Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most szült a kiskutyánk és 4...

Most szült a kiskutyánk és 4 honapos terhes vagyok, elkaphatok bármilyen fertőzést? Vagy ez nem igaz?

Figyelt kérdés
4 honapos terhes vagyok és van egy palotapincsink akinek most születtek kölykei pontosabban kettő, és ugy egy honaposak de nincsenek beokltva. Ráadásul bolhát is összeszedett a szomszéd kutyátol. és éjszaka hiába viszem ki reggelre mindig bepisil a konyhába lehet akármi fertözésem?

#terhesság és háziaállat
2015. okt. 8. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha TE nem szeretnéd a kutyát akkor nem takaritanál utána és nem vinnéd sétálni,ezt is mondd meg neki.

Szobába meg a baba miatt se menjen majd be mert ha bolhás akkor a matracban is szépen elszaporodhatnak a bolhák és tele lesztek csipésekkel.Párod nem egy felelős állattartó sajnos.

(az már csak a magánvéleményem ha kutyával ennyire nem tud bánni,mi lesz majd gyerekkel??)

2015. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
hát igen...a kutya kérdés nagyon nagy dolog nálunk mert hát ő ezen a véleményen van én azon...de ha meglesz a pici akkor aztmondta tényleg nem lehet a házban majd csinál nekik helyet... :) mert ha nem akkor az tuti hogy nem hozom ide haza a picimet... ő is nagyon várja a kicsit csak most azt hiszi amig terhes vagyok addig nem lesz semmi velem ill, a babával... na de most nem engedem enki ezt mert utánanéztem most és nagyon nem szeretnék bajt...
2015. okt. 8. 14:31
 13/18 anonim ***** válasza:
légy határozott!! és meg akarja tartani a kiskutyákat is????majd mindről te gondoskodhatsz?nem lehet egyszerü a pasid...
2015. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem kell félned a kutyától, amennyiben a párod felelős állattartó (és apa-jelölt) módjára elviszi a kutyákat egy állatorvoshoz és végigcsinálja az alapvető higiéniai és egészségügyi protokollt. De minél előbb, mert a bolhák hajlamosak elszaporodni.

Megértem, hogy nem szívesen hoznád haza egy bolhás lakásba a picit, de hidd el, egy tisztán tartott, ápolt kutya semmivel nem hordoz több fertőzési veszélyt, mint egy emberi látogató. Nyilván nem hagyod, hogy a kisgyereket megnyalogassa. Nagyon kevés kórokozó van, ami állatról emberre terjed.

Ettől függetlenül a kutyát meg kell nevelni, nem az a megoldás, hogy amint megszületik a gyerek, repül a lakásból, mert szerencsétlennek beleszakadna a szíve. (Mellesleg a párod részéről sem épp dicséretes ez a hozzáállás.) Kompromisszumot is lehet találni, és ezt MOST kell elkezdeni, nem amikor a gyerek már megszületett. Párod emberelje meg magát és tisztázza ezt a helyzetet.


Az én gyerekem is két kutya meg egy macska mellé fog születni, de a kutyáim magaviseletéért és egészségi állapotáért tűzbe tenném a kezem.

2015. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
igen persze..nem repülne a házbol a kutya...csak hát lenne neki egy kis helye valahol ami nem a közelemben ill. a baba közelében van ..amugy is allergiás vagyok a kutyaszörre...képzelhetitek....nem sulyos na de nem kellemes...és akkor a szöre persze hullik rendesen..föleg most hogy vakarozik ...na de orvosoljuk a problémát...mert három kutya azért gond egy kisbaba mellet egyedül...mert ö sokat dolgozik reggeltöl estig szoval mindenképp rám marad...
2015. okt. 8. 14:55
 16/18 anonim ***** válasza:
Na de akkor se mentség h oltásaik sincsenek a kutyusoknak...féregtelenités 3 havonta mindegyiknek,chipeltetés szintén kötelező.Miért akart párod kiskutyát ha azt az egyet se tudja ellátni??Legalább a kicsiket ajándékozzátok el.
2015. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na..jol összevesztünk nem kicsit....nem is érdekel már komolyan...még azt merte mondani hogy akkor haggyuk egymást békén...mert a kutyáért igencsak képes lenne dobni...mert elözö kapcsolatai is futottak már zátonyra ilyen dolog miatt...hülye vagyok mint az állat... elhiszem hogy szereti de ilyen stilbe nemhiszem hogy normális...mind1... csak akik hasonlo helyzetben vannak , azok is gondolkodjanak el, hogy egy ilyen pasi mellett nem biztos hogy minden oké lesz!!!
2015. okt. 9. 10:20
 18/18 anonim ***** válasza:

hát valoban nem normális a pasi ha inkább a kutyát választja..elgondolkodnék a helyedben ha miattad és a baba miatt semmi kompromisszumra nem képes.

Én is imádom a kutyáimat,ill. már csak egy van,de beláttam hogy nem a kutya az első már....ha több kapcsolata is emiatt ment tönkre és igy se tud magába nézni hogy benne lehet a hiba akkor nem várnék tőle tul sokat.

2015. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!