Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számoljam ki a szülés...

Hogy számoljam ki a szülés napját?

Figyelt kérdés

Utoljára szeptember 25.én jött meg..Október ki maradt,de viszont mivel keveset vagyunk együtt a párommal,így 2 hónapot nem érintkeztünk úgy az utolsó együtt létünk október 25. volt.Olvastam hogy a szülés dátumát a menstruáció első napjától számolják,de így hiába számolom mert ha jól tudom már ki estem a termékeny időszakomból és így már butaságot számol.



Bunkó emberek nem érdekelnek :)



2015. nov. 6. 02:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció első napjától számítják a terhesseget, teljesen mindegy, hogy mikor volt a fogantatás pontos napja. Vannak kalkulátorok, amik ezt kiszamoljak neked, Pl ez is: [link]
2015. nov. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát szeptember 25-október 24-ig nem voltatok egyáltalán együtt? És utána? Mikor teszteltél pozitívat? Ha kizárólag okt. 25-én voltatok együtt, akkor onnantól szàmolva 1 héten belül fogant a baba, ennyi a spermiumok max életképessége (az átlag 2-3 nap). Számolhatsz mondjuk 3 nappal, és akkor okt 25+3=28, ebből szàmolj len2 hetet, akkor okt 14-ét nézheted a kalkulátornál a ciklusod első napjaként a szülés várható dátumának kiszámolásához.


Az a baj ez esetben az igazi menzesszel való számolással, hogyha a doki is ezzel számol, és nem korrigálja a magzat tényleges korával a szülés várható dátumát, akkor korábban küldhet a genetikai vizsgálatokra is, és az se lenne rossz, ha nem túlhordásnak számolnák a terhesség utolsó pár hetét... Mondjuk az orvosok azért nem hülyék:) szóval vázolhatod is őszintén a helyzetet, vagy bemondhatod az október 14 környékét utolsó menzesznek, ha tènyleg kizárólag okt 25-én voltatok együtt. Amúgy, ha jól számolom, akkor azóta 13 nap telt el, tehát most teszteltél gondolom egy halvàny pozitívat?

2015. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el így az orvosodnak, és korrigál majd a korai uh méretek alapján. Én júniusban menstruáltam utoljára, majd februárban lett pozitív a teszt. Mi tudtuk, hogy csak január 14-én foganhatott, mert akkor volt olyan együttlétünk, amikor nem védekeztünk. Az orvosunk hitt nekünk, poénból kiszámolta, hogy mennyi idős terhes lennék menszesz szerint, de az uh-t vette alapul, az alapján számolta ki a terhességi kort, szülés várható időpontját.

Ha meg hajthatatlan és csak a menszesz szerint akar számolni, akkor keress másik orvost, mert más kérdésben is ilyen lesz, a szülésről nem is beszélve.

2015. nov. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!