Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alkoholra miért nem kérdezn...

Az alkoholra miért nem kérdeznek rá soha?

Figyelt kérdés
Sok vizsgálatnál a szokásos gyógyszerérzékenység mellett rákérdeznek,hogy a kismama dohányzik-e,de az alkoholra sosem. Császárra várok éppen,és feltűnt.
2015. okt. 6. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos fel sem tételezik. A dohányzás azért gyakoribb szerintem.
2015. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

mert az alkalmi alkohologyasztásnak nem egyértelmű hogy magzatkárosító hatása lenne, pl a napi egy deci bort még vannak oldalak, amik javasolják is...(én nem, de sok anyuka "remeg" érte, hogy de, igenis ihatja..)


az alkoholizmus lenne inkább probléma, de azt ránézésre is lehet látni valakin, így kérdezni is felesleges lenne

2015. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a dohányzás függőség, folyamatos nikotinbevitelt jelent! az alkoholizms lenne a megfelelője, de az azért olyan amit nem tudsz 9 hónapon át titkolni.. egyébként nem remegés kérdése, én is megittam pár cidert a terhesség alatt, nem remegve :D
2015. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szülészeten dolgozom, mindig rákérdezünk az alkoholfogyasztásra is a dohányzás mellett.
2015. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a remegés szót átvitt értelemben írtam, a ragaszkodik helyett irónikusan..


amúgy a szervezet alapból termel nikotint, a dohányzó viszont mesterségesen viszi be, így a szervezete neki leáll a termeléssel. amikor leteszi a cigit a szervezetben ezért jelentkezik nikotinhiány.

2015. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rá szoktunk kérdezni a dohányzásra, a kávézásra, az alkoholra, sőt még a drogfogyasztásra is.
2015. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!