Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Tapasztalatból...

Anyukák! Tapasztalatból megírnátok, mit kell szülés előtt feltétlenül beszerezni a babának?

Figyelt kérdés
Gondolok itt inkább az apróságokra, hisz a babaágy meg a társai alap. Ruhából is el vagyunk látva - örököltünk egy csomót, van már pelus kezdő csomagunk is, cumisüveg, bébiőrző. A gondom az, hogy karácsonyi lesz a bébi és ha pont úgy születik, még a boltba sem tudok leugrani beszerezni. Például tápszert milyet javasoltok? (Természetesen szoptatni szeretnék, de ha valamiért nem indul meg a tejem, legyen otthon valamennyi amivel kihúzzuk az ünnepeket.) Minden tanácsot szívesen fogadok.
2015. szept. 29. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszertar van nyitva vészhelyzetre mindig. Se cumisúveg, se tápszer nem kell. Nyugalom kell nektek. Sok. Egy kis kad nem árt, némi tetra pelus. Más nem kell.
2015. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Na én azért nem állítanám,hogy butaság legalább egy cumisüveget megvenni. Speciel nálunk a férjemnek kellett rohangálni mielőtt hozott haza bennünket, mert nem lett tejem. És nem is volt mindegy (egy Aventes volt itthon),hogy milyen üveg, mert a kórházban NUK-ból ivott és azt fogadta csak el. Én azt mondom,hogy egy 1300 forintos üvegbe senki nem hal bele.

Tápszert kapsz ügyeletes patikában, de ha úgy jön ki, nálunk még a kórházban is adnak.

Lázcsillapító kúpot a doki fog kiírni, az nem gond,ha van otthon, meg mondjuk egy orrszívó porszívó.

2015. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A nyugalom meg lesz. :) Ezért is akarok mindenre felkészülni, így is lesz egy csomó dolog amire mégsem leszek felkészülve. :) A cumisüveget én is azért tartottam fontosnak, mert ha ne adj isten nem lenne tejem nem szeretnék még ezek után is futkosni, főleg ünnepek alatt, amikor nyitva sincs szinte semmi! :) Az orrszívóra és a lázcsillapítóra nem is gondoltam! Köszi a tippet! Már írom a listám! :)
2015. szept. 29. 17:54
 4/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok! Ami még nekem jól jött az a vízhőmérő. Én nem bíztam abban,hogy tutira eltalálom "kéz" alapján a hőmérsékletet. Most szülöm a második babám, de most is vettem (az előzőt elhagytuk). 600 forint volt, ez sem egy nagy összeg.

Textilpelusból is jó,ha van legalább 10-15 darab. Matracvédő lepedő még jól jön, ha az ágyban kifolyik a kaki vagy a pisi, akkor a matrac nem lesz olyan.

Igazából,ahogy írod az alap meg van. Aztán meg útközben majd kiderül,hogy mi kell, azt be lehet szerezni.

Az én fiam tápszeres volt, így én vettem cumisüvegmelegítőt, ami éjjel baromira jól jött, de ez nem feltétlenül szükséges.

2015. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mikor hazaértünk a kórházból már küldtem is a férjem mellbimbóvédő krémért és mellszívóért. Először garmastan krémet vett az nem vált be mert le kell mosni így végül a lansinoh lett amit csak letöröltem és nagyon bevált, ill. még egy babamérleget is vettünk de azt a védőnőnél is lehet bérelni. Nekem hirtelen ez jutott eszembe.
2015. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanebből a megfontolásból vettem tápszert, mint te, és szükség is volt rá alkalmanként. Hipp bio-t vettem, majd miután lejárt a szavatossága, a DM-ben vettem szintén biót. Szerencsére sikerült úgy kiviteleznünk a szopizást, hogy egyik sem került teljesen elfogyasztásra.


Egy kézi mellszívó mindenképpen hasznos, megóvhat a mellgyulladástól is. Ha szülés előtt tudtam volna amit ma tudok, akkor Medelát vettem volna. (Most már az van.)

Szilikon mellbimbóvédő is jól jöhet, ha netán kisebesedne a mellbimbód, illetve tiszta lanolin az ápolásra. Én 100%-os biót használtam, és bevált. (Ökokuckóból szoktam rendelni) Babapopsi kipirosodására is kiváló, bár nálunk csak akkor kellett, ha nem tudtunk eldobható ökopelust beszerezni, egyébként nem.

Babapopsit egyébként is csak tiszta vízzel ill. víz+rózsavíz+mandulaolaj+körömvirágolaj elegyével tisztítottam mindig. Fürdéshez is mandulaolajat és/vagy kecsketejet, vagy semmit sem használtunk. ;)

Az első hónapokban melltartóbetétre is szükséged lesz. Én mosható (bambusz és biopamutot) és eldobhatót is használtam. Előbbit inkább itthon, utóbbit házon kívül.


Orrszívóból ha teheted, Nosiboo-t szerezz be, sok kellemetlenségtől megkímél majd benneteket. Az sem árt, ha tengeri vizes orrspray is van otthon. Én kizárólag Sterimar-t veszek, mert abba más nincs és nem hajtógázos.


Ami még szintén hasznos, ha lesz egy IBCLC-s szoptatási tanácsadó elérhetőséged, akivel legalább egyszer, vagy még a szülés előtt, de még jobb ha a kórházban személyesen is találkozol. Az egész országban vannak, nem csak Bp.-en.


Bébiőrt mi nem vettünk (felesleges, mi őrködtünk), de légzésfigyelőt igen. Szerintem ez a legjobb, és bérelni is lehet, vagy eladni nekik a használtat: [link]


Menjetek el egy csecsemő- / gyermek-elsősegélynyújtó tanfolyamra is, mert anélkül semmit sem érnek ezek a szerkentyűk. [link]



Cumi nem kell. ;) Ha mégis kellene alváshoz, akkor azt később is ráérsz venni.


Ennyi jutott most eszembe. 16 hónapja szoptatok, igény szerint.

Minden jót nektek!

2015. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előzző vagyok. Hordozókendő (tanfolyammal együtt) vagy csatos hordozó sem árt.

Mi babakocsit altatásra - szinte csakis arra - sokat használtuk, használjuk. Teljesen vízszintbe dönthetőt.

2015. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*előző (nyilván egy z-vel)
2015. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat! Már fel is írtam a listámra! :)
2015. szept. 30. 22:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ezek szerint kb. egy időben szülünk:) Én december végén. Ugyanezeken gondolkodtam,hogy mi az, ami nem feltétlen kell, de jól jöhet, mivel ünnepek lesznek. Én is vettem cumisüveget, meg játszócumit is, arra az esetre, hogy ha gond lenne a szoptatással. POnt én is amiatt veszem meg ezeket, hogy ne ünnepekkor kelljen rohangálni. Én vettem Avent bimbóvédő szilikont, 2000FT egy pár és tokja is van. Ezt nekem nagyon ajánlották, mert megelőzi a kisebesedést. És a Lansinoh krémet is ajánlották, állítólag ezt már jó elkezdeni használni a várható szülés előtt 2 héttel, mert ez is megelőzi a bimbó kirepedését. Én mellszívóból csak a kórházi pumpásat szerzem be, kb. 1000-2000FT lehet. Úgy vagyok vele, hogy ha később szükség lenne komolyabbra, akkor majd szerzek be. Sógornőm ezzel is kiválóan elboldogult. Én ezekre sajnálom a többezer FT-ot. 27hkm
2015. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!