Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire vagytok babonasak?...

Ti mennyire vagytok babonasak? Tobbi lennt

Figyelt kérdés

Nem fogok vasarolgatni semmit 6 honapos koromig de most vagyok 8 hetes es kaptam sokmindent egy csalad barattol mert ha nem fogadom el eladja oket igy meg megkaptam ingyen.

Ez annyira nem szamit a babonaba, vagy igen? Kicsit babonas vagyok de ez az elso babam.



2015. szept. 18. 22:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazabol az anyam piszkal mindig minden ilyennel es mar o beszeli belem. Pl ott az ismeros akitol kaptam a dolgokat o ahogy megtudta h terhes masnap vett 2 rugdalozot.
2015. szept. 18. 22:04
 2/8 anonim ***** válasza:
rossz a kategoria
2015. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a 12. hétig nem akartam semmit vásárolni, de én is kaptam már előtte.

Picit rossz érzésem volt, de elhessegettem, ugyanis nézd reálisan a dolgokat nem attól lesz vagy nem lesz bármi baja a babádnak, hogy valamelyik ismerősöd ad babaruhát vagy bármi mást. Ennek semmi köze e terhesség szerencsés vagy szerencsétlen kimeneteléhez. Ne gondolj erre.

Nem lesz semmi baj.

Megnyugtatásodra saját magad csak akkor vegyél bármit is, amikor tervezted.

2015. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ó én az egész terhességem alatt mindig nagyon babonás voltam...már-már a végletekig, de valahogy akkor igy esett jól. :)

Pl. mindig ugyanabban a bugyiban mentem a vizsgálatokra, védőnő előtt mindig ugyanazt reggeliztem (nagyon féltem a vérnyomásméréstől, alapból is magas volt, de ott még magasabbat mért folyton).Illetve nst-nél mindig vittük a kórházi pakkomat is magunkkal, tutira mentem. :)

Na látod pont a ruhákon nem vaciláltam soha, az első adagot kaptuk, 15 hetes lehettem akkor. A többi babaholmi meg utána jött.

Viszont a sógornőm már rögtön a legelején, ahogy kiderült a terhességem, 7 hetesen babakocsit akart venni...na azon kiakadtam, hogy azért ezt még ne már. :) Utána úgy megsértődött, hogy később sem vett, sebaj, intézte a párom. :)

2015. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha annyira babonás lennél el se mesélted volna a 12. hétig senkinek :) Mert ez is egy ilyen babona, hogy nem meséljük el. De persze mindenki maga dönti el, nem ezen fog múlni nyugi :)

Mi 11. héten mondtuk el a családnak, olyan 25. héttől vásároltunk.

2015. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetett terhes voltam több okból. 19 hetesen vettem meg a baba kocsit és lassan minden más kisebb nagyobb dolgot. Én nagyon féltem hogy elveszítem a babát és pont ezekkel a korai vásárlásokkal nyugtattam és győzködtem magam hogy márpedig minden rendben lesz. Elég jól sikerült mert 1 héttel túl hordtam :)
2015. szept. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban 1 "babona" van: a baba születéséig semmit nem veszünk. Ezt anyu én is tartottuk. Lehet semmi alapja nincs de biztonságérzetet adott. :-)
2015. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Max. azért nem érdemes venni semmit, mert nem tudhatod miket kapsz ajándékba, és lehet h fölöslegesen koltenél emiatt. A baba ettől nem fog elmenni. Amúgy meg, ha el is menne bármi ok miatt akkor sem vész kárba egy cucc sem, hiszen gondolom tovább próbálkoztok, úgyis lesz másik baba.
2015. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!