Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a babám 1 max.2 nappal...

Ha a babám 1 max.2 nappal kisebb UH alapján, mint a mensi alapján számolt kor, akkor mi az esélyesebb?

Figyelt kérdés

A ciklusom 12. és 23. napján voltunk csak együtt a férjemmel. A ciklusaim általában 30-33 naposak voltak mindig is, nagyon ritkán volt 28-29 nap, a teherbeesésem előtti 2 utolsó hónapban 36 és 39 nap volt, igaz, mindkétszer pont középidőben voltam beteg, nálam ez mindig eltolta a peteérést, ezzel pedig ugye a ciklusom hosszát.

Ha a 12. napi együttlétből jött össze, akkor pár nap biztos eltelt a peteérérsig, ami ugye nem lehetetlen, hogy kibírják a spermiumok, de nyilván minden nappal csökken az esély.

Ha a 23. napiból, akkor nem kellene 1-másfél héttel kisebbnek lennnie, mint a mensiből számolt kor alapján? Vagy behozhatja ennyire magát egy baba így a 17. hétig?

Csak kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy ha van aki biztosan tudja később fogant a babája, akkor az mindig megmutatkozott a baba méretében is?

Milyen nemű babád lett?


2015. okt. 5. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

1-2 nappal???


Eleve csak a 12. hetig lehet csak kovetkeztetni a mereteibol a fogantatas idopontjara, utana teljesen egyeni a novekedes.

2015. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy az uh alapján tippelt kor csak hozzávetőleges. Ha csak egy mm-t is odébb méri az egyik csontot a szonográfus, már más kort és méretet ír ki. Erre alapozva sajnos semmit nem lehet megállapítani. Ha egy hét vagy több az eltérés, arra már lehet adni, 1-2 napra nem.
2015. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, 1-2 nappal. Pl. amikor mensi alapján 14 hetes voltam, akkor UH alapján 13+4. Amikor 17+4, akkor UH alapján 17+3.

Azt is tudom, hogy egyéni a baba növekedése, de lehet ennyivel nagyobb, ha mondjuk másfél héttel később fogant, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva? Tapasztalatokra lennék kíváncsi...

Azért köszi!

2015. okt. 5. 14:16
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerencsére ilyenen nem kellett gondolkodnom, mert az orvosomnak egy modern UH gépe volt.

Beütötte az utolsó mensi idöpontját, és a mérések után a gép nem azt dobta ki, hogy melyik héten, napban van HANEM, hogy a mensi szerinti hétnek az alsó és a felsö határa közé esik-e.


Egy ember, egy gyerek, egy magzat nem ´gy fejlödik mint a tamagocsik, hogy ha ma adik neki enni holnap két egységgel nagyobb lesz. A fejlödés egyenletes de egy nagy határon belül.

Pl te 30 évesen 150-190cm között 45-70 kg között normál személynek számítasz. Ez alatt vagy felett vagy rendkivüli, amit meg kell nézni miért.

A magzattal ugyan az. A 20-ik héten pl az x-y mm közötti méretbe kell beleesnie. Ha ez alatt vagy felett van akkor megnézi az orvos, hogy mi a baj. ha minden UH-nál eltér akkor lehet nézni, hogy hátha nem is akkor volt a peteérés mint gondolnák.

2015. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Bocsi, közben olvastam a második hozzászólót is...

Szóval biztos nem érthetően fogalmaztam, de nem az 1-2 napos eltérésen van a hangsúly, hanem, hogy a 23. napon fogant babának elvileg 1-másfél héttel! kéne kisebbnek lennie, met ugye nem a kb. 14. napon fogant, ahogyan azt számolják. Nekem mégsincs ez az eltérés. Akkor inkább a korábbi, bár jóval a peteérés előtti együttlétől foganhatott?

2015. okt. 5. 14:19
 6/22 anonim ***** válasza:

1-2 napos pontossággal nem lehet megmondani, az uh a 12. hétig az átlag méretek alapján megmondja, hogy kb. emnnyi idős a terhesség, de tényleg el lehet 1-1 mm-et is mérni. Utána már simán behozhatja, vagy végig tartja a méreteket.


Nekem a ciklus 19-20. napja körül foganhatott, a 7. és a 10. heti uh-n is kisebb volt 1 héttel, ez alapján is számolta ki az orvosom a születés várható időpontját. A 19. heti uh-n ehhez képest 2 hetet hozott be, úgyhogy most a terhesség korához képest 1 héttel nagyobb. De még ez sem jelent semmit, nemcsak a mérési pontatlanság, hanem az eltérő mértékű és ütemű növekedési ritmus miatt. Simán lehet, hogy legközelebb majd 1 héttel kisebbnek mérik, vagy 3-mal nagyobbnak:D


Abból, hogy mikor lett pozitív a teszt, illetve a 12. hétig végzett uh méretekből meg lehet mondani, hogy melyik együttlét lehetett a sikeres, de ez is csakk tipp, mert 1-1 hetes eltérések is lehetnek akár még a 12. hétig is. Akkor kellene 1-1,5 héttel kisebbnek lennie, ha valóban a 23., vagy azutáni ciklusnapon fogant. Ha nem kisebb, akkor előtte, a 12. nap után valamikor (ami ugye akár a 17-19. nap is lehetett).

2015. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Meg egyszer: a 12. heti eredmenyeket nezd csak!


De ha a "tapasztalat" erdekel: az elejen a babam le volt maradva, a 12. heti is epp hogy beleesett a savba. A terhesseg vegere olyannyira behozta hogy 2 hettel idosebbnek tunt, pedig 1 hettel kesobb fogant. 38. hetre szuletett vegul.

2015. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mondd az utolsó menzeszed idejét, egy crl méretet, meg a konkrét dátumot, amikor a crl-t lemérték.
2015. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Na most sikerült rendesen értelmeznem a kérdésed:) Ha 1-2 nappal kisebb, és a menzesz alapján számoltak, akkor a 13-16. ciklusnap (ha az átlag méretek rád teljesen stimmelnek, akkor a 15. nap) környékén foganhatott, tehát úgy néz ki, a 12. napi együttlétből. Ezek alapján a neme amúgy bármi lehet, lányhoz szokták a peteérés előtti 2-3 nappal korábbi együttlétet javasolni, de több anyuka is írta már itt, hogy kisfia született.


Nekem kisfiam lesz, a 18 és 19. napon voltunk együtt.

6-os voltam.

2015. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A megtermékenyülés nem feltétlenül az aktus napján történik!!! Csak akkor van így, ha pont akkor van ovuláció is. A 12. napi együttlét és az ovulációd között napok is eltelettek, de mivel a spermiumok még jópár napig életképesek, létrejöhetett a terhesség. Extrém esetben egy hét is eltelhet az aktus és megtermékenyülés között - ez a pete kiszabadulásának idejétől függ. Röviden: az aktus időpontja nem mondja meg, hogy mikor találkozott a két sejt, azzal nem számolhatsz!
2015. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!