hetes vagyok és annyira pörgősek a napok a még kicsi "nagyokkal", hogy szinte eszembe sem jut napközben a harmadik babánk. :(

A másodiknál is volt emiatt bűntudatom, alig vártam, hogy mozogjon, ne hagyja magát elfelejteni a napi rohanásban. :) Talán most is akkor tudom majd igazán megélni a várandósságot, ha már rugdos a picim.

Neked is megjönnek majd az anyai érzések! :)

2015. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én az első pillanattól - a pozi teszttől - kezdve odavagyok a fiamért. Én a teszt láttán elsírtam magam, a férjem szinte minden este mesélt a babánknak /még nem is gömbölyödött a pocakom/, amikor pedig elkezdett rúgni, a könnyeim potyogtak, naponta zenét hallgattam és simogattam a hasam, minden nap énekeltem Neki, a buszon utazás közben képes voltam elsírni magam egy-egy erőteljesebb rúgást érezve. Szval lehet, hogy flúgos voltam, de szinte szerelmes voltam a várandósságba, a gyermekembe. Persze, néha rácsodálkoztam, hogy jééé, ez tényleg velünk történik, egy kisbaba ficánkol bennem, mekkora érzés, de ém valahogy rögtön felfogtam, hogy egy csoda van készülőben. Nagyon meg is éltem a terhességem minden pillanatát. Azóta is tart a szerelem, lassan már 3 éves nagyfiú. A hugival viszont annyira rohantak a napok, a fiammal és a férjemmel nagyon pörgős életet éltünk/élünk, hogy valamikor a vége felé esett le a tantusz, hogy úristen, lassan érkezik a kislányunk, nemsokára négyen leszünk, ideje lenne bepakolni...
2015. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 16. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Első baba, most vagyok 13 hetes párnapos, és pont ma mondtam a páromnak, hogy most már elhiszem :). Már nem úgy gondolok rá, hogy úristen, végre összejött másfél év után, hanem tudom, hogy ő ott van. Jó érzés :)
2015. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen leírtátok, gratulálok mindenkinek!
2015. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!