Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismama vagyok, és...

35 hetes kismama vagyok, és felfáztam! Körzeti orvos tud gyógyszert adni?

Figyelt kérdés

Szerda óta érzek fájdalmat a hólyagomba, de betudtam annak hogy a baba nyomja.

ezután feltűnt hogy pisilés közben is nagyon fáj, és utána is. péntek éjjel már nagyon kínlódtam, alig bírtam aludni, 5 percenként pisilni jártam, de csak pár cseppet tudtam.

Egy üvegbe pisiltam, és akkor láttam hogy a vizeletem tele van fehér gennyel ( gondolom hogy az ) sőt egyik alkalommal volt hogy egy egész nap darabka úszkált benne ( olyan kisujj-köröm méretű)

Szombat reggel fogtam magam,és elmentem az ügyeletre.

Egy üvegbe vittem vizeletet, hátha ott nem tudnék pár cseppnél többet produkálni, mikor megvizsgálná.

Egy fiatal dokinő volt, aki először azt mondta, inkább keressem fel a nőgyógyászomat, ha van saját orvosom.

Mondtam hogy nincs fogadott dokim, így csak sztk-ra tudnék menni.Elmondtam neki hogy zavaros a vizeletem, de nem akarta megnézni, nem is kérte hogy pisiljek valamibe, és megnézné.Szóval meg se vizsgált.

Azt mondta hogy akkor utána néz, milyen gyógyszer adható kismamának felfázásra...

Monural-t írt fel, elmagyarázta hogy lefekvés előtt kell meginni, és minél tovább bent tartani, amíg csak bírom..

Napközbe sokat ittam, rengeteget pisiltem, de végig figyeltem, és zavaros maradt a vizeletem.

tőzegáfonya kapszulát is ajánlotta a doki, így azt is vettem és szedtem napi 3-at.

este megittam a gyógyszert, de sajnos csak 2 órát tudtam bent tartani, nagyon kellett más pisilnom :( Lehetséges hogy ennyi idő alatt nem tudott rendesen hatni?! ... :(

ez volt szombat este.

Ma hétfő van, és még mindig nem jobb a helyzet! a hólyagom még midig fáj, pisilés után erős szorító érzésem van!

Úgy voltam vele, ha ma délutánig nem javul a dolog, felkeresem legalább a körzeti dokimat.

ha ő azt mondja, menjek a nőgyógyászatra, sztk-ba, akkor azonnal indulni fogok, de megpróbálom, hátha a körzeti ért annyira a dolgokhoz, hogy felír valamit, illetve megnézi a vizeletemet ( most is viszek egy kis mintát, üvegbe)

Szerintetek ? sajnos a nőgyógyászaton 3-4 órát ott szoktam várakozni, és szeretném ezt most megúszni.

Terhes gondozóba pedig szerdán megyek.



2015. szept. 21. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel tud írni gyógyszert a körzeti orvos is.
2015. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez hihetetlen komolyan.... Nyilván a fiatal doktornő félt felelősséget vállalni az antibiutium után. Menj a háziorvosodhoz remélem ő nem ilyen töketlen. Többet árt hogy szenvedsz mint a gyógyszer. Én a 8. hétbe kaptam antibiutikumot a 2 hetes prücsök itt fekszik mellettem köszöni semmi baja!!
2015. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Itt egy profi felfázó! :(

Ami segíthet kibirni, az az irdatlan mennyiségű folyadék!

Próbálj meg minél többet inni! Az inger azért van mert ürülne a gyenny és a folyadék segít.

Vörösáfonyalé is nagy segítség, és sok Cvitamin!

A szúró fájdalmat enyhíti egy forró vizes palack, amit a lábad közé szorítasz.

Egy kamillás-cickafarkas fürdő is segít.

Viszont a víz csak a hasad alá érjen!

De ezek tüneti kezelések, hogy elviselhetőbb legyen. Mindenképp doki!

2015. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na hazaértem a dokitól!

Azt mondta amit az ügyeleten írtak ki, az "lepkefing" ehhez képest.

Mert hogy ha már szabad szemmel látni a fehér darabokat a vizeletembe, akkor nem sima felfázás, hanem valami durva bakteriális fertőzés lehet, és erős antibiotikumot írt fel.

6 napig szednem kell, ezután kaptam egy ampullát is, amit a gyógyszer szedése után az ÁNTSZ-en le kell adnom..mármint a vizeletemet, és tenyésztést csinálnak.

Most pedig pihennem kell sokat, és sok teát inni!

Köszönöm a válaszokat, akik írtak, nagyon szemét a körzeti dokink, most kellemesen csalódtam benne

2015. szept. 21. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!