Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Három gyerekes Édesanyák,...

Három gyerekes Édesanyák, biztatnátok picit?

Figyelt kérdés

Hosszú leszek, de annak, aki elolvassa, nagyon köszönöm!!


Van két lányunk.

3 és fél és egy fél éves.

Egyke vagyok, ahogy anyukám és apukám is az.

Ők sosem akartak tesót sem maguknak, sem nekem.

Azt vallják, hogy minden szempontból egy gyerekre voltak "berendezkedve" és lelkileg, anyagilag és figyelemben sem tudtak volna kettő vagy uram bocs'á három felé "osztódni".


Amikor megtudták, hogy mi minimum két gyereket szeretnénk a Férjemmel, már kicsit furcsállták és anyum pl a mai napig picit kevésbé szereti talán a babát.

A Nagyobbikom a szerelme a mamáéknak.

Imádják a fél évest is, de messziről látszik, hogy másképp.

Kb engem is elbizonytalanítottak azzal kapcsolatban is, hogy kell e egyáltalán tesó a nagylányomnak.

Persze ahogy megszületett, rájöttem, hogy KELL és jól döntöttünk, imádjuk és egy kis angyal.

Sokkal könnyebb eset, mint a nővére, pedig Ő sem volt durva.


És itt jön az órási dilemmám... :(

Nagyon nagyon szeretnék harmadik babát!!!

Imádtam az egész terhességet, a pocakosságot, a vizsgálatokat, a szülést, a gyerekágyas időszakot is, azaz mindent!!

OK, teljesen rendben is voltam és semmi komplikáció nem akadt a terhességnél, szülésnél, szoptatásnál, napirendben.

Mások szerint is végtelenül pörgős, türelmes, mindenre időt szakító amolyan "anya típus vagyok", de mégis néha elbizonytalanodok.


A Férjem benne van a harmadik babában, (de ha én mégsem akarnék, nem keseredne el) viszont anyum pl kb úgy csinál, mintha a vesztünkbe rohannánk, ha jönne a picike.

Szerinte az egy kész káosz, zűrzavar, egyik gyereknek sem jó (hiszen nem jut rájuk egyenként elég idő) és amúgy is mi a biztosíték arra, hogy jó tesók lesznek, hamarosan mehetnénk a "nagyokkal" bármerre és akkor jön a pici, aki "visszatart" minket megannyi élménytől, háttérbe szorulnak lányok a baba miatt, holott már igazi nagyokként foglalkozhatnék Velük.

Ezen kívül mi lesz ha fiú jön a két lány után, akkor nem lesz közös az érdeklődésük, de ami a "legjobb", ezzel ma hozakodott elő: Mi lesz, ha beteg lesz?

Hát itt padlót fogtam.

IGEN, sajnos nekem is eszembe jutott és jut is minden nap, ahogy az előző két babatervezésnél is bennem volt az aggodalom.

De ennyi erővel bármikor, bárkivel lehet baj.

Egy baleset következtében is lehet beteg valaki, nem csak úgy születhet. Nem lehet így neki indulni.

Igen, az is eszembe jut néha, hogy velem is történhet bármi. (Az első szülés után atóniás vérzésem volt, de tudtak segíteni...)

Mondom ezt tehát úgy, hogy én is aggódok ilyesmiken néha és már kezdem azt érezni, hogy túl sokat kattogok, hogy, minden rendben lenne e...

Vagy ez csak azért van, mert két gyerek mellett jobban érzem a felelősséget?

Igen, félek, hogy nem lennék jól terhesen, befektetnének előbb, pihennem kéne, vagy bármi gond lenne.

Na meg most kövezzetek meg, de attól is félek picit, hogy fiú lesz.

Nagyon lányra vagyok beállítva és ha már kettő csaj, akkor legyenek hárman.

Persze a legfontosabb (közhely ide vagy oda) az egészség, és tuti, hogy imádnám és szerelmes lennék Belé, mégis tartok ettől egy kicsit.


Ha meg arra gondolok, hogy van két szép lányom, álljunk meg, legyünk boldogok, hamarosan mindent csinálhatunk, nem lesz hosszú alvásidő, babakocsi, stb

Ilyenkor azt érzem, hogy ha nem vállalnánk be, az életem hátralévő részében minden áldott nap eszembe jutna, hogy mégis mit/kit hagytam ki!!!

Három gyerekkel lenne teljes a családom.

Ez önmagában egy csoda, hogy két ember képes összehozni egy életet és a szülés szintén.

(Ok, anyum szerint ennyi erővel legyen 4-5-6 gyerekünk is...)


Anyagilag szerencsénkre teljes mértékben beleférne a kicsi.

Érdekel tehát a véleményetek, és a tapasztalatok.


Szeretnék egy nagy, boldog családot, ahol nagyjából mindenre és mindenkire jut minőségi idő és egy összetartó, minden családtagért hálás szövetség lenne a minék!!! :)


KÖSZÖNÖM az időtöket és a válaszokat!!!


2015. okt. 28. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hármat akarunk. Sehol a családban nincs három. Most jön a másodikunk, már ez is csodaszámba megy. De nem érdekel.


Azt mondom, amit magunk is megbeszéltünk:

Én akarom, a férjem akarja, a többieknek meg semmi köze hozzá. A nagyik csak rokonok, nem a mi kis családunk tagjai. Kegyetlenül hangozhat, de én így érzek. Nem szavaztatom meg, hány gyereket vállalunk, mennyit szeretünk és milyen életet élünk. Egy gyerek pedig nem a nemi szervétől szerethető vagy nem szerethető. Téma is lesz közös, nagyon sokáig.


Anyukádtól el kéne szakadnod, túlságosan belemászik az intim magánéletetekbe! Ha eddig nem húztad meg a határt, most már ideje lenne. Akkor is, ha hiszti vagy konfliktus az eredménye. Ne véleményeztesd vele az életed, és ha kérdés nélkül megteszi, kérd ki magadnak. Egy család élén állsz, védd őket!


N31

2015. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
3 van - eszünkbe sem jutott mással megtárgyalni. Jött és kész. És a vidámság, költözött a családba vele. Őt már a másik kettő is neveli, vidám, kreatív gyerkőc lett! Az elsőnél mi sokat szorongtunk, az kihatott rá, a másodiknál a féltékenység állandóan zavart - a 3.-nál ezek nincsenek. Jön és kész.
2015. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és várok ám még sok véleményt!!


Első válaszolónak főleg:

Nem szavaztatok és nem függök anyumtól.

Szinte bárki mondaná ezeket, elgondolkodnék és egy ilyen "érzékeny" témában azért könnyű elbizonytalanodni, hiszen sok ember boldogsága a tét.

Nem lebeszélni akar, csak érezteti, hogy Ő soha, semmiképp nem vállalna ennyit és ha épp nehézség van, akkor arra céloz, hogy mit várok, hát mennyi nehézség, fáradtság lesz három gyerekkel...

Tehát ha fáradt lennék, vagy panaszkodni mernék (nem szoktam!!) akkor azt kapnám, hogy hááát, én akartam.... :(


De elnézést kért ezekért és támogatnak mindenben, mégis ezeket érzem, és ezeken kattogok, így kértem a tapasztalt Édesanyák véleményét! :)

Na meg sokan azzal is jönnek, hogy ohhh, fél éves baba mellett Ők is akartak 3. gyereket, aztán ez hamar változott... :(

2015. okt. 28. 21:50
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lebeszélni akar:

- Ő soha, semmiképp nem vállalna ennyit

- ha épp nehézség van, akkor arra céloz, hogy mit várok, hát mennyi nehézség, fáradtság lesz három gyerekkel... "


Nem lebeszélni akar? Ezekkel az érvekkel? Hanem mit? :(((( Támogat? Ne viccelj! :(

2015. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi eleve hármat beszéltünk meg a férjemmel. Kettő után is úgy éreztük, valaki hiányzik közülünk, hogy még nem teljes a család. Van valaki, aki hozzánk tartozik, de még nem fogant és nem született meg...


Szóval ezt az érzésedet megértem, és erre azt mondanám, hogy egy anya egyszerűen tudja, érzi, hogy van még egy gyermeke, és várja, tudat alatt is hívja.


Ezzel szembehelyezkedik viszont, méghozzá elég erősen, hogy válogatnál a nemek között. Ne haragudj, de ezzel a hozzáállással talán mégis inkább le kéne mondani a legkisebbről.

2015. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, félreértettél!!

Nem bánnám, ha fiú lenne, sőt, valahol érzem, hogy fiú lesz és így lesz jó.

A két nagylány miatt gondoltam, hogy 3 lány jobban kijönne egymással mind gyerekként, kamaszként, mind pedig felnőttként. (gyerekvállalásnál is szuperül egymásra találnak a lányok és együtt babáznak, mint lány korukban. :D )

Szóval cseppet sem bánnám, ha nem lány lenne! :)

2015. okt. 28. 22:28
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi is harmat szerettunk volna,de bennem volt hogy mi lesz ha beteg lest,persze ez mindnel.Vagy h majd kevesebb ido jut a nagyobbakra,nem rudunk annyi helyre eljarni stb.Ugy azt terveztuk h kis korkulombseggel ez konnyebb,mert mire a nagy pl 3 eves a kicsi akkor lesz 1 es nem az van h a nagy 7 a kicyi meg akkor 1 eves.Ugyh belevagtunk es 1 honapja rettenetesen boldog vagyok,es teljes a csaladom az 5 eves kislanyommal,a masfel eves lanykammal es az 1 honapos kicsi fiammal.Es nem bantuk meg:)attol en is feltem h mi leaz ha fiu lesz de a lanyok imadjak.Ugyh szerintem mar most vagjatok bele h kicsi legyen a kprkulonbseg.Az elso idoszek nehez lesz ennyi kicsivel de menni fog:)Hajraaaaa:*
2015. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Mit nem adnek erte, ha lehetne harom gyerekem!! Egy van, o csodalatos, es a ferjem talan benne lenne kesobb meg egybe.nazt mondta meggondolja. De az a maximum.

Ha mindketten szeretnetek, vagjatok bele! Es ne is haragudj, de anyukadnak ehhez semmi koze, ez a ti kettotok dolga. Hacsak nem napi szinten bizod ra oket, hogy vigyazzon rajuk.

2015. okt. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vélekednek a szüleim, mint a tieid. Bár, hozzáteszem, ők erőszakosak, egyértelműen helytelenítették már a második babát is, nem is foglalkoznak vele annyit és úgy, mint a naggyal. Mikor elmondtam, hogy ez nekem nem tetszik, még ők voltak felhábrodva, mert szerintük azzal, hogy neki is vesznek vmit szüli/névnapra/karácsonyra már teljesítették a kötelességüket. És itt le is van tudva a gyerek. A nagyot áthívták játszani egy másik szobába, a kicsi meg kapott egy labdát, és üldögéljen velünk a nappaliban. Ez nekem nem normális dolog.

Szóval mondom, sokkal rosszabbak, mint a tieid.

A párom 4 gyermeket szeretett volna, én azt mondtam, háromszor szülök, többet nem vállalok. Hát, harmadjára ikreink lettek. Nagyon nehéz volt az eleje. Igen, hamarabb befektettek, ott töltöttem a karácsonyt is, mikor hazajöttünk meg rettentő fáradt voltam napi fél órás alvások mellett. Ketten csináltuk végig a párommal, a szüleim úgy szerettek volna segíteni, hogy a legnagyobbat elviszik, hogy 'ne legyen útban'. Három kórházban a gyermekeim nélkül töltött hét után ez volt az első mondatuk. A kicsiket egyszer látták, talán fél percre, eszükbe nem jutott felvenni őket, vagy két szót szólni hozzájuk. Hasonló megnyilvánulásaik miatt nálam betelt a pohár, február óta nem találkoztunk velük. A legnagyobb 6, a kicsi 2, az aprók 10hónaposak. És imádják egymást. A kicsik csüngenek a nagyobbakon, és olyan jó hallgatni, mikor négyük játékától zeng a ház esténként. A mi életünk így lett teljes.

2015. okt. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, az írásodból egyértelműen látszik, hogy vágysz még egy gyermekre, úgyhogy hajrá, vágj bele! Kétségei persze mindenkinek vannak, de te is írtad, hogy úgy érzed ha nem vágnál bele akkor lemaradnál valamiről, amit nagyon szeretnél.

AZ viszont teljesen irreleváns, és szerintem lényegtelen info hogy a szüleid egykék-e vagy sem, illetve írásodból úgy tűnik ki, hogy a kétségeid főleg azok miatt van amiket anyukád mond neked. A szüleidnek semmi köze ahhoz hogy ti a pároddal hány gyereket akartok!

2015. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!