Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » E-Coli baktérium. Hogy kerülhe...

E-Coli baktérium. Hogy kerülhetett hüvelybe, veszélyes a babára?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok, az orvosom már korábban is vett kenetek ami Streptococcus fertőzést mutatott, kaptam rá antibiotikumot. Két hete vett kontrollt ebben meg már E-Coli is volt. Nem értem hogy sikerülhetett. Én amúgy is fogékony vagyok a nőgyógyászati fertőzésekre ezért kifejezetten odafigyelek a higiéniára, arra hogy hogy törlöm meg magam és soha sehol nem ülök rá a WC-re sem csak itthon. Rendesen mosok kezet is. De a legjobban az aggaszt, hogy nem veszélyes-e a babára. A streptococcus miatt a szülés alatt kapok majd antibiotikumot az ettől is védi a babát?
2015. okt. 8. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is az volt terhesen.Coli is meg streptococcus...Csak akkor veszélyes ha nyitott a méhszáj..Gondolom ezt ellenőrizték mikor megállapították a vírust..Szedtem egy kis antibiotikumot, és annyi..Aztán császárral szültem, a Kislányt azonnal megnézték hogy elkapta e, szerencsére nem, de kapott ő is antibiotikumot..Sajna így kezdte az életét, de teljesen egészséges..Most 4 hós..:)
2015. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tangát hordasz, vagy bővebb folyásod van, akkor az bőven elég, hogy "átússzanak" a két nyílás között a baktériumok.


Szülés előtt ismét vesznek kenetet, ha pozitív bármilyen -coccusra, akkor 3 napig preventíven antibiotikumot fog kapni. Ha az ő vérében is kimutatják, akkor a 3 nap 5 napra hosszabbodik.


Egyébként pár nap alatt is megjelenhet új fertőzés. Nekem MRSA-t találtak, 3 nappal később az kezelés hatására eltűnt, lett helyette Straphylococcus. Így a 3 napos antibiotikum kúrát nem úszta meg.

2015. okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nalam is ez volt a helyzet - streptoc mondjuk nem volt. Az ecolit nem is kezeltek. Azt mondta az orvosom h nincs teendo. Normal huvelyi szulesem volt es semmi baja a babanak. Sztem nekem az aranyerem miatt volt.
2015. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Folyásom van elég sok mióta terhes vagyok, lehet akkor ez okozta a problémát. De megnyugtattatok köszönöm.
2015. okt. 9. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!