Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas prolaktin terhesség...

Anneee25 kérdése:

Magas prolaktin terhesség alatt? Mértek nektek terhesen prolaktint?

Figyelt kérdés

12 hetes kismama vagyok. A háziorvosom csináltatott teljeskörű labort. Az eredményem 1130, a referencia értékek 40-530, szóval a maximum duplája.

A háziorvosom semmit se tudott rá mondani! Elmentem neurologushoz, ők is egymást kérdezgették.

Nincsenek értékek, kimutatások terhességről, ezért lenne nagy segítség, ha nálatok lenne ilyen érték.Elvileg terhességnél azért sem mérik, mert kiugróak az értékek.

De! AZT SEM TUDJÁK KIZÁRNI, HOGY NEM AZ AGYALAPI MIRIGY TUMORA.......

De abszolute nem éreztem kompetensnek a válaszukat, volt aki rágooglizott:)



2015. szept. 30. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem mértek. De lehet, hogy csak az én beteg logikám, de terhesen ennek mi értelme van? Tej fog termelődni a melleidben, természetes, hogy magas a prolaktinod. Én ezen nem agyalnék.
2015. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálam nem mértek ilyet
2015. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1291793302.8078.pdf


Nem is értem terhesség alatt minek prolaktint nézni... meg jó, hogy nem fér bele a nem-terhes referencia tartományba.... milyen orvosoj praktizálnak, jesszus mária! Belinkeltem egy hormonos táblázatot, ebben vannak terhes referencia értékek is, többfajta mértékegységben - figyelj arra is, a kérdésedben nem írtál mértékegységet.

2015. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)akkor kezdek megnyugodni hogy nem tumor....

A teljes eredmény : Prolactin 1130,00 mIU/l .Referencia tartomány: 40,00-530,00

Köszönöm a táblázatot,mindjárt megnyitom(mobilról nem megy).

2015. szept. 30. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha agyalapi mirigy megnagyobbodàs, azt se úgy képzeld el, mint egy agydaganatot :) kismillió nőnek van a magas prolaktinjàval gondja, aminek az egyik oka az agyalapi mirigy, de ez simàn kezelhető, és nem kórhàzi vagy egyéb komoly kezelésre kell itt gondolni.


Nem néztek nekem sem terhesen prolaktint, szerintem felesleges is.

2015. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy sejtettem... a te mértékegységedben 4420-ig jó terhesen a prolaktin.... :)))))))) ilyen béna orvosokat.... :)))))
2015. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Akkor Szerintetek elmenjek MR-re vagy szükségtelen?
2015. szept. 30. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Az MR elvileg nem káros kontrasztanyag nélkül terhesen sem (nekem sajnos kellett más miatt), de ez a te esetedben egy teljesen felesleges vizsgálat.
2015. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!