Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, az az...

8 hetes terhes vagyok, az az igazság, hogy nagyon félek. Tudtok adni tippeket? Többi lent.

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok, állandóan émelygek,hányingerem van, fájdogál a pocakom, a melleim is megnehezedtek, fáradtabb gyengébb vagyok sokkal, előtte fürge,élettel teli voltam. Nagyon félek ,hogy valami baj lesz a babával,mindenre nagyon próbálok odafigyelni,,terhesképzésre " is beiratkoztam,minél többet tudjak a babavárásról.lenne pár kérdésem: Ti hogy veszitek rá magatokat a többszöri ivásra? Milyen vizsgálatokra kell mennem ezután?( holnap megyek védőnőhöz) Normális,ha.ennyire féltem a babát? Szinte mindenre azt hiszem,hogy ártok neki.:/
2015. okt. 7. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele.. tünetek normálisak és a legtöbb elmúlik. Fáradtság nagyon durva volt de 12 hetes kor körül elmúlt. (Egyébként állandóan megyek és tevékenykedek, elég energikus vagyok alapból)

Hogy vettem rá magam az ivásra? A szervezetem megoldotta, ha nem ittam meg 2-3 liter vizet, fájt a fejem.

Először lesz egy általános vervetel, vercsoport meghatározás, szifilisz és hepatitis b szűrés, ekg vizsgálat. Majd 24 hetes korig semmi, itt általános verkep és terheleses cukor, 28 hetesen ha rh - vagy ellenanyag szűrés, 36 hetesen verkep és ellenanyag szűrés. Ugye uh 12, 18, 32 és 38 hetesen, terhesgondozás havonta.

Próbálj meg ne aggódni annyit, szülés után még rosszabb lesz. Én is rengeteget aggódtam a terhesség elején, most kisbabával meg aztán főleg.

2015. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a 6. héttől olyan rosszul voltam, hogy nem tudtam ilyeneken gondolkozni, kb. haldokoltam...

Inni... Hát az nagyon nehezen ment. A sima víztől hánytam, a citromos víz volt az egyetlen, ami ha kis ideig is, de bent maradt.

Kortyonként ittam. Sehogy se volt jó amúgy.

2015. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tüneteid azt jelentik, jó a hormonális háttere a terhességednek. Ilyen tünetek mellett minden okod meglenne rá, hogy kicsit megnyugodj! :) Tökéletesen megértem az aggodalmadat, és az nem is baj, ha fokozottan ügyelsz mindenre, de a tünetek miatt ne aggódj, én ugyanígy voltam, és a babám remekül érezte magát odabent. Annyira, hogy végül nem is igen akart kijönni. :) (Aztán amikor rájött, hogy muszáj lesz, az is nagyon flottul ment, és egy olyan kis vasgyúró lett, amilyenre nem is számítottam.)

Boldog babavárást!

2015. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 H_Vivien ***** válasza:
Ne aggódj, ezek mind normális tünetek. Nálam is volt folyamatos émelygés, amin a savanyú cukorka segített nekem. Persze nem zacskószámra kell enni. A fáradékonyság is normális, nekem volt, hogy az is nehézséget okozott, hogy kinyissam a szemem :) Nálam hisztirohamok jöttek, mindig sírtam, volt, hogy abba sem tudtam hagyni, ok persze sosem volt, de a hormonok nagyon megviseltek. A dokim szerint az is normális. A 12. héttől minden megváltozik, onnéttól jó lesz minden, bár nálam a fáradékonyság megmaradt, csak nem olyan drasztikusan. A babára nem kell ilyen görcsösen vigyázni, ami Neked jól esik, az Neki is. A féltés normális dolog, hiszen jönnek az anyai ösztönök, de ahogy az én dokim mondta, "bivalyerősek" ezek a kis csöppségek. Ne idegeskedd túl a helyzetet, iszonyú változás megy végbe Benned, ezzel jár, de elmúlik :) Jó egészséget és boldog babavárást :)
2015. okt. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 8 hetes terhes vagyok és ne aggódj ugyanígy vagyok.Nekem az előző terhességemnél a kisfiamnál ez nem volt így nagyon fura.Én is abba bízom,hogy a 12.héttől jobb lesz.Kitartás!Én jövőhéten megyek a nőgyógyászhoz és utána mindenféle vizsgálatra+védőnő.Te hova valósi vagy,hova jársz orvoshoz kedves kérdező?
2015. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!