Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el a...

Gabi86 kérdése:

Ti mikor mondtátok el a gyerkőcnek hogy tesója lesz?

Figyelt kérdés
29 hós a lányom és 12 hetes terhes vagyok.mikor a ,,legalkalmasabb,,?
2015. okt. 24. 01:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Meg raer szerintem,ha elkezd novogetni a pocakod jobban,akkor eszreveszi majd es talan rakerdez h mieet nott meg hirtelen de ha nem akkor is eleg kesobb.Az en lanyom 3 honapos volt mikor kiderult h tesoja lesz szoval az targytalan volt:)most varom az ocsijuket es nyaron mondtuk el(3esfel es 2esfel evesek)a tesot november vegere varom:)(uramisten egy honal es szulok,most fogom fel:D)

Van egy ismerosom akinek 2,5 eves volt a kislanya mikor elmondtsk neki h tesoja lesz,miutan a kislany betoltotte a 3-at azutan nem sokkal elment a baba:((26.heten)szegeny kislany nem ertette,es en emiatt feltem elmondani nekik nehogy ok is ezt erezzek ha bekovetkezik veletlenul:(

Azota a kislany 4 es fel eves es megszulett 3 honapja a huga:)

Most kicsit hosszu lett de igen varnek vele meg.Sok boldogsagot:)

2015. okt. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. okt. 24. 02:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én lànyom 25 hónapos, de abszolút nem foglalkoztatja hogy miért nagy a hasam.. Néha odajön és mutogat hogy "pocak, pocak" aztàn megy is tovàbb. Kb 13-14 hetesen mondhattam neki hogy mi a helyzet de lövése sincs a témàról azóta sem, nem érti mi az hogy testvér , ha meg azt mondom hogy baba van bent, akkor a sajàt hasàra is mutogat hogy "baba"...
2015. okt. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nalunk nagyobbak a gyerekek, 6 es 7 evesek. Mi eredetileg a 12 hetes uh-t akartuk megvarni. Vegul ugy alakult, hogy 8 hetesen volt egy enyhe verzesem, raadasul hetvegen, mindket gyerek otthon volt. Be kellett menni a korhazba. Nyilvan oket nem vittuk, baratok vigyaztak rajuk akkor, viszont valamit hallhattak, vagy leszurhettek, mert este megkerdeztek, hogy tenyleg lesz kisbabank?

Szoval mi nem nagyon akartuk mar titkolni, vagy hazudni nekik, annyit mondtuk, hogy meg a doktornak egyszer meg kell neznie, akkor derul ki, hogy lesz-e.

Kovetkezo heten volt uh, a baba rendben volt, szoval mi akkor elmondtuk.

A te gyereked meg kisebb, konnyebb lenne titkolni, de szerintem 12 hetesen mar el lehet mondani neki.

2015. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi akkor mondtuk el, amikor mi is megtudtuk. A magzat 6 hetes volt, a nagytesó 14 hónapos. Ez már 3 hónapja volt, azóta is naponta beszélünk vele róla, mutogatjuk neki a csecsemőket és szerintem már kezdi érteni. Általában nem jövőidőben beszélünk róla, mert az még túl elvont, hogy megértse, de azt talán már felfogta, hogy anya hasában van a kistesó. Gyakran szeretgeti, puszilgatja amikor szóba kerül.
2015. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 éves a nagy és 2 éves a kicsi.

12 hetesen mondtuk el nekik. A kicsit most kezdte érdekelni (18 hetes vagyok), ahogy nő a hasam, és amikor a másodikat vártam, szintén csak akkor értett már belőle valamit a nagy, amikor már látványos hasam is volt. (Mondjuk köztük csak 2 év volt.)

2015. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 éves a fiam elég nagy(fizikàlisan) és szokàsa nagyon megölelgetni, és mivel hebrencs néha,volt hogy behúzott egyet a hasamba véletlenül (pl reggel beugrik hozzànk az àgyba) ìgy azt éreztem biztonsàgosbak,ha elmondjuk. Leültettük,hogy érezze a beszélgetés súlyàt és elmondtuk,hogy kistestvére lesz,de a tesòja dönthet még úgy,hogy nem marad velünk (volt màr több vetélésem). Nagyon örült neki és azóta nagyon sokat segìt és "vigyàz rànk".
2015. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4 éves a "nagy", kb. azonnal elmondtuk neki, ahogy pozi lett a teszt. Szerintem mindegy, mikor mondod el ndki, maximum a személyed hiedelmek (12. hét előtt nem reklàmozzuk) jàtszanak itt is szerepet. .
2015. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én igazándiból a vetéléstől tartok és ezért nem akarom mert mit mondok neki hogy magyarázom el hogy mégsem lesz resó.köszi a válaszokat
2015. okt. 24. 11:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Kb. 12. hét környékén, de már egy éve téma volt nálunk a kistesó, tudta is, hogy szeretnénk, és azt is, hogy orvoshoz kell járnom, meg gyógyszert kell szednem, hogy lehessen testvére. Szóval nála ez nem volt egy nagy meglepetés. Amúgy meg szerintem sejtette is már, nem tűnt túl meglepettnek, amikor elmondtuk, csak nagyon örült neki :)
2015. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!