Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam meg a szūleimnek, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
21éves vagyok,egyetemre járok,de ebben a félévben passziváltam,mert elköltöztem otthonról.A költözés oka;anyukámnak nem volt szimpatikus a barátom-messze lak8k tőlem,szerinte nem szeret eléggé.Teszem hozzá alig ismerte,mikor nálunk volt az egész idő arról szólt,hogy kérdezgette mindenről,ami egy szintig nem is baj,viszont utána már zavaró!Lényeg,hohy elegem lett,elköltöztem.Jól megvagyunk,jön a baba,viszont rettegek az újabb vita miatt,hogy mit fog szólni a terhességemhez és esküvőt is tervezünk.A költözésemnél is hónapokig tartó vita volt,miért nem mondtam,hogy ennyire komoly a dolog stb.A válasz erre,azért,mert bármit mondok neki abból csak a vita van:nem lesz így diplomám,nem lesz belőlem senki,mert egy ilyen emberrel vagyok.Aki hozzáteszem:dolgozik,és miattam mindenre elszánt,támogat.A probléma egyszerűen érthetetlen,hogy miért utálja anyukám a barátomat és miért ordít minden miatt?

2015. júl. 16. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

En pont ugyan ebben a helyzetben vagyok,csak idosebb vagyok.Szombatra tervezem,hogy elmondom..

De rettegek.

2015. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mennyi van még az egyetemből? Tervezett volt a baba?

Hány hetes vagy? Apukád?

2015. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
24hetes vagyok(alig látszik valami) ,a hosszú vita miatt nem szóltam eddig,de TUDOM,hogy kellett volna,egy füst alatt megtudták volna.Védekezés mellett jött össze a baba és nem volt tervezett,de nagyon várjuk már.Egyetemből még 2év van vissza.Apukám külföldön dolgozik,alig találkozunk.Anyukámat akarom beavatni először.Igazából örültem,hogy tudok már vele minden este normálisan beszélgetni,erre itt az újabb vita téma a baba.Meg tudom érteni,hogy miért aggódik ennyire miattam,de más is túlvan az egyetemem a gyerek mellett.
2015. júl. 16. 17:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ezt tenném: felhívnám telefonon hogy anya valamiről beszélnünk kell élőben. Aztán élőben elmondanám neki a dolgot és normálisan. Ha nem tetszik neki a dolog akkor is megbékél később tuti. Biztosíts afelől hogy ennek ellenére a sulit meg szeretnéd csinálni. Vigyél képet is a babáról. Valamint negoldható hogy párod ott legyen ezen a beszélgetésen? Úgy valahogy komolyabb meg jobb lenne sztem. Sok sikert.
2015. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Telefonos beszélgetés lesz az biztos,mert 7óra utazás mire hazaérek.Attól félek a legjobban,hogy újra hosszadalmas vita,utálkozás stb jön.Kénytelen lesz megbékélni...Dehát rettegek emiatt,hogy mi lesz.
2015. júl. 16. 17:56
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sokáig eltitkoltad. Én biztos személyesen mondanám el. Nyugodt körülményeket próbálnék teremteni. A sulit meg levelezőn próbáld megcsinálni, van aki egy fél évet sem csúszik. Ha látja anyukád, hogy komolyan foglalkoztat az iskola, komolyak a szándékaid a pároddal, előbb- utóbb megbékül. Lehet először nagyon kiakad, és kell neki egy-két nap. De az is megtörténhet, hogy pozitívan csalódsz. Nem kellett volna ennyi ideig titkolózni!
2015. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2 ill. 6-os vagyok még mindig.

Párod szüleidnél laksz? Ők mit szóltak?

2015. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy el kellett volna mondani már régen.Viszont sok olyan nap van,mikor kiakadva hív fel,mondja a magáét,hogy milyen rossz minden,meg sem hallgat volt olyan is,hogy kipanaszolta magát és letette a telefont.Állítja,hogy neki bármit elmondhatok,nade milyen áron?Hónapokig húzódó veszekedés árán,ócsárolja a páromat,szó szerint semmi sem felel meg neki.Ezért halogattam,ezért félek.
2015. júl. 16. 18:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen a barátom szüleinél lakok.Egymással semmi problèmánk,jól kijövök itt mindenkivel,főzök,mosok,takarítok rendszeresen.Ők is először a sulit hozták fel,hogy mi lesz és anyáék majd mit szólnak.Örūltek neki itt,de tudják,hogy nem felelőtlenkedésből történt ès ők megértik,hogy az egyetemet is folytatni fogom.Azt viszont gyakran mondják,hogy nehéz lesz.
2015. júl. 16. 18:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Én most is azt mondom, hogy annyit megérdemel anyukád ennyi titkolózás után, hogy személyesen felkeresd, ez nem telefontéma! Mielőtt elmondod neki, üljetek le, és kérd meg, hogy hallgasson meg, és próbáljon rád figyelni, ne közbe szólni. Mond el neki, hogy érzed magad a párodéknál, mit érzel iránta. Azt is, hogy neked mi fáj vele kapcsolatban, és hogy neked rossz, hogy sokat panaszkodik, neked is vannak gondjaid, amiket sajnos emiatt nem tudtál vele megbeszélni, mert úgy érzed nem hallgat meg, vagy nem volt megfelelő pillanat, hogy elmond... A lényeg, te higgadt, nyugodj maradj!
2015. júl. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!