Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
36 éves nö vagyok.Van egy élettársam, akivel együtt élek hosszabb ideje.Én nagyon szeretnék már gyereket, ö nem akar.Nemrég teszteltem pozitívat, 2 év után. Meg akarom tartani a babát,ez nem kérdés!!! A kérdés csak az, hogyan közöljem finoman vele, elkerülve a komoly vitákat.Nem az a fajta férfi, Aki csak úgy lelép, egy vita után, sokmindent "túléltünk" már az évek alatt. De a gyerekkérdés mégis komoly dolog. ITT olvastam az oldalon, sokan kis cipöt vesznek és azt csomagolják diszdobozba, de az más helyzet, ott a férfi is várja a babát. Már az is megfordult a fejemben, hogy a szülésig titkolom, csak a babát fogom megmutatni.....egy biztos, nem örül majd a hirnek...

2015. nov. 2. 16:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
és gondolod szülésig nem venné észre h terhes vagy?
2015. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
védekezés mellett lettél terhes?ha nem védekeztél az hiba,ilyen férfitol nem akarnék gyereket tuti.
2015. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Akkor miért vagy vele, ha tudod, hogy ő egyáltalán nem szeretne babát, Te pedig igen?

2015. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon rossz hozzáállás, én gy ilyen kapcsolatba nm is szülnék ahol inkább titkolom a terhességem a szülésig. De amúgyis a hasad nőni fog azt észreveszi, akkor meg jogosan lesz kiakadva,hogy mért nm mondtad el. Szerintem ülj le vele és közöld,hogy babát vársz és megtartod. Ő is ott volt mikor csináltátok,nyilván tisztában van vele ha nem védekeztetek/nem megfelelően védekeztetek,hogy abból baba lehet.
2015. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
"halod jóska terhes vagyok basszod felcsinátá"
2015. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg akarom a gyereket tartani! Van saját lakás, kocsi, elég pénz a számlán,ez nem lenne gond. És nem vagyok felelötlen, de 36 évesen nem fogok abortuszra menni, csak mert neki elég a 2 lánya az elözö házasságából. Nem igazán érdekli az, hogy nekem még nincs gyerekem 36 évesen.....
2015. nov. 2. 17:01
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
ha tudod h te akarsz gyereket,miért pazarolod egy ilyen emberre az értékes éveidet?
2015. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Amúgy imádja a lányait, olyannyira, hogy meghalna értük....pont tegnap mondta ezt szó szerint, meg is lepödtem rendesen....
2015. nov. 2. 17:04
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

Szép kilátások...

Szülésig titkolni??? És azt hogyan gondoltad,ha az élettársad,tehát együtt laktok??? :-)

36 évesen több sütnivalód is lehetne!

Bár most elképzeltem,hogy a pasid vak és egyszer csak beszaladsz a szobába,hogy elfolyt a magzatvíz,ő meg csak les,mint hal a kádban...:-D

2015. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom, ha annyira nem akart volna tényleg gyereket, akkor védekezett volna rendesen, úgyhogy így járt. Én leültetném, és közölném vele, hogy a védekezés nélküli (vagy ha óvszer/tabletta mellett fogant, akkor amelletti) együttlétünk következménye, hogy babát vársz. Nem csinálnék belőle nagy meglepi hangulatot ilyen helyzetben kiscipővel, ahogy te is írod, hiszen ő nem akart gyereket (amit mondom, nehéz úgy elhinni, hogy nem védekezett rendesen).


Szimplán elmondanám neki a tényeket, hogy ez van, és mielőtt még elmondanád, hogy meg akarod tartani, azért várd meg, hogy mit reagál, hogy ha lehet, akkor ez közös döntés lehessen. 6-8. hét között nagyon sokaknál jön a hányinger/hányás, úgyis rá fog jönni, fölösleges szerintem titkolni, és jobb is talán, ha előbb kiderül, hgy ő hogyan gondolkozik erről. Lehet, amúgy, hogy nem fog annyira rosszul reagálni, hiszen mégis csak az ő gyereke is. 7. héten a magzatok már nagyon sok mindent érzékelnek, és képesek pl. odébbmozogni a tű elől... De reméljük, van annyira intelligens és tájékozott, hogy nem egy darab sejtcsomónak tekinti addig, ameddig a hasadban van.


A kérdésed utolsó részénél elgondolkodtam egy pillanatra, hogy kamu-e a kérdés. Igazán kíváncsi lennék rá, hogy tervezted eltitkolni?:)

2015. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!