Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elvetetnétek, ha gyógyíthat...

Ti elvetetnétek, ha gyógyíthatatlan beteg lenne a magzat a hasadban?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm már szült egy gyereket. AKinek külsőleg semmi baja, de izomsorvadást állapítottak meg nála,ami 3 éves korban kezdi el tevékenységét és aztán a gyemek csak leépül és tolószékbe kerülhet,aztán több izom és ideg hal el lassacskán.

Most terhes a barátnőm és kivizsgálásokra jár,hogy hordozza e ezt a betegséget,hogy örökölheti e a második gyerek is vagy nem. Ha kiderül,hogy kisfiú van a méhében akkor fenáll megint ez a betegség kockázata (50-50 százalék itt is),ha kislány akkor nem foglalkoznak az üggyel,mert csak kisfiúk öröklik ezt a betegséget. A nők csak hordozóak lehetnek.

DE! Fenáll az is,hogy egy teljesen új betegség lép be a család életébe,mert eddig ilyen nem volt családjukban.

Még mielőtt kiakadnátok,hogy honnan tudom ezt így pontosan,jó barátnőm az illető és szegény tanácstalan. Elmondot nekem mindent.

Az orvosa is megtesz midnent,hogy a lehetőleghamarabb kiderüljön,hogy kislány e vagy kisfiú és a lehető legjobbb módszerekkel járjanak el.


KÉRDÉSEM:

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Ha beteg lenne a magzat,elvetetnétek? 2 ilyen beteg gyermekkel nagyon nehéz lenne egy anyukának. Egy is nagy felelősség,teljes embert kíván,nemhogy kettő.


2015. okt. 28. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül elvetetném.Az elsőt is csak abban az esetben tartottam volna meg,ha ez nem derül ki a terhesség alatt,hanem csak szülés után.Lehet kegyetlenség,lehet lepontozni de ez nem élet sem a gyereknek,sem a szülőknek.
2015. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mandiga ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz erre válaszolni. Más ha rólad van szó, és más kivülállóként. Ismerek egy ilyen kisfiút, neki sajnos még több baja is van. Nagyon aranyos, és annyira tud szeretni. Viszont ha belegondolok abba, hogy milyen élete van, mennyire fogja fel a külvilágot, látni ahogy folyamatosan leépül és bármikor bekövetkezhet az amitől az ember fél, hogy elveszíti. Ha jobban belegondolok, akkor talán jobb elvetetni most mikor az ember még nem ismerte meg, mint felnevelni egy darabig és utána elveszíteni. Nagyon sok törődéssel jár egy ilyen gyermek, hosszú távon a szülők is belerokkannak, vagy esetleg intézetbe adják őket mert nem bírják tovább. Bármennyire is fájna, szerintem én nem tartanám meg, rettegnék minden nap, hogy hogyan lesz, egyáltalán lesz-e valahogy.
2015. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

én a pozitív tudatot erősíteném, az biztos.

tuti bele se gondolnék ilyenekbe míg az orvosok nem mondják.

2015. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%

Azt megkérdezhetem, mennyi idős terhes a barátnőd? A kisfia betegsége akkor derült ki, mikor már teherbe esett? Véletlenül esett teherbe? Ha már korábban kiderült a betegség, miért nem ment előbb genetikai vizsgálatra?

Ha a betegség kockázatának tudatában vágott bele a második baba vállalásába, akkor miért nem döntötte el előre, hogy mi lesz a sorsa a babának, ha kiderül, hogy ő is beteg?

Őszintén nem szeretnék a helyében lenni. Első felindulásból azt mondtam én is, hogy biztos elvetetném, de mire kiderül a betegség ténye, addigra egy tizen-huszonhetes magzatot kellene megszülni, én nem tudom, ezzel a teherrel jobban tudnék-e élni, mint két ilyen súlyos beteg gyerekkel. Nyilván az első "csak" lelki teher és csak nekem, a második viszont már kézzel fogható fizikai szenvedés anyának-gyereknek. Aztán eszembe jutott Stephen Hawking is, mi van, ha a szüleinek lehetősége lett volna ilyen vizsgálatokra, és előre tudják, hogy beteg lesz, és intézkednek a sorsáról, hogy ne szenvedjen.

Nem mintha értenék hozzá (ezért is kérdezem), de ez a betegség amniocentézissel nem mutatható ki? Mert ha az megoldás lenne, nem kellene megvárni a gyermek nemének kiderítését (mellesleg az amniocentézisnél az is kiderül), hamarabb pontot lehetne tenni a történet végére.

2015. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

bizonyos tesztek már 10 hetes kortól megmondják biztonsággal a baba nemét, de ezek drágák. A korionboholy mintavétel is korán elvégezhető (hamarabb,m int az amnio) ami szintén megmondja a baba nemét (ez TB támogatott)


Hogy a kérdésre válaszoljak...HA kiderülne 100%-ra, hogy beteg, nem tartanám meg :(

Viszont egy ismerősöm is így járt, orvosok erősködtek, hogy minden oké a babával, megszülheti---ugyan az a baja lett mint az előzőnek kicsinek. Ő 7 évesen halt meg, de végig testi-szellemi fogyatékos volt, kb. 10 kg...most a húgára vár hasonló leépülés. :(


Én mindenképpen csak SZAKemberekhez mennék (sztk orvosnak nem biztos, hogy hinnék) még ha fizetni is kell, hiszen ez nem játék, sem a szülőknek, sem a gyereknek...senkinek :(

2015. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
prena-niffty tesztre gondoltam, de azok 200 ezer körül vannak
2015. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyen nemhez kötött betegségeknél lehetőség van lombik program keretében arra hogy kislánya legyen. Nem értem a barátnődet, miért nem ezt választotta!

2. Egyébként ha ilyen szinten rossz életminőséggel jár ez a betegség, igen, elvetetném. Ekkora szenvedésnek nem tenném ki a gyereket és a családot sem.

2015. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes és hetes vàlaszoló mondja: elvetetném.
2015. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztosan nem is vállalnék újabbat. Eleve hogy is van ereje még egy akár egészségest majd ellátni a már meglévő beteg mellett? Vagy őt intézetbe adja?


Egy ismerősöm mesélt egy családról, ahol született egy kisbaba valami olyan betegséggel, ami miatt 1 éves kora előtt meghalt. Egyszerűen a szülők génjeiből ez jön ki. Ugyanis vállaltak utána még egyet, ugyanezzel a betegséggel született. Azóta nyilván azt a babát is eltemették.

2015. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Mivel konkrét ismereteim nincsenek, nem írtam róla, de bennem is az merült fel, hogy utánajárnék, lehet-e lombikprogrammal kiválasztani a megfelelő nemű embriót/embriókat, és azokat beültetni. Netán ha a nemet meg tudják állapítani a lombiknál, ezt a betegséget nem tudják szűrni már akkor? Sejtem, egyszerűbb lehet egy kromoszómát ellenőrizni, mint egy gént, de ha egyik megy, akkor a másikra is kellene hogy legyen lehetőség.

Ja, és egyébként szó van arról egyáltalán, hogy ha fiú, akkor ki tudják deríteni, hogy beteg-e vagy nem, vagy ez csak a gyerek születése után derülne ki? És akkor lehet, hogy most egy egészséges fiúmagzatot kellene elvetetni az 50% esély miatt? Akkor egészen biztosan nem vállalnám a terhesség megszakítását.

2015. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!